Fórum porušuje GDPR

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #45 kdy: 29. 05. 2018, 13:16:06 »
Nepopiram, ze iP adresa je osobni udaj

Zaroven ale plati: https://www.lupa.cz/clanky/gdpr-last-minute-jak-je-to-s-logovanim-ip-adres-na-serveru

Zalezi k jakemu ucelu je dale pouzivana



tt

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #46 kdy: 29. 05. 2018, 14:27:31 »
btw uz vsichno gdpr frikulini zalezte to zeli za bruselem a vypadnite z internetu kterej se ma pouzivat ne trollit.
ja byt petr krmcar, stejne jako ja mam moznost ve vlastnim hostingu pouziju vasi ip na to abych ji hodil do blocked list.

PetrM

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #47 kdy: 29. 05. 2018, 14:39:08 »
btw uz vsichno gdpr frikulini zalezte to zeli za bruselem a vypadnite z internetu kterej se ma pouzivat ne trollit.
ja byt petr krmcar, stejne jako ja mam moznost ve vlastnim hostingu pouziju vasi ip na to abych ji hodil do blocked list.

Kterou? IPv4 je často za CGNATem/NATem a můžeš tak odříznout půl města nebo firmu, kde je 20 čtenářů. U IPv6 hrozí jenom odstavení části té firmy (u /64), nebo půlky města (pokud ISP dává /64). A stejně tím nevyřešíš nic, pokud totiž troll nemůže z desktopu, pude z mobilu, z domu, nebo si vezme noťas do hospody (u které pak zařízneš všechny potenciální hosty).

Spíš by měli někam zmizet bezmozci, co řvou do světa první kravinu, která je napadne, a nepřemýšlí nad důsledky... Troll jenom plká nesmysly, bezmozek ohrožuje sebe i okolí.

tt

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #48 kdy: 29. 05. 2018, 14:52:37 »
btw uz vsichno gdpr frikulini zalezte to zeli za bruselem a vypadnite z internetu kterej se ma pouzivat ne trollit.
ja byt petr krmcar, stejne jako ja mam moznost ve vlastnim hostingu pouziju vasi ip na to abych ji hodil do blocked list.

Kterou? IPv4 je často za CGNATem/NATem a můžeš tak odříznout půl města nebo firmu, kde je 20 čtenářů. U IPv6 hrozí jenom odstavení části té firmy (u /64), nebo půlky města (pokud ISP dává /64). A stejně tím nevyřešíš nic, pokud totiž troll nemůže z desktopu, pude z mobilu, z domu, nebo si vezme noťas do hospody (u které pak zařízneš všechny potenciální hosty).

Spíš by měli někam zmizet bezmozci, co řvou do světa první kravinu, která je napadne, a nepřemýšlí nad důsledky... Troll jenom plká nesmysly, bezmozek ohrožuje sebe i okolí.

Trolu je mene nez 10 procent. Proste jak si zelaj zmazat data a zablokovat jim sluzbu, kto neni spokojen nebude nic mit. Mas problem? Ok, na moji sluzbu neprides a vybaveno)) Kdyz se ti produkt nelibi, tak ho nepouzivej a nestazuj se na GDPR))

Jirsákův zpracovatel

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #49 kdy: 29. 05. 2018, 15:03:06 »
Nešlo by vymyslet, aby dementní tlačítko Souhlasím se prcováním osobních údajů za účelem zapojení se do diskuse na fóru. šlo integrovat do  Ověření:
Vyplněním kontrolní otázky souhlasím s
Kód: [Vybrat]
Souhlasím se [url=https://www.iinfo.cz/osobni-udaje]zpracováním osobních údajů[/url] za účelem pojení se do diskuse na fóru Ušetřilo by se tím zbytečné klikání myši


Proč musím u každého postu 'Souhlasím se zprcováním osobních údajů za účelem zapojení se do diskuse na fóru'"?

PS: Cookies lišta EU hadr.


Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #50 kdy: 29. 05. 2018, 15:11:17 »
Proč musím u každého postu 'Souhlasím se zprcováním osobních údajů za účelem zapojení se do diskuse na fóru'"?

Protože maj v IInfo v kebuli vyhrabáno.

PS: Cookies lišta EU hadr.

To není přesné - kdyby byly ty lišty implementovány podobně "inteligentně", tak se zobrazují při každém načtení stránky. Obvykle má autor lišty dost soudnosti na to, aby po odkliknutí tu bezcennou sračku už znova neukazoval.

PetrM

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #51 kdy: 29. 05. 2018, 16:04:10 »
Proč musím u každého postu 'Souhlasím se zprcováním osobních údajů za účelem zapojení se do diskuse na fóru'"?

