Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze

Vlado

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #345 kdy: 18. 09. 2018, 13:11:57 »
Vám to tu pekne jebe s tými lepičmi :) Ste si istý, že viete programovať? Každý večer pred spaním si opakujte: kto robí v korporáte nie je lopata, kto robí s Angular frameworkom nie je lepič, kto nepoužíva TDD metodiku tiež nie, staticky typovaný jazyk zas nenahradí TDD, atď. Ste si vôbec istí, že viete programovať? Lebo podľa toho čo tu píšete, ako pletiete hrušky s jablkami a neviete si dať dohromady ani len dva a dva, to tak fakt nevyzerá.


tralala

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #346 kdy: 18. 09. 2018, 14:33:46 »
Vám to tu pekne jebe s tými lepičmi :) Ste si istý, že viete programovať? Každý večer pred spaním si opakujte: kto robí v korporáte nie je lopata, kto robí s Angular frameworkom nie je lepič, kto nepoužíva TDD metodiku tiež nie, staticky typovaný jazyk zas nenahradí TDD, atď. Ste si vôbec istí, že viete programovať? Lebo podľa toho čo tu píšete, ako pletiete hrušky s jablkami a neviete si dať dohromady ani len dva a dva, to tak fakt nevyzerá.

kto robí v korporáte nie je lopata -> no to je pravda, podla teba kazdy kto robi v korporate je lopata?
kto robí s Angular frameworkom nie je lepič -> zalezi na tom ako v tom angulare pracuje, ked vie co robi a nechodi po stackoveflow a doslova to lepi dokopy, tak nie je lepic
kto nepoužíva TDD metodiku tiež nie (je lepic?) -> jj to je pravda, ten kto nepouziva TDD nemusi byt nutne lepic
staticky typovaný jazyk zas nenahradí TDD -> aj to je pravda, ty pleties veci dokopy, co ma staticky alebo dynamicky typovany jazyk spolocne s TDD? absolutne nic, TDD ti hovori ako pristupujes kompletne k problemu ktory riesis, nepouzijes TDD len pre to, ze tvoj jazyk je netypovany

linux_kral

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #347 kdy: 18. 09. 2018, 14:39:01 »
A mne je to jedno kde robim a ci som lopata, podstatne je kolko mi chodi na ucet. Radsej budem lopata za 100 hadru ako "odbornik" za usmoudlanych 50 hrubeho  ;) To obdobie kde som v praci hladal zmysel zivota  a to ze svojimi vedomostami spasim svet mam uz nastastie za sebou. Kto mi da viac, tomu predam svoje vedomosti  8)

anonym

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #348 kdy: 18. 09. 2018, 14:40:40 »
Ja jsem v praxi nikdy TDD nevidel, vzdycky se pise nejprve kod a zaroven s tim, nebo az potom, se pisou testy. Je to tak proto, ze jsem ani nikdy v praxi nevidel nejake akademicke zadani, a kdyz nemas zadani a nevis jak to mas udelat (naprogramovat a hlavne zakomponovat do systemu), tak to posledni co vis je, jak to mas otestovat.

Zato jsem jednou videl frajera, co prisel s tim, ze budeme zasadne delat TDD - asi si to precetl na Rootu a ziskal dojem, ze on prece neni ta lopata. Jenze si jaksi uz neuvedomil, ze je jen fraze, ktera jaksi v praxi se spatne aplikuje. Takze jsme delali jakoze to TDD, ale vubec to TDD nebylo a bylo to to, co jsem popsal: programuje se a postupne se u toho a nebo az potom pisou testy. Jsem presvedcen, ze si to dal i do zivotopisu, jak prosadil do vyvoje to TDD.

Wichser

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #349 kdy: 18. 09. 2018, 14:46:59 »
Z jistého pohledu mohou být spíš spíš lepiči ti programátoři, kteří potřebují testy.
Další takový skvělý nástroj je debugger - nevíme přesně, co ten kód znamená, tak si v tom chodíme debuggerem
Testy jsou užitečné právě když na kódu dělají lepiči, proto byly ostatně v SE vynalezeny. Jiné funkční metodiky jsou příliš složité na pochopení.


anonym

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #350 kdy: 18. 09. 2018, 14:49:21 »
Z jistého pohledu mohou být spíš spíš lepiči ti programátoři, kteří potřebují testy.
Další takový skvělý nástroj je debugger - nevíme přesně, co ten kód znamená, tak si v tom chodíme debuggerem
Testy jsou užitečné právě když na kódu dělají lepiči, proto byly ostatně v SE vynalezeny. Jiné funkční metodiky jsou příliš složité na pochopení.

