V čem vyvíjet C/C++

Andrej

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #30 kdy: 14. 03. 2011, 12:03:01 »
Ty chceš vyvíjet C/C++? To chceš být druhej Bjarne Stroustrup? Tomu říkam vysoké ambice.


bubavanek

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #31 kdy: 14. 03. 2011, 20:51:15 »
No tak takové ambice zase nemám. Ale proč se něčemu nepřiučit. Počítače dneska hýbou světem. A až se ve 4. světové válce bude bojovat klacky a kameny, mohl bych vymyslet něco lepšího.

omdra.novacisko.cz

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #32 kdy: 19. 03. 2011, 21:36:34 »
Code::Blocks vypadá pěkně, ale trochu mi vadí, že si hraje na vlastní filesystem v projektu, po vzoru MSVC. Což je věc, kterou jako první v MSVC vypínám. Projekt je vždy definován adresářem, a maximálně mohu soubory separatně excludovat z buildu. Umožňuje mi to lépe spolupracovat s externími nástrojemi, které nějak generují, nebo synchronizují zdrojáky, aniž bych je musel přidávat do projektu. Také organizace do složek pak odpovídá tomu, co je pak v repozitáři, dá se s tím pak pracovat i mimo IDE.

Dál jsem nepřišel na to, jak se tam používá Subversion. Zůstanu zatím u Eclipse

mikrom

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #33 kdy: 19. 03. 2011, 23:27:10 »
Ja som pouzival vo Windows Dev-C++, ale zdalo sa mi, ze vyvoj tohto prostredia sa zastavil a ze ti isti vyvojari presli na Code::Blocks, preto som urcity cas pouzival Code::Blocks. Vyhoda tohoto IDE oproti VC++ je, ze je multiplatformne.
Teraz som ale v stadiu ked pouzivam vo Windows iba editor VIM + command line compiler gcc v prostredi MSYS/MinGW a ked potrebujem graficky debugger, tak mam pod MSYS nainslovany Insight. Debugujem s tym C/C++ a Fortran.

ondra-novacisko.cz

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #34 kdy: 20. 03. 2011, 00:16:47 »
Multiplatformni IDE ani nepotrebuju. Multiplatforme vyvijim a to vetsinou stejne tak, ze v Linuxu pouzivam Eclipse a ve Windows MSVC. Kazda platforma ma svuj project-file, sdilim jen zdrojaky.


kane77

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #35 kdy: 20. 03. 2011, 00:21:04 »
a co tak Kdevelop?

RootLama

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #36 kdy: 22. 03. 2011, 16:59:29 »
A v čem vyvíjej ve firmách? Já slyšel že maj Eclipse a jednou mi někdo říkal, že dělá v gcc, ale jenom nějaký suport jako vzdáleně. Ale tomu nerozumim.

Sten

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #37 kdy: 22. 03. 2011, 17:26:41 »
a co tak Kdevelop?

KDevelop je moje oblíbené IDE, ve spojení s CMake a CLangem je to můj oblíbený multiplatformní nástroj.

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #38 kdy: 23. 03. 2011, 12:02:49 »
A v čem vyvíjej ve firmách? Já slyšel že maj Eclipse a jednou mi někdo říkal, že dělá v gcc, ale jenom nějaký suport jako vzdáleně. Ale tomu nerozumim.

U nás si každý dělá v čem chce. Výsledek musí být upravovatelný kombinací vim+gcc. Já dělám v Eclipse.

astarus

Re: V čem vyvíjet C/C++
« Odpověď #39 kdy: 23. 03. 2011, 13:20:29 »
U nas som ja vyvijal v MS visual studio. Kolega v emacs :)) A islo mu to skvelo :)