Protože někdo v iinfo je blbý, až to mraky brzdí  >:(

Co mají z tohohle za osobní údaje?
IP adresa - nezobrazovat, nechat v přemazávaným logu, z pohledu GDPR OK
"Jméno" v záhlaví zprávy - neregistrovaný tam napíše cokoliv, osobní údaj to je jenom do té míry, že nějaké osoba X je blbá jak dlabaný necky a osoba s nickem Y je děd vševěd.
"E-mail" je tam na to, na co hlava koumese, který vymyslel ten checkbox. Vyhodit.
"Předmět" se stejně nezobrazuje, vyhodit.

No a pokud o sobě někdo vybleje něco osobního do textu komentáře, je to jeho problém a odsouhlasil to kliknutím na "odeslat".

A pro registrovaný to řešit v rámci registrace. Hotovo i bez kosočtvercovin.

P.S.: S tím checkboxem je to z pohledu GDPR patrně ještě horší, nežkdyby tam nebyl. Protože pokud vezmu jako "službu" komunikaci s lidma z oboru v odborné diskusi, tak bez zaškrtnutí souhlasu nebude "služba" poskytnuta a tohle chování GDPR explicitně zakazuje. Docela rád bych viděl, jak by si tohle vynucení iinfo obhájilo.

Milfaus

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #52 kdy: 29. 05. 2018, 19:41:13 »

To jsem zvědavej, jak chtějí hoši řešit tohle:

Citace

Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.

Já si nepřeji, aby moje osobní údaje někdo zpracovával víc, než musím.
Ostatně na FB už padla žaloba, že není možné dát "ANO vs TÁHNI".


Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #53 kdy: 29. 05. 2018, 20:16:48 »
Protože někdo v iinfo je blbý, až to mraky brzdí  >:(

Bohužel musím souhlasit, ty zaškrtávadla tam jsou úplně na nic a ještě to zhoršují, navíc se linkuje na totálně irelevantní blábol z 99 procent nesouvisející s daným účelem.

milujilinux

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #54 kdy: 29. 05. 2018, 20:54:01 »

To jsem zvědavej, jak chtějí hoši řešit tohle:

Citace

Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.

Já si nepřeji, aby moje osobní údaje někdo zpracovával víc, než musím.
Ostatně na FB už padla žaloba, že není možné dát "ANO vs TÁHNI".

Omezení povolení se zpracováním osobních údajů:
Povoluji zpracování mých osobních údajů v nejmenší možné míře a především nesouhlasím s ukládáním IP adresy.

Přesně tak. Sice je to soukromá služba, ale veřejně přístupná pro každého. A kdo jí chce používat tak je nucen dát souhlas. Na jednu stranu je v pořádku, že si může redakce vybrat koho tu chce. Na druhou stranu to u veřejných služeb funguje trochu jinak a jsou tu omezení - viz. soukromá hospoda kde si majitel nemůže zvolit kuřáckou verzi.

NEsouhlasím se zpracováním osobních údajů.

Palo M.

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #55 kdy: 30. 05. 2018, 05:17:21 »
Mna ten checkbox vcera teda riadne vytocil. Dokonca som vcera kvoli tomu zrusil svoju odpoved v diskusii pod novinkou.

V kazdom pripade sa mi to cele zda byt chujovina:

1. Na to, ze loguju moju IP adresu (lebo potrebuju kvoli prevadzke, pripadne kvoli policii) IMHO nemusia obtazovat zo zaklikavatkom. Staci link na patricne info, kde si mozeme precitat, ako fasa dobre to zabezpecili.

2. To, co vyplnim sam (nick, text prispevku) vyplnam dobrovolne, osobne udaje tam nedavam (a keby som daval, tak mojim explicitnym suhlasom je moje dobrovolne odoslanie) - takisto netreba obtazovat zaklikavatnom.

3. Ak chcu zhromazdovat nejake data navyse (ktore nutne nepotrebuju na chod sluzby, ale z nejakeho dovodu ich chcu "na zlepsenie sluzieb" a pod), podla mojej interpretacie GDPR by nemali "vydierat". Teda malo by byt umoznene postnut komentar aj ked neudelim suhlas so spracovanim extra udajov (v tom pripade by tie udaje navyse nemali spracovavat, napriklad by v diskusii pod clankom/spravickou nemali uvadzat moju IP - to, ze je nejakym sposobom obfuskovana je IMHO irelevantne, pretoze je to vysledok spracovavania, s ktorym nesuhlasim, takisto by nemali info odo mna pouzivat na "marketigove ucely" a pod). Podla mna skratka taketo vynucovanie suhlasu so spracovavanim osobnych udajov porusuje GDPR. (Dokonca to hodi natvrdo hlasku "Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů.")