Uz to nehul.

Petr

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #351 kdy: 18. 09. 2018, 17:07:17 »
Udelal sem pruzkum, vcera sem resil 3 nabidky ve fazi vyjednavani - obecne 100-120 + auto nebo car allowance neni dneska zadna velka veda.
Jestli tu nekdo delate seniorni pozici za 50 v Praze, tak se asi kouknete na trhu prace po necem jinem.

haha

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #352 kdy: 18. 09. 2018, 17:51:09 »
sluzebni auto pro programatora? A k cemu by mu jako bylo v ramci vykonu prace? Se aspon naucte lhat at to neni tak pruhledne

tralala

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #353 kdy: 18. 09. 2018, 19:19:53 »
sluzebni auto pro programatora? A k cemu by mu jako bylo v ramci vykonu prace? Se aspon naucte lhat at to neni tak pruhledne

aby ten svoj cteny nelopata zadok doviezol do kanclu a naspat domov.

PL

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #354 kdy: 18. 09. 2018, 19:36:24 »
Citace
V 90tich sa kodilo poriadne. Dnes sme lepici, lebo pouzivame uz hotove frameworky.

Já jsem třeba toho názoru, že firma si mě neobjednala na to, abych jim vyvinul framework pro uživatelské rozhraní, vlastní šablonovací jazyk nebo vlastní systém lokalizace, ale abych napsal aplikaci, která dělá, co se po ní požaduje. Až budu mít v zadání napsat framework, tak to udělám. Ostatně hodně už jsem jich napsal, než mi došlo, že tím jenom marním čas(jak klientův, tak svůj).

Čím míň standardní/rozšířená řešení použijete, tím vyšší bude potom vstupní bariéra do projektu. S každou další takovou vrstvou se zbytečně zvedne učící křivka. Pokud si sami napíšete úplně všechno, tak to bude taková pěkná kolmice. Znepřístupníte tak kód a zpomalíte vývoj jenom kvůli honění vlastního trika.

Jiný případ samozřejmě je, když na trhu žádná odpovídající/vyhovující technologie jednoduše není.

jpu

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #355 kdy: 18. 09. 2018, 19:45:31 »
sluzebni auto pro programatora? A k cemu by mu jako bylo v ramci vykonu prace? Se aspon naucte lhat at to neni tak pruhledne

aby ten svoj cteny nelopata zadok doviezol do kanclu a naspat domov.
Pocuvas sa co za kktiny trepes? Auto pre programatora a este ked ti daju take prachy? Chlapci tu vam to jebe riadne.
Niekoho zaujima plat a niekoho zaujima aj to, ci to co robi, ma prinos je to zaujimave a nielen prachy. Presne to su lepici

tralala

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #356 kdy: 18. 09. 2018, 20:00:31 »
Ja som to myslel ako ironiu :)

tralala

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #357 kdy: 18. 09. 2018, 20:18:23 »
Já jsem třeba toho názoru, že firma ....

Suhlasim, mam rovnaky dojem, robil som si nejake miniframeworky ale zistil som ze ich vyvoj a udrzba trva dlhsie ako mi jeho pouzivanie prinesie usporu casu.

Lama

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #358 kdy: 18. 09. 2018, 20:50:07 »
Ja jsem v praxi nikdy TDD nevidel, vzdycky se pise nejprve kod a zaroven s tim, nebo az potom, se pisou testy. Je to tak proto, ze jsem ani nikdy v praxi nevidel nejake akademicke zadani, a kdyz nemas zadani a nevis jak to mas udelat (naprogramovat a hlavne zakomponovat do systemu), tak to posledni co vis je, jak to mas otestovat.

Zato jsem jednou videl frajera, co prisel s tim, ze budeme zasadne delat TDD - asi si to precetl na Rootu a ziskal dojem, ze on prece neni ta lopata. Jenze si jaksi uz neuvedomil, ze je jen fraze, ktera jaksi v praxi se spatne aplikuje. Takze jsme delali jakoze to TDD, ale vubec to TDD nebylo a bylo to to, co jsem popsal: programuje se a postupne se u toho a nebo az potom pisou testy. Jsem presvedcen, ze si to dal i do zivotopisu, jak prosadil do vyvoje to TDD.

Tak to ste teda pěkný lepiči...  ;) :D ;D

hrgd

Re:Plat nad 100 tisíc pro programátora v Praze
« Odpověď #359 kdy: 18. 09. 2018, 20:54:13 »
služební auto pro programátora? v jakým vesmíru žijete? proč vůbec? polovina programátorů ani nemá řidičák