X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii

?

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #15 kdy: 23. 05. 2018, 13:23:32 »
Nainstaluj linux, tam půlka věcí nebude OoB fungovat, takže se zátěží nebude problém...


nobody(ten pravej)

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #16 kdy: 23. 05. 2018, 14:36:33 »
Nainstaluj linux, tam půlka věcí nebude OoB fungovat, takže se zátěží nebude problém...
vim ze tro(t)love se nemaji krmit, nicmene X220table s GNU/Linux (Xubuntu) pouzivam a chodi out-of-box vse, uspavani/probouzeni, klavesy pro zvuk/podsvetleni atd, touchscreen i wacom, Wifi, WWAN... vetrak se skoro netoci, spotrebu sem nemeril ale vydrz slusna... misto WindowsLenovoPowerBatteryAplikace staci nainstalovat https://www.root.cz/clanky/tlp-prodluzte-vydrz-notebooku-az-o-30/

Honza

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #17 kdy: 23. 05. 2018, 14:55:27 »
A nevíte co může způsobit, že si baterie pobrukuje na 75% zbývající kapacity, odhad je nějakých 6h, přičemž já jsem zapl TurboBoost, spotřeba vyletěla na 40W, udělal jsem benchmark v délce asi 10minut a pak prostě baterka chcípla a ukazuje mi to 0% remaining a chce se to hibernovat? Doufám tyjo že není ta baterie v hazjlu, je skoro nová.
Klasika. Baterie v tahu.

A tímhle jsi si, při nákupu z CZC, stále jistý?

"...novou velkou originální Lenovo baterii"

Napiš typové označení baterie, případně alespoň link na eshop CZC s tou konkrétní stránkou...

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #18 kdy: 23. 05. 2018, 15:10:50 »
Jinak ma napsano "KC 2017.03" tzn predpokladam, ze je to datum vyroby. Koupil jsem ji z czc, meli posledni kus.
dulezite je kdy jsi ji koupil a za jakych podminek. Pouzite zbozi? Nove? Se slevou? Kdy? Dle toho ji muzes reklamovat. V idealnim pripade ji budes moct reklamovat a napises do reklamace ze po xx minutach je baterie prazdna.

...

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #19 kdy: 23. 05. 2018, 15:26:51 »
Je to tato baterie:

https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-baterie-44-x220-x230-9-cell-li-ion/110474/produkt

Rok vyroby 2017/03, 1. použití (vidim v Power manageru od Lenova data z firmware) je moje a to duben 2018, Typ 45N1175, Manufacturer name: SANYO


Zkusím tu baterku ještě resetovat a uvidíme. Nemůžu najít stejně paragon, dpč...


amnistrator

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #20 kdy: 23. 05. 2018, 22:06:32 »
Nainstaluj linux, tam půlka věcí nebude OoB fungovat, takže se zátěží nebude problém...
Jo jo a notebook který je linuxem umrtvený nemusíš ani pouštět a baterka vydrží měsíce ... .

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #21 kdy: 24. 05. 2018, 01:11:49 »
Jo jo a notebook který je linuxem umrtvený nemusíš ani pouštět a baterka vydrží měsíce ... .

To musi byt strasne, zit s temahle mindrakama, ze ma nekdo obe ruce leve a neumi si nainstalovat Linux.

?

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #22 kdy: 24. 05. 2018, 09:55:45 »
Nainstaluj linux, tam půlka věcí nebude OoB fungovat, takže se zátěží nebude problém...
vim ze tro(t)love se nemaji krmit, nicmene X220table s GNU/Linux (Xubuntu) pouzivam a chodi out-of-box vse, uspavani/probouzeni, klavesy pro zvuk/podsvetleni atd, touchscreen i wacom, Wifi, WWAN... vetrak se skoro netoci, spotrebu sem nemeril ale vydrz slusna... misto WindowsLenovoPowerBatteryAplikace staci nainstalovat https://www.root.cz/clanky/tlp-prodluzte-vydrz-notebooku-az-o-30/

No tak já mám taky X220, dokonce i s corebootem, ale OOB mi v debianu nefunguje třeba klikání na touchpadu (poklepáním) což je opruz. Po instalaci navíc v nastavení není ani přístupná možnost konfigurace touchpadu a musí se ručně instalovat balíček. To že instalačka neobsahuje drivery pro sítovou kartu, takže buď je třeba dělat offline instalaci a pak vše aktualizovat, nebo drivery zase dotahovat ručně a nutit je instalátoru, k čemuž potřebuju další flashku... no prostě pakárna.
Windows 10 funguje OOB, a až na pár zádrhelů i s corebootem.

Ale ano, ani s letitou 6ti článkovou baterií problém s výdrží nemám.

Myval

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #23 kdy: 24. 05. 2018, 10:39:15 »
To musi byt strasne, zit s temahle mindrakama, ze ma nekdo obe ruce leve a neumi si nainstalovat Linux.

