Nextcloud: přihlášení Google účtem

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Nextcloud: přihlášení Google účtem
« kdy: 06. 06. 2018, 09:00:03 »
Zdravím, povolil jsem si přihlášení do nextcloudu google účtem. Místo, aby podle e-mailu rozpoznal nextcloud již existujícího uživatele, vytvoří nového se jménem google-nějaké číslo a zobrazuje hlášku:
Chybný soukromý klíč pro šifrovací aplikaci. Aktualizujte prosím heslo svého soukromého klíče v osobním nastavení, abyste znovu získali přístup ke svým zašifrovaným souborům.
Dají se tyto 2 nedostatky nějak vyřešit? I když uživateli vytvořím přímo heslo, a v nastavení Zapezpečení - základní šifrovací modul nastavím stejné heslo, tak to tu hlášku pořád píše.
Co bych tedy rád, aby se nevytvářeli noví uživatelé, když existuje stávající, a aby se vyřešila ta hláška šifrovacího modulu. U uživatelů, které vytvořím ručně to není, ale u těch není možné google přihlášení.
« Poslední změna: 06. 06. 2018, 09:32:35 od Petr Krčmář »


.

Re:Nextcloud: přihlášení Google účtem
« Odpověď #1 kdy: 06. 06. 2018, 12:58:29 »
Jste si jist, že to máte dobře nastavené, ba co víc, že to Nextcloud vůbec podporuje (osobně neznám)? Viz https://github.com/nextcloud/server/issues/5955

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Nextcloud: přihlášení Google účtem
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2018, 08:40:08 »
Podporuje:https://github.com/zorn-v/nextcloud-social-login
Už jsem přišel na to, jak spárovat existující účet s účtem na sociální síti: po přihlášení heslemúplně dole na stránce v  nextcloudu na webu v url .../index.php/settings/user/additional zaškrtnout tu danou sociální síť a pokud jsem do ní přihlášen, tak se účet propojí.
Zatím jsem nevyřešil ten problém s klíčem. Vše mi funguje, šifrování v server side nextcloudu nevedu, takže se k souborům dostanu, ale rád bych to taky vyřešil.