Fórum porušuje GDPR

Mugabe

Fórum porušuje GDPR
« kdy: 26. 05. 2018, 10:54:56 »
Fórum porušuje GDPR, protože ukládá citlivé osobní údaje bez schválení, jako například IP adresu.
Dále neumožňuje pseudoanonymizaci, kdy by z Jirsáka bylo Agent 00, také prozrazuje, kdo je zlatý podporovatel.

Konkrétně:
Nemožnost skrýt jméno!
Skladování IP adres!!!
Ukládání DNS názvů!!!!
Jsou vidět jména autorů článků!!!
Texty často obsahují osobní údaje (pracovní pozice, jméno, příjmení) bez souhlasu uvedené osoby.
A zhruba deset dalších.

V pondělí, pokud nebude uvedeno do souladu s GDPR, podávám stížnost.
Měli jste úplně všechny předpoklady toto splnit!!!
Technické zázemí i znalosti.

A jestli si dělám zadek a jen trolím, to si Krčmi rozhodni sám  ;D
« Poslední změna: 26. 05. 2018, 11:03:52 od Petr Krčmář »


Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2018, 11:09:42 »
Když už jsem byl jmenován - nemám tu s GDPR vůbec nic společného, řeší to kolegové pro všechny servery naráz. Předal jsem jim odkaz na tohle vlákno.

anonym

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2018, 11:23:58 »
You have no power here, Krčmi to má v malíku, jako vždy

   
  /-\______________
  |                |          |    > >  >  > >  > > > > >  > >   > > >   8)
  \----------------------
   /    /)  /
  /    /----
 /    /
/____/

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #3 kdy: 26. 05. 2018, 11:27:04 »
Fórum porušuje GDPR

SMF? To možná nesmyslným vyžadováním e-mailu u anonymních komentářů, který neslouží naprosto žádnému účelu, naopak mate lidi.

Asi ty zjevně mluvíš o komentářích pod článkem:

Skladování IP adres!!!
Ukládání DNS názvů!!!!

Již jsem komentoval vedle.

Jsou vidět jména autorů článků!!!

To je naopak zákonná povinnost podle autorského zákona. Proboha, to snad nemyslíte vážně. WTF. (Vůbec se netýká uni fóra, ani diskusí pod články, mimochodem.)

Texty často obsahují osobní údaje (pracovní pozice, jméno, příjmení) bez souhlasu uvedené osoby.

Jaké texty? Info o autorovi článku? Určitě ho IInfo nutilo s pistolí u hlavy, aby jim ty informace o sobě napsal. WTF^2.

Zkuste lidi použít mozek.  ::)

Mugabe

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #4 kdy: 26. 05. 2018, 11:28:22 »
Když už jsem byl jmenován - nemám tu s GDPR vůbec nic společného, řeší to kolegové pro všechny servery naráz. Předal jsem jim odkaz na tohle vlákno.

Hlavně, aby se nepřepracovali, přepracování vede k prokrastinaci!!!!


tttt0m

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #5 kdy: 26. 05. 2018, 11:29:42 »
Mugabe moc to hrotíš, a že to chceš nahlásit jsi snad nějaký fízl?

Mugabe

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #6 kdy: 26. 05. 2018, 11:37:08 »
Mugabe moc to hrotíš, a že to chceš nahlásit jsi snad nějaký fízl?

To EU, já jsem jen nadšený občan EU! EU je věčná!!!!

krz

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #7 kdy: 26. 05. 2018, 11:41:42 »
Mugabe moc to hrotíš, a že to chceš nahlásit jsi snad nějaký fízl?

To EU, já jsem jen nadšený občan EU! EU je věčná!!!!

Věčná do krachu Itálie, případně Španělska.
A jestli někoho napadne V4 exit, tak to bude taky pěkná hlína.

technomaniak

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #8 kdy: 26. 05. 2018, 11:46:04 »
Prosil bych o přesnou specifikaci bodů( nařízení 679/2016 - jaký konkrétní článek, kapitola) porušení GDPR  ? A pokud možno s citací daného rozporu. Rád se poučím.

shemale01

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #9 kdy: 26. 05. 2018, 11:58:05 »
Mugabe moc to hrotíš, a že to chceš nahlásit jsi snad nějaký fízl?

To EU, já jsem jen nadšený občan EU! EU je věčná!!!!

mugabe, mugabe, jak může člověk tak hluboko klesnout...