Nevim jestli jsi si vsiml kalendar ale je rok 2018 a linux tady mame ctvrtsoleti. Lidi uz tak nejak vyzaduji aby to bezelo plug & play, ne plug & 3 dny se s tim hrej (nez zacne vse chodit jak ma).

ollle

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #24 kdy: 24. 05. 2018, 11:54:39 »
tohle je motana troch OT, ale při velké zátěži (50W+) se projeví vnitřní odpor( například50W /12.5V=4A), jenže když klesne napětí  na 10V ,musí žrát 5A

macík

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #25 kdy: 24. 05. 2018, 12:18:56 »
OMG, další Macík...  ::)
Na Apple 15" retina Haswel bez nvidia mám (vynásobte si to napětím 11–12V):
-sleep 30mA
-idle s vypnutým displejem, OSX 250-300mA
- idle s vypnutým podsvícením, zapnutým LCD OSX, 500mA
-idle s Max LCD 1A

Windows idle:
700-1200mA (tam prostě je spotřeba vyšší), nevím proč, cpu load 0 (tedy po uspání a probuzení kvůli chybě se 100% jádra load System!acpi.sys)

Ho

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #26 kdy: 24. 05. 2018, 21:10:36 »
Mám v x220 6-ti článkovou baterii a když mi najednou spadne kapacita, nabiji baterii na 100% a ono se to samo zkalibruje. Nabíjím jinak na 80% a snažím se nedostat pod 30%, ale občas to nejde a pak vidím že to třeba s 10-15% spadne najednou na hubu na 5%. Stane se to tak za tři měsíce až půl roku.

K tomutéž plus neznatelnému navýšení kapacity pomohl i reset v powermanagnentu od lenova/ibm pod win7, když jsem je na chvíli nainstaloval při přechodu z deb6 na lmde2.

Jinak ve win7 i linuxu se dá o baterie zjistit veškeré info. Datum výroby, prvního použití. Výrobní, maximální a aktuální kapacita. Designované, aktuální napětí. Počet cyklů nabití atd. Z toho všeho se dá usoudit, jak na tom ta baterka je. Jestli při vyšším odběru nebo od nějakých procent kapacity spadne na hubu napětí tak je baterka out.

Dotaz?  Už umí PM ve win10 nabíjet na zvolená procenta, nebo tlačí baterku vždy na 100%?

macík

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #27 kdy: 24. 05. 2018, 22:46:18 »
Mám Metro Program Lenovo settings Na win 8. také ukazuje mnoho informací (jak píšeš cykly, data)

Další problém co se týká zjištování spotřeby: některé systémy (řekl bych že dané výrobcem, nikoli OS) reportují spotřebu různě (frekvence + samplování / integrace):
-nejlepší: Dell, skutečnou po 5 sekundách (nevím zda integr/sampl). za mě super
-Lenovo: blbé: nějak vyhlazené (konvolvované)+ zpožděné zhruba o 1-2 minuty, a s updatem hodnot nesmyslné 1s.(když to vyhlazuje v řádu minuty)
-Apple:  blbé: údaj se mění po minutě, řekl bych že integrované (asi ano,  protože součet minutových odběrů souhlasí s rozdílem kapacity( stačí dělit 60 - počet hodin v minutě) v mAh.

Na lenovu to nastavit tuším šlo. v klasickém PM. Na win 8 se instalátor ukončí. v metro Lenovo settings to nejde nastavit. Ani v uefi.

Za mě, nejlepší v Dellech, jde up a down threshold nastavit v uefi i případně v OS (commad utility).

V apple nevím, to by mě zajímalo. Každopádně existuje trik s přelepením prostředího pinu - pak se hlásí jako unknown adapter a výkon je snížen z 85-60W nebo z 60W na 45 dle typu nabíječky. (ale iOvce radí, že prý apple má tak skutečně kvalitně dobré baterky ánebo vyladěny power management), že se baterky neopotřebovovávají, což dávám za pravdu (mezi cykly 290 a 420 za asi 4 roky pokles z 93% na 90% FCC. )

?

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #28 kdy: 24. 05. 2018, 23:35:58 »
To asi tedy Apple pouzil nejakou utajovanou kosmickou technologii... pritom v Macbookach baterky pochopitelne taky chcipaj, ale je treba porovnavat zarizeni ve stejne cenove kategorii a podobnym typem zateze. Thinkpad, ktery je 22 hodin denne v docku bude mit baterku opotrebovanou jinak nez Macbook, ktery se vetsinou zapne do nabijecky az kdyz si rekne. Moje x220 z roku 2011 ma ale taky puvodni baterku na asi 85%.

macík

Re:X220 velká spotřeba po upgradu na 9-článkovou beterii
« Odpověď #29 kdy: 25. 05. 2018, 10:04:35 »
Macbook, ktery se vetsinou zapne do nabijecky az kdyz si rekne.
Asi mám špatné uši nebo vypnutou Siri, ale nic neříká.  To se vážně někdy stalo? Něco jako když žena řekne nabij mě? Když to macbook neřekne, tak i přesto, že je připojen adaptér se nenabíjí? Jak se to nastaví? Je to napevno dané v obvodech napájení a nejde to přeprogramovat?

Zapomněl jsem to uvést, ale právě ten trik s přelepeným pinem právě způsobí, že se notebook nedobíjí.