Fórum porušuje GDPR

SirPosralplot

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #15 kdy: 26. 05. 2018, 14:19:30 »
zplození potomka spojit pri gruppensexu sedm různých pohlaví

Obdivuji tvojí fantazii, ale nemyslím si, že to, co ti prováděli, mělo něco společného s ufony ;D


Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #16 kdy: 26. 05. 2018, 14:38:48 »
zplození potomka spojit pri gruppensexu sedm různých pohlaví

Obdivuji tvojí fantazii, ale nemyslím si, že to, co ti prováděli, mělo něco společného s ufony ;D

Ah tak... https://youtu.be/cN8kOWIZ6OM?t=5m42s

 ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #17 kdy: 26. 05. 2018, 16:43:14 »
Konkrétně:
Nemožnost skrýt jméno!
Skladování IP adres!!!
Ukládání DNS názvů!!!!
Jsou vidět jména autorů článků!!!
Texty často obsahují osobní údaje (pracovní pozice, jméno, příjmení) bez souhlasu uvedené osoby.
A zhruba deset dalších.

Nevim, co vsechno z toho podleha GDPR, ale konkretne na to, ze tu tecou jmena nekolika derami, tu po ruznu upozornujeme snad uz od zavedeni noveho layoutu Rotu. Nektere diry byly sice jiz snad ucpany, ale porad jmena chodi v mailech s upozornenim na odpoved na prispevek, na coz jsem sam ruznymi cestami nekolikrat upozornoval.

jdusizasvym

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #18 kdy: 27. 05. 2018, 11:05:55 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.

drobaxis

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #19 kdy: 27. 05. 2018, 15:24:59 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.



Osobní údaje jsou ve stávající směrnici z roku 1995 i v GDPR definovány jako veškeré informace vztahující se k identifikované či identifikovatelné fyzické osobě.

Mezi obecné osobní údaje řadíme jméno, pohlaví, věk a datum narození, osobní stav, ale také IP adresu a fotografický záznam. Vzhledem k tomu, že se GDPR vztahuje i na podnikající fyzické osoby, řadíme mezi osobní údaje i tzv. organizační údaje, kterými jsou například e-mailová adresa, telefonní číslo či různé identifikační údaje vydané státem.

Obecné nařízení věnuje speciální pozornost zpracování zvláštních kategorií osobních údajů, jimiž jsou údaje o rasovém či etnickém původu, politických názorech, náboženském nebo filozofickém vyznání, členství v odborech, o zdravotním stavu, sexuální orientaci a trestních deliktech či pravomocném odsouzení. Do kategorie citlivých údajů nařízení nově zahrnuje genetické, biometrické údaje a osobní údaje dětí. Zpracování citlivých osobních údajů podléhá mnohem přísnějšímu režimu, než je tomu u obecných údajů.

Genetickými údaji jsou osobní údaje týkající se zděděných nebo získaných genetických znaků určité fyzické osoby, které vyplývají z analýzy biologického vzorku dotčené fyzické osoby nebo z analýzy jiného prvku, která umožňuje získat rovnocenné informace. Mezi osobní údaje o zdravotním stavu by měly být zahrnuty veškeré údaje související se zdravotním stavem, které vypovídají o tělesném nebo dušením zdraví člověka.

Biometrickým údajem jsou osobní údaje vyplývající z konkrétního technického zpracování týkající se fyzických či fyziologických znaků nebo znaků chování fyzické osoby, které umožňují jedinečnou identifikaci. Typickým biometrickým údajem je např. snímek obličeje, otisk prstu, ale podle poslední judikatury i podpis.

Naopak z působnosti GDPR jsou vyloučeny anonymizované údaje, údaje zemřelých osob a údaje získané v rámci činnosti čistě osobní povahy, které nemají obchodní či institucionální charakter. Týká se to tedy údajů, které zpracováváme pro osobní potřebu a s nikým je nebudeme sdílet.

Zdroj: https://www.gdpr.cz/gdpr/osobni-udaje/


Onestone

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #20 kdy: 27. 05. 2018, 16:30:27 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.
Tak si je, ty vemeno, zabezpeč.

sj

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #21 kdy: 27. 05. 2018, 21:21:43 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.

Nice connection you have there, 'd be shame if something happened to it.

Aneb, jste si jistý že kdyby se Váš ISP podíval pořádně nezjistil by náhodou že porušujete smlouvu kterou jste s nimi uzavřel a která v naprosté většině případů striktně zakazuje provozování serverů na zákaznickém připojení k internetu?

jdusizasvym

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #22 kdy: 27. 05. 2018, 21:43:30 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.

Nice connection you have there, 'd be shame if something happened to it.

Aneb, jste si jistý že kdyby se Váš ISP podíval pořádně nezjistil by náhodou že porušujete smlouvu kterou jste s nimi uzavřel a která v naprosté většině případů striktně zakazuje provozování serverů na zákaznickém připojení k internetu?

