Detekce dlaně na touchpadu při psaní

xavier

Detekce dlaně na touchpadu při psaní
« kdy: 26. 05. 2018, 11:19:18 »
Ahojte, chcem sa opytat ci ste niekto riesil problem, ze sa pocas dlanou nechcene dotykate touchpadom, a tym si oznacujete napisany text ktory sa dalsim pisanim prepise, alebo zatvarate taby v prehliadaci atd... strasne ma to na linuxe vytaca, a neviem co s tym. V kancli pouzivam mysku, ale na cestach je kvoli tomuto notebook pre mna nepouzitelny. Skusal som utilitku ktora po stlaceni klavese deaktivuje touchpad na nejaku chvilku, ale neni to ono.

Na windowse sa mi to nestavalo, a myslim ze aj Mac to ma poriesene. Je nejaka moznost ako to vyriesit aj na linuxe? Pouzivam ubuntu gnome. Dikes.
« Poslední změna: 26. 05. 2018, 11:20:36 od Petr Krčmář »


Re:Detekce dlaně na touchpadu při psaní
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2018, 11:22:18 »
Já jsem to kdysi řešil a napsal jsem o tom článek: Jak si při psaní na notebooku vypnout touchpad. Řešil jsem to tak, že se při stisku kláves na chvíli touchpad vypínal, takže pokud se soustavně psalo, byl touchpad vlastně vypnutý a jezdění po něm neoznačovalo text. Je to ale staré skoro deset let, takže netuším, jestli ten konkrétní postup bude použitelný teď.

xavier

Re:Detekce dlaně na touchpadu při psaní
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2018, 12:06:10 »
Já jsem to kdysi řešil a napsal jsem o tom článek: Jak si při psaní na notebooku vypnout touchpad. Řešil jsem to tak, že se při stisku kláves na chvíli touchpad vypínal, takže pokud se soustavně psalo, byl touchpad vlastně vypnutý a jezdění po něm neoznačovalo text. Je to ale staré skoro deset let, takže netuším, jestli ten konkrétní postup bude použitelný teď.

Dakujem, ale presne to pouzivam teraz, no nie som z toho riesenia nadseny :) na cestach som casto, a strasne to cloveka odtrhne z kontextu, tak zacinam rozmyslat nad Mac :/

Re:Detekce dlaně na touchpadu při psaní
« Odpověď #3 kdy: 26. 05. 2018, 12:23:37 »
Vždyť jste psal, že si při psaní dlaní označujete text, to by se nedělo, kdyby byl touchpad při psaní vypnutý. A mimochodem přesně takhle (vypínáním touchpadu při psaní) to řeší ovladače ve Windows a předpokládám že i Mac, takže změnou platformy byste si nepomohl.

macík

Re:Detekce dlaně na touchpadu při psaní
« Odpověď #4 kdy: 26. 05. 2018, 12:34:24 »
Jak na applu v os x a Windows? Požívám tap to click (jednak je to jednoduší a jednak nemá fyzická tlačítka).
Chtěl bych tyto 2 oddělené věci:
-eliminace kliknutí, potažmo pohybu při psaná v klávesnici (někdy to však je na škodu, možnost to vypnout dle aplikace nebo globálně)
-samotná detekce dlatně


Jenda

Re:Detekce dlaně na touchpadu při psaní
« Odpověď #5 kdy: 26. 05. 2018, 12:56:44 »
A mimochodem přesně takhle (vypínáním touchpadu při psaní) to řeší ovladače ve Windows a předpokládám že i Mac, takže změnou platformy byste si nepomohl.
Neumějí lepší touchpady říct i jakou plochou se jich člověk dotýká, a tím rozpoznat dlaň od prstu?

https://wiki.archlinux.org/index.php/Touchpad_Synaptics#Using_the_driver.27s_automatic_palm_detection