4. Povedzme ze chcem nieco postnut a v tom momente sa mi zda, ze je OK spracovavat moje udaje, tak to zakliknem. Postnem, OK. Vecer sa mi to rozlezi v hlave, poviem si ze to bola blbost a na druhy den chcem svoj suhlas odvolat. Povedzme ze im napisem mail z rovnakej e-mailovej adresy (ktoru vysomrovali v submit dialogu) takze bude aj celkom vierohodne, ze som ten isty, co ten suhlas predtym udelil, ale teraz ho odvolava. Co budu potom robit? Mozu zmazat cely moj prispevok (fasa, ked nan uz niekolko ludi odpovedalo, tym sa fakt sprehladni diskusia, okrem toho ja nechcem odstranit text prispevku, len odvolat suhlas so spracovanim osobnych udajov). A odstrania aj vsetky udaje k danemu prispevku z toho "zlepsovania sluzieb" (teda nielen to co je viditelne)? Ked nie, tak porusuju GDPR - a ak to odstranit vedia (teda sluzba funguje aj bez mojich osobnych udajov), tak naco do pekla podmienuju postnutie prispevku zakliknutim toho otravneho boxu?

A to som pred par dnami zrovna v novinach cital, ze "platnostou GDPR sa nic nezmeni, firmy investovali do pravnikov namiesto do ochrany osobnych udajov" a povedal som si, ze predsa to po novom tak jednoducho nemozu. A teraz to vidim na root-e. No mozu. Chvilu som rozmyslal, ze ich skusim potrolit s udelovanim suhlasu a naslednym odvolavanim. Ale prdim na to. Pod tymto postom to prvy a posledny krat zakliknem - a dovi, kym nezmizne to vydieracie zaklikavatko. Aj tak to tu uz ide dole vodou.

Kkt2

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #56 kdy: 30. 05. 2018, 06:28:11 »
Ja snad vypovim nasim pravnikum smlouvy a budu chodit na root, tady je pravnich expertu za vagon...

PetrM

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #57 kdy: 30. 05. 2018, 07:26:37 »
Protože někdo v iinfo je blbý, až to mraky brzdí  >:(

Bohužel musím souhlasit, ty zaškrtávadla tam jsou úplně na nic a ještě to zhoršují, navíc se linkuje na totálně irelevantní blábol z 99 procent nesouvisející s daným účelem.

Kdyby jenom to. Jak vůbec vysvětlili, proč ve fóru je potřeba zadat e-mailovou adresu a pod článkem ne, když účel je ten samý? Za to bych totiž někoho kopnul do zadku špičatou botou.

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR. Nápad na slouční checkboxu
« Odpověď #58 kdy: 30. 05. 2018, 09:02:01 »
Kdyby jenom to. Jak vůbec vysvětlili, proč ve fóru je potřeba zadat e-mailovou adresu a pod článkem ne, když účel je ten samý? Za to bych totiž někoho kopnul do zadku špičatou botou.

Já ti to vysvětlím - pod články je vlastní bastl diskusí made by IInfo; tady ve fóru jsou komentáře dělané přes SMF. Oni tam to pole nepřidali, oni nejsou schopní ho vypnout. Akorát to otravuje a mate lidi (viz inzerce, kde lidi furt píšou "ozvi se mi na email" a myslí si, že ten vyplněný email někdo vidí, takže do postu už ho neuvádějí.

 ::)

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #59 kdy: 30. 05. 2018, 09:07:29 »
Sice nejsem příznivec sběru osobních údajů ve stylu "ať si sbírají co chcou, já nic špatného nedělám", ale tak nějak mi připadá, že se tu mlátí prázdná sláma.
Nedělají nic jiného, než co před GDPR a vesměs nikdo nic nenamítal. A najednou taková bouře ve sklenici vody.
Když vadí místní poměry, tak toto je jedna z věcí, bez které se dá žít a pokud mi to vadí, tak sem nechodím.
Četl jsem od korporátu asi 8 stran velice pěkně zpracovaných informací pro zákazníky o GDPR. Po prostudování jsem prvně propadl prvnímu dojmu, že teď svět zpracování osobních dat bude v pořádku. Po procházce a následném pobytu v mentálním koncentrátoru (koupelně) mi docvakl text za větnými členy typu: pokud, můžeme, je nezbytné, podle jiného zákona... Přeloženo: budeme furt sbírat všechna data, kšeftovat s nimi jako před GDPR. Akorát, že to teď máte písemně potvrzené.
Hudba hraje dál.....žádný konec lovu...