Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU

?

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #15 kdy: 18. 06. 2018, 17:51:49 »
Příčina nemusí být v ROHS a studeňáku pod BGA. Pokud po zahřátí vše chvíli funguje, než to vychladne, může být vadný jen kondenzátor.

Pokud na to "foukneš" horkým vzduchem, reflow BGA se ti jentak neudělá. Napřed by se roztavila pájka na povrchu PCB a opadaly by ti z toho všechny ostatní SMD součástky, hlavně ty těžší (cívky).

Zkušebně bych po menších skupinkách 2-4  přepájel mikropáječkou ty největší kondenzátory, čímž se jednotlivě zahřejou, a následně vyzkoušet, zda to mění chování - dokud jsou teplý. Tím můžeš izolovat závadu.



Ferda

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #16 kdy: 18. 06. 2018, 18:02:33 »
@ByCzech: Už jsem zažil, že po mě chtěli rádoby "znalecký posudek" z nějakého PC servisu, ale už si nepamatuji, jestli na ebay nebo ae. Když se podíváš na tu použitou nebo novou kartu, tak obě mají stejnou fotku (lišící se okolím), navíc u té nové bych čekal i foto z druhé strany (a do 4 zemí ji nepošle z baterií zálohující BIOS :) ). Rozdíl je mezi nima 3,5 dolaru, takže je to takové pochybné.

Nakuličkovaný šváb stojí 29 dolarů, jenže u nás za reballing chtějí i 1500,- + 2x pošta, což je nerentabilní.

@?: Není to jen po zahřátí, zapnutí je loterie.

Kašlu na to, pokud mi ten NB nechají, tak ho strčím do garáže a možná se někdy podaří, že se něco objeví.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #17 kdy: 18. 06. 2018, 19:02:00 »
@ByCzech: Už jsem zažil, že po mě chtěli rádoby "znalecký posudek" z nějakého PC servisu, ale už si nepamatuji, jestli na ebay nebo ae.

Po mě taky chtěli smart hodinky vrátit (měly na displayi červenou čáru od shora dolů), když jsem hned ten den co to přišlo otevřel spor s tím, že chci vrátit plnou cenu. Tak jsem napsal, že není problém, že mu pošlu náklady na zaslání jak je zjistím, pak jsem mu je poslal, byla to cena odpovídající cca 3/4 ceně hodinek a že jestli to zaplatí. Chvíli se neozýval, přišla zpráva z AliExpressu, že jestli nedojde k domluvě, že do toho do 2 dnů vstoupí. Borec už se neozval, 2 dny na to koukám bez dalšího, že spor uzavřen a přišla plná cena hodinek z5. No celá, mezitím stoupl dolar, takže vrátili o cca 20 Kč víc :D

meh

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #18 kdy: 19. 06. 2018, 11:33:51 »
Udelej poradny reflow v troube. Ja tak nedavno fixnul NV8600GT a pak ji prodal na eBay. Hlavne musis mit spravnou teplotu, nad 225"C to musi byt jenom 2 minuty, pak zase snizit teplotu. Kdyze se to pak po roce podela, udelas to znovu - je to MXM, tak to jde snadno vyndat.

Sinuhet

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #19 kdy: 19. 06. 2018, 12:41:10 »
Udelej poradny reflow v troube. Ja tak nedavno fixnul NV8600GT a pak ji prodal na eBay. Hlavne musis mit spravnou teplotu, nad 225"C to musi byt jenom 2 minuty, pak zase snizit teplotu. Kdyze se to pak po roce podela, udelas to znovu - je to MXM, tak to jde snadno vyndat.

Zdá se mi to, nebo EU v honbě za ekologickým RoHS způsobila, že si doma lidi v troubě vedle koláčů pečou elektroniku? To je teda krok vpřed...
Úplně vidím ty servisní intervaly:
- 1x za rok vyčistit chlazení od prachu
- 1x za 5 let přepastovat
- po prvních pěti letech a pak 1x za rok přepéct v troubě na trojku


meh

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #20 kdy: 19. 06. 2018, 16:39:42 »
Zdá se mi to, nebo EU v honbě za ekologickým RoHS způsobila, že si doma lidi v troubě vedle koláčů pečou elektroniku?

Proste to funguje. Ja to delal dle navodu pro MacBook Pro Retina 15" :D Pred reflowem se obcas zkoruptila VRAM, po reflowu vsechno jelo supr i na dlouhem burn-in testu.

Lidi to delaj taky s SSD - jestli to mas po zaruce, tak proc to nezkusit, ze jo?

Ferda

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #21 kdy: 19. 06. 2018, 18:53:12 »
Tak mi NB zůstal, takže to zkusím trochu 'polo-profi'. Šváb sfouknu a pokusím se o 'domácí reballing'. Už jsem objednal šablonu + kuličky, tak uvidíme.

Bubo

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #22 kdy: 20. 06. 2018, 09:21:24 »
Udelej poradny reflow v troube. Ja tak nedavno fixnul NV8600GT a pak ji prodal na eBay. Hlavne musis mit spravnou teplotu, nad 225"C to musi byt jenom 2 minuty, pak zase snizit teplotu. Kdyze se to pak po roce podela, udelas to znovu - je to MXM, tak to jde snadno vyndat.

Zdá se mi to, nebo EU v honbě za ekologickým RoHS způsobila, že si doma lidi v troubě vedle koláčů pečou elektroniku? To je teda krok vpřed...
Úplně vidím ty servisní intervaly:
- 1x za rok vyčistit chlazení od prachu
- 1x za 5 let přepastovat
- po prvních pěti letech a pak 1x za rok přepéct v troubě na trojku

Koľkokrát si ešte kopnete do EU?? Notebook Asus s Nvidia grafikou z tej doby som vlastnil. Pokiaľ si pamätám chyba bola jednoznačne na strane nvidie. Nechce sa mi to vyhľadávať, ale ak máte argumenty proti, sem s nimi.
Rovnako si pamätám na problémy Applu s pájkou bez olova, niekedy koncom 90-tych. A to naozaj nemôžete hodiť na EU.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #23 kdy: 20. 06. 2018, 10:56:54 »
Ono to nema smysl kulickovat, kdyz je problem nekde uplne jine: https://www.youtube.com/watch?v=1AcEt073Uds
"Reballing flip chip GPUs is BULLSHIT - the truth about dead laptop GPUs & repairing them."

Ve kratkosti - tim ze to budete nahrivat zpusobite jenom posun toho flip chip kremiku az dostane kontakt a chvili to pojede, ale neni to zadna oprava ktera souvisi s kulickama pod pouzdrem. Tj. staci kdyz to budes nahrivat par minut bez sundavani pouzdra - a usetris si hromadu prace :) A pak to rychle prodat, protoze to moc nevydrzi stejne.

?

Re:Zapnutí notebooku s vyjmutým MXM GPU
« Odpověď #24 kdy: 20. 06. 2018, 11:38:07 »
Pokud to prodáš jako funkční a ono to za dva dny odejde, každej normální člověk ti to omlátí o hlavu a bude chtít prachy zpět.