 :D :D Nice try. Servery mám pro svoji potřebu, ne ke komerčním účelům.

Bubak

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #23 kdy: 27. 05. 2018, 23:15:08 »
IP adresa není osobní údaj.

Kkt2

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #24 kdy: 27. 05. 2018, 23:31:05 »
IP adresa není osobní údaj.
Jak kdy...

A much discussed topic is the IP address. The GDPR states that IP addresses should be considered personal data as it enters the scope of ‘online identifiers’. Of course, in the case of a dynamic IP address – which is changed every time a person connects to a network – there has been some legitimate debate going on as to whether it can truly lead to the identification of a person or not. The conclusion is that the GDPR does consider it as such. The logic behind this decision is relatively simple. The internet service provider (ISP) has a record of the temporary dynamic IP address and knows to whom it has been assigned. A website provider has a record of the web pages accessed by a dynamic IP address (but no other data that would lead to the identification of the person). If the two pieces information would be combined, the website provider could find the identity of the person behind a certain dynamic IP address. However, the chances of this happening are small, as the ISP has to meet certain legal obligations before it can hand the data to a website provider. The conclusion is, all IP addresses should be treated as personal data, in order to be GDPR compliant.

Neviditelný

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #25 kdy: 28. 05. 2018, 08:10:02 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.
Chtěl provozovat server ale připojovali se mu tam lidi?

Představa, že je aspoň část těch žvástů napsaných v tomhle vlákně míněna vážně je vpravdě děsivá.

jdusizasvym

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #26 kdy: 28. 05. 2018, 08:50:11 »
Už jsem to psal v komiksu o GDPR, tak to píši i zde. Dle GDPR jsem vám nedal souhlas, abyste moji ip adresu, hostname, nebo jejich část zveřejňovali. Pokud jsem tento souhlas dal, tak nevědomě, tudíž jej právě nyní podle GDPR odvolávám. Že si ji ukládáte, s tím nemám problém, jen s tím zveřejněním. Pokud chcete odlišovat, z jakého zdroje příspěvek je, tak alespoň adresu a hostname zahashujte a pak zveřejněte hash..

Kkt2

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #27 kdy: 28. 05. 2018, 09:41:58 »
Už jsem to psal v komiksu o GDPR, tak to píši i zde. Dle GDPR jsem vám nedal souhlas, abyste moji ip adresu, hostname, nebo jejich část zveřejňovali. Pokud jsem tento souhlas dal, tak nevědomě, tudíž jej právě nyní podle GDPR odvolávám. Že si ji ukládáte, s tím nemám problém, jen s tím zveřejněním. Pokud chcete odlišovat, z jakého zdroje příspěvek je, tak alespoň adresu a hostname zahashujte a pak zveřejněte hash..
Pravdu mas predsedo, stacilo by kdyby to zanesli do svych zasad a nezverejnovali ty adresy. Odvolani souhlasu ma svou formu, to ze napises tady jako anonym do fora ze neco odvolavas je irelevantni.

Emanuel

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #28 kdy: 28. 05. 2018, 09:48:18 »
IP adresa je citlivý údaj, z toho důvodu by se měla ukládat buď hash, nebo vůbec. A ještě za větší !drzost! považuji, pokud je ip adresa někam ukládána veřejně. Fakt nestojím o to, aby se mi kdejaké vemeno připojovalo na mé osobní servery.
Chtěl provozovat server ale připojovali se mu tam lidi?

Představa, že je aspoň část těch žvástů napsaných v tomhle vlákně míněna vážně je vpravdě děsivá.
To je spíš tvoje vlastní blbost, než jeho. Já mám doma třeba NAS Synology, připojuji se k němu i z venku, a je to určeno jen pro potřeby mé rodiny, nikoho jiného. Zveřejňování IP adresy rozhodně není v pořádku a dnes nám zákon dává možnost se proti tomu bránit.

jdusizasvym

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #29 kdy: 28. 05. 2018, 11:36:58 »
Taky to tak mám, jen pro osobní potřeby, abych se mohl dostat k datům z venku + senzory, kamery a plánuji i vytvoření elektronického zabezpečovací systému, který bych mohl řídit vzdáleně. A další věci, které tu již zmiňovat nebudu, protože už jen zmínka o nich by byla bezpečnostním rizikem.

Snad už je pochopitelné, proč nestojím o to, aby moje ip adresa, jako můj osobní údaj, visela někde veřejně, protože adresuje na další osobní údaje a na mé soukromí a na mé bezpečí. Zveřejňováním mé ip mě provozovatel vystavuje nebezpečné situaci a zbývají mi pak dvě varianty. Buď zabezpečit můj server a můj systém, nebo tlačit na provozovatele, ať mé ip adresy nezveřejňuje. Rozhodl jsem se pro obě varianty.