Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK

Milfaus

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #45 kdy: 30. 05. 2018, 19:53:23 »
A ráno taky v pohodě zaparkuješ ;D
Občas tu Prahu jezdím a v půl sedmý si můžeš vybrat místo na půlce prázdného parkoviště.
V 6:50 je zaparkování taky na pohodu, ale někdy musíš jet i dvě nebo tři minuty, než najdeš prázdný místo.
Naopak nenechávám auto na P+D, protože ta bývají zasekaná už v půl sedmé.
No a v půl deváté zaparkuješ už leda pod švestkou s pokutou od MP.
App, měšťáci v Praze jsou kluci na pohodu, pokud na autě nemáte firemní polepy a nezaparkujete vyloženě čuramrdánsky, je to za tři kilča, což vyjde daleko levněji, než rvát prachy do Automatu za celý den.
Navíc mám vyzkoušeno, že chodí pokutovat tak jednou nanejvýš dvakrát týdně.
Pokud zaparkuješ čuramrdánsky, tak odtah = líp stát blbě na trávě než čouhat do křižovatky = odtah.

Přijel jsem tam a koukám, že tam měšťák dává pokuty, tak se na něj usmívám a že to zaplatím na místě. On povídá "když to strčíš támhle, tak tam už jsem byl a navíc to je takový flek neflek, stát by se tam nemělo, ale nikomu to nevadí, tak budu dělat, že to je v pohodě". Za čtrnáct dní, co jsem tam den co den stál, jsem nedostal pokutu ani jednou  ;D
Od tý doby se normálně chodím SLUŠNĚ zeptat, kam to mám strčit, aby mě neodtáhli a jen výjimečně se mi stane, že by mě někdo buzeroval.


Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.


Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #46 kdy: 30. 05. 2018, 20:10:16 »
jsou líní vepři, stačí si přivstat a přijet do práce na půl sedmou.
mezi sova a liny vepř fakt neni rovna se. to ze nekomu vyhovuje vstavat tak brzo neznamena, ze je lepsi clovek.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

milujilinux

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #47 kdy: 30. 05. 2018, 20:11:58 »
cca 70 000 a ideálně jít, jako OSVČ, kde bych fakturovat něco okolo 100 000 Kč.
no a takhle to vznika. mezi tema castkama v zadnem pripade neni rovnitko. aby mela zivnost smysl potrebujes dvojnasobek hrube mzdy(minimalne). nez by ses k podobnemu kroku odhodlal navstiv nejaky meetup nebo skoleni z komunity kolem navolnenoze.cz
Jo jo "meetup" frikulínů co by za míň než 200k nechodili do práce ... to správné místo.

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #48 kdy: 30. 05. 2018, 20:41:38 »
Ne to neni pravda. Byt na volne noze neni zdaleka jen o penezich. Ty benefity jsou uplne jinde. Ve svobode a odpovednosti. Ale za tim tvrzenim o doporucenem pomeru mezi prijmy OSVC a hrubou mzdou cca 2 si naprosto stojim. Skoro 10 let jsem byl na volne noze. Na zacatku jsem si taky rikal jak bude fajn mit o kousek vic a "neplatit dane". Neni to tak.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

lelek

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #49 kdy: 30. 05. 2018, 20:49:29 »
OT: To jsou zase legracni komentare o tom, jak programatori v Praze dostavaji 100-120k (a vice). To, ze takove castky litaji v inzeratech nebo je podsouvaji recruiteri vsak nic neznamena. Realita je uplne jinde, staci si temi pohovory projit - a tim myslim az do konce, na zacatku Vam vetsinou slibi cokoliv. (mluvim o lopateni, ne o libovolne forme managementu; leadership se, pravda, pohybuje kolem ~110k)

(Vyjimky potvrzujici pravidlo: bankovni sektor nebo podobne korporaty vetsinou preplati, protoze jde o kydani hnoje, ktere nikdo delat nechce - nekdo na to zaludek ma, nekdo ne, po delsi dobe se clovek zblazni a nebo odejde. Jsou to ale jednotky pozic, u kterych je zamestnavatel ochoten platit podobne "nesmyslne" castky.)


