Fórum porušuje GDPR

janus

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #75 kdy: 03. 06. 2018, 20:39:30 »

Petre, pridal bych jeste moznost registrovaneho uzivatele videt pohlavi jineho registrovaneho uzivatele. Myslim si, ze to neni uplne OK. To same bych videl s vedenim tyhle informace - pro ucely fora asi neni nutne vedet jestli jsem muz holka nebo pes. Nejste seznamka.
Jak to mám udělat abych jen na základě registrace na fóru měl možnost vidět pohlaví případných členek tohoto fóra? :-)


janus

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #76 kdy: 03. 06. 2018, 20:46:30 »
Taky to tak mám, jen pro osobní potřeby, abych se mohl dostat k datům z venku + senzory, kamery a plánuji i vytvoření elektronického zabezpečovací systému, který bych mohl řídit vzdáleně. A další věci, které tu již zmiňovat nebudu, protože už jen zmínka o nich by byla bezpečnostním rizikem.

Snad už je pochopitelné, proč nestojím o to, aby moje ip adresa, jako můj osobní údaj, visela někde veřejně, protože adresuje na další osobní údaje a na mé soukromí a na mé bezpečí. Zveřejňováním mé ip mě provozovatel vystavuje nebezpečné situaci a zbývají mi pak dvě varianty. Buď zabezpečit můj server a můj systém, nebo tlačit na provozovatele, ať mé ip adresy nezveřejňuje. Rozhodl jsem se pro obě varianty.

Ale božínku... Měl jsem před pár lety možnost dostat se k velmi čerstvě zřízené veřejné IP adrese, ze které ještě nebyl veden žádný provoz (minimálně několik měsíců, možná i let). Tu příležitost jsem si nenechal ujít a nastavil jsem si logování příchozího provozu. Za dva dny, než majitel začal tu ajpinu používat, jsem zaznamenal několik set útočících IP.
To, že se někde IP adresa objeví, není zase tak zvýšené riziko. To, že jste právě vyžvanil, že tam je něco, co by mohlo stát za napadení, ano.