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #10 kdy: 26. 05. 2018, 12:34:21 »
Fórum porušuje GDPR, protože ukládá citlivé osobní údaje bez schválení, jako například IP adresu.
Dále neumožňuje pseudoanonymizaci, kdy by z Jirsáka bylo Agent 00, také prozrazuje, kdo je zlatý podporovatel.

Konkrétně:
Nemožnost skrýt jméno!
Skladování IP adres!!!
Ukládání DNS názvů!!!!
Jsou vidět jména autorů článků!!!
Texty často obsahují osobní údaje (pracovní pozice, jméno, příjmení) bez souhlasu uvedené osoby.
A zhruba deset dalších.

V pondělí, pokud nebude uvedeno do souladu s GDPR, podávám stížnost.
Měli jste úplně všechny předpoklady toto splnit!!!
Technické zázemí i znalosti.

A jestli si dělám zadek a jen trolím, to si Krčmi rozhodni sám  ;D
Zkusime to od zacatku: forum tvou ip adresu nezobrazuje, zobrazuje ji diskuse pod clankem. Jmeno muzes skryt tim, ze pouzijes nick, tim je vyresena i tva pseudoanonymizace. Ukladani ip adres/resolvovani dns je v pohode, nektere povinnosti vyplyvaji provozovateli treba ze zakona o elektronickych komunikacich. Zverejnovat IP adresy uz tak v pohode neni protoze muzou byt za urcitych okolnosti povazovany za osobni data. Jmena autoru clanku - predpokladam, ze ma redakce smlouvu s kazdym autorem, ktera tohle upravuje. Nevidim zadny duvod k tomu aby autor dostaval honorar a zaroven mel anonymne podepsany clanek. Pokud nejaky text obsahuje osobni udaje jako jmeno, pozice, predpokladam, ze redakce ma souhlas k uverejneni clanku s timhle obsahem. A zhruba deset dalsich? Povidej, prehanej, rad ti vysvetlim gdpr v praxi.

xxxxx

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #11 kdy: 26. 05. 2018, 12:42:02 »
Asi ty zjevně mluvíš o komentářích pod článkem:

Skladování IP adres!!!
Ukládání DNS názvů!!!!
Technická bokem. SMF ukládá IP ke každému příspěvku zvlášť, také. Jen je viditelné jen někomu (admin by-default, dle nastavení práv skupin, tuším). Nicméně i to by se, ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ /rozhodně ne vždy/, dalo považovat za /nadbytečný/ privátní údaj (možná např. u příspěvků registrovaných, pokud požádají o neukládání jednotlivých IP vázaných na konkrétní příspěvek).

Resolvování IP a zobrazení (příp. i uložení) kusu DNS jsem kdysi dávno na SMF také viděl, asi balíček (plugin), ale možná to bylo ještě pod 1.x. Ale tady na fóru nemají, proto ano, text asi mixoval fórum a diskuse (nebo myslel jen diskuse)

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #12 kdy: 26. 05. 2018, 12:45:42 »
Když už jsem byl jmenován - nemám tu s GDPR vůbec nic společného, řeší to kolegové pro všechny servery naráz. Předal jsem jim odkaz na tohle vlákno.
Petre, pridal bych jeste moznost registrovaneho uzivatele videt pohlavi jineho registrovaneho uzivatele. Myslim si, ze to neni uplne OK. To same bych videl s vedenim tyhle informace - pro ucely fora asi neni nutne vedet jestli jsem muz holka nebo pes. Nejste seznamka.

Lol Phirae

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #13 kdy: 26. 05. 2018, 13:31:59 »
Petre, pridal bych jeste moznost registrovaneho uzivatele videt pohlavi jineho registrovaneho uzivatele. Myslim si, ze to neni uplne OK.

Ano, a hrozně to diskriminuje bezpohlavní, transsexuály, hermafrodity, multigender, lidi s fluidním pohlavím a mimozemšťany, kde se musí ke zplození potomka spojit pri gruppensexu sedm různých pohlaví.

Ono je to povinné vyplňovat? Bože...


Věra Pohlová

Re:Fórum porušuje GDPR
« Odpověď #14 kdy: 26. 05. 2018, 14:06:38 »
Tyhle aféry všechny jen otravují. Já bych všechny ty osobní údaje zakázala!