lol

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #50 kdy: 30. 05. 2018, 22:11:51 »
Proč se usmíváš?
tipuju, ze duvod je ten, ze dojizdet z pardubic je na pohodku - railjet/ec kazdou chvili, rano snidane, vecer pivko. JLV funguji. a s takovymle super dojizdenim nema smysl resit stehovani.
Je to tak :)
Jen je potřeba podotknout, že v případě ČD jsou tyto spoje přetížené. Přistupující v Kolíně kolikrát jedou celou cestu na stojáka.
V pondělí ráno a pátek odpoledne je místenka nutnost.
To platí pro první i druhou třídu.
Naštěstí v rámci propagace mobilní aplikace je ke každé jízdence místenka zdarma.

milujilinux

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #51 kdy: 30. 05. 2018, 22:27:08 »
... Jen je potřeba podotknout, že v případě ČD jsou tyto spoje přetížené. Přistupující v Kolíně kolikrát jedou celou cestu na stojáka.
V pondělí ráno a pátek odpoledne je místenka nutnost. ...
I s místenkou je to tam jak v dobytčáku plném funících důchodců. První třída docela ujde, ale druhá je utrpení.

Josef Mlaskac

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #52 kdy: 30. 05. 2018, 23:12:58 »
hradec = -50%, tu mzdu tvoří nejenom cena té práce nebo poptávka ale trh práce a brno a praha je teď prostě dosst katastrofa.

Tommm

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #53 kdy: 07. 06. 2018, 10:35:32 »
A ráno taky v pohodě zaparkuješ ;D
Občas tu Prahu jezdím a v půl sedmý si můžeš vybrat místo na půlce prázdného parkoviště.
V 6:50 je zaparkování taky na pohodu, ale někdy musíš jet i dvě nebo tři minuty, než najdeš prázdný místo.
Naopak nenechávám auto na P+D, protože ta bývají zasekaná už v půl sedmé.
No a v půl deváté zaparkuješ už leda pod švestkou s pokutou od MP.
App, měšťáci v Praze jsou kluci na pohodu, pokud na autě nemáte firemní polepy a nezaparkujete vyloženě čuramrdánsky, je to za tři kilča, což vyjde daleko levněji, než rvát prachy do Automatu za celý den.
Navíc mám vyzkoušeno, že chodí pokutovat tak jednou nanejvýš dvakrát týdně.
Pokud zaparkuješ čuramrdánsky, tak odtah = líp stát blbě na trávě než čouhat do křižovatky = odtah.

Přijel jsem tam a koukám, že tam měšťák dává pokuty, tak se na něj usmívám a že to zaplatím na místě. On povídá "když to strčíš támhle, tak tam už jsem byl a navíc to je takový flek neflek, stát by se tam nemělo, ale nikomu to nevadí, tak budu dělat, že to je v pohodě". Za čtrnáct dní, co jsem tam den co den stál, jsem nedostal pokutu ani jednou  ;D
Od tý doby se normálně chodím SLUŠNĚ zeptat, kam to mám strčit, aby mě neodtáhli a jen výjimečně se mi stane, že by mě někdo buzeroval.


Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.

Souhlasim s parkovanim. Na to musi mit clovek skill a hlavne mit tak trosku v pici. Ja mam teda parkovani, takze neresim kdy jedu do kanclu a vzdy zaparkuju a nemam stres a nepremyslim, pod jakou jabloni to dneska necham.
Do kanclu mezi 9 az 10. 6-7 hodin vcetne obeda a zase cau se venovat rodine (8,5 nedelam - travim kazdej den 1,5 hodiny v aute takze mejch 7h v kanclu + dojizdeni je akorat).

Jak sou pichacky a neni parkovani, tak to je totalni no-go firma.
Nutit nekoho, aby sedel 8,5 hodiny na zadeki otravenej a neproduktivni .. to je peklo. Zalezi na naplni prace, ale ja to dokazu s mejma odpovednostma tak 5 hodin max a pak uz to de rapidne dolu a nema cenu tam travit vic casu pokud nemam schuzky. Zitra je taky den.

souhlas

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #54 kdy: 07. 06. 2018, 13:16:23 »
Nutit nekoho, aby sedel 8,5 hodiny na zadeki otravenej a neproduktivni .. to je peklo. Zalezi na naplni prace, ale ja to dokazu s mejma odpovednostma tak 5 hodin max a pak uz to de rapidne dolu a nema cenu tam travit vic casu pokud nemam schuzky. Zitra je taky den.

+1

Ono se ještě někde dělá 8 hodin? U vývoje je to nesmysl a už dlouho jsem to nezažil. Možná je to i tím, že nevybírám firmy, kde hledají lepší skladníky pro vývoj.

Tommm

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #55 kdy: 07. 06. 2018, 16:11:55 »
Nutit nekoho, aby sedel 8,5 hodiny na zadeki otravenej a neproduktivni .. to je peklo. Zalezi na naplni prace, ale ja to dokazu s mejma odpovednostma tak 5 hodin max a pak uz to de rapidne dolu a nema cenu tam travit vic casu pokud nemam schuzky. Zitra je taky den.

+1

Ono se ještě někde dělá 8 hodin? U vývoje je to nesmysl a už dlouho jsem to nezažil. Možná je to i tím, že nevybírám firmy, kde hledají lepší skladníky pro vývoj.

Nejsem vyvojar, takze tady nemuzu slouzit. Nicmene v IT uz snad dneska nikdo 8,5 nedela. Respektive mozna tam sedej, ale rozhodne nepracujou (kafe, ciga, fotalky, internet, hodina a vice obedy atd). V IT se imho realne dela tak 6 hodin max obecne. Zbytek je nerealny. Ja sem teda makal 8 a vic realne, kdyz sem jezdil na projekty. Ale to je takova ta prace, ktera ma nejaky definovany konec. Ale makat v korporatu, kde je prace vzdy nekonecne? To snad nejde.

...

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #56 kdy: 07. 06. 2018, 16:44:10 »
Mě Hradec Králové ani nepřipomínejte, je tam sice hezky, ale zaprvé se posereš, když si tam dáš kebab, zadruhé firmy tam očividně vůbec neberou v potaz, že hoďku a půl cesty je Praha. Jel jsem tam přes půlku republiky do jedné nejmenované firmy o 150 zaměstnancích, s pobočkami v Praze i Brně. Chtěl jsem tam 4000 za manday, v Praze mám cenu tak 4300-4500,-. Víte, kolik mi nabídli? 3000 dpč! To máte 375,- Kč, ty vole to i můj mechanik, co mi servisuje motorku a je vyhlášený v okolí, si bere dpč. 450,- na hoďku!!! A to umí jen základní servis.

O té firmě budu ještě vyprávět kolegům.

souhlas

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #57 kdy: 07. 06. 2018, 17:01:05 »
Nutit nekoho, aby sedel 8,5 hodiny na zadeki otravenej a neproduktivni .. to je peklo. Zalezi na naplni prace, ale ja to dokazu s mejma odpovednostma tak 5 hodin max a pak uz to de rapidne dolu a nema cenu tam travit vic casu pokud nemam schuzky. Zitra je taky den.

+1

Ono se ještě někde dělá 8 hodin? U vývoje je to nesmysl a už dlouho jsem to nezažil. Možná je to i tím, že nevybírám firmy, kde hledají lepší skladníky pro vývoj.

Nejsem vyvojar, takze tady nemuzu slouzit. Nicmene v IT uz snad dneska nikdo 8,5 nedela. Respektive mozna tam sedej, ale rozhodne nepracujou (kafe, ciga, fotalky, internet, hodina a vice obedy atd). V IT se imho realne dela tak 6 hodin max obecne. Zbytek je nerealny. Ja sem teda makal 8 a vic realne, kdyz sem jezdil na projekty. Ale to je takova ta prace, ktera ma nejaky definovany konec. Ale makat v korporatu, kde je prace vzdy nekonecne? To snad nejde.

V korporaci se dělá max tak dvě hodiny. Proto jim vždy nabízím jen ty dvě hodiny a zbytek můžu dělat na něčem jiném. 6 hodin by bylo v podstatě stoprocentní využití, které je velmi výjimečné kdekoli. Nejlepší jsou zaměstanci, kteří jsou ve firmě dva a více let. Ti už vědí přesně, že i hodina denně stačí a nikdo nic nepozná. Proto je lepší na náročné projekty nebrat lidi, kteří někde seděli třeba 3+ let, protože budou dost zdegenerovaní.

Lama

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #58 kdy: 07. 06. 2018, 18:35:37 »
K těm benefitům, kondomy zdarma jsou taky?

fuchc

Re:Průměrná hrubá HPP mzda Java vývojáře v HK
« Odpověď #59 kdy: 07. 06. 2018, 18:36:59 »
K těm benefitům, kondomy zdarma jsou taky?
Co by delal asociali programator s kondomem?