Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi

fertas

Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi
« kdy: 22. 05. 2018, 18:06:05 »
Chci se zeptat, když se připojím s telefonem na veřejnou wifi, nehrozí odposlouchávání stahovaných emailů a samotného hesla ke schránce (Seznam)? Používám emailového klienta.
« Poslední změna: 22. 05. 2018, 19:26:27 od Petr Krčmář »


dklk

Re:veřejná wifi - stahování emailu
« Odpověď #1 kdy: 22. 05. 2018, 18:28:01 »
Ať už jsi připojen odkudkoliv, může se tvá komunikace odposlouchávat (strašák veřejných sítí je hoax). Pokud používáš šifrování přenosu, můžeš být v klidu.

gd

Re:veřejná wifi - stahování emailu
« Odpověď #2 kdy: 22. 05. 2018, 18:40:03 »
Ať už jsi připojen odkudkoliv, může se tvá komunikace odposlouchávat (strašák veřejných sítí je hoax). Pokud používáš šifrování přenosu, můžeš být v klidu.
Jen že Hoaxe, spousta lidí stále ještě používá nešifrovaná spojení a tam teoretická šance je ... hlavně se to týká amatérských garážových řešení.

Tak že ano i ne, záleží zda se šifruje.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 22. 05. 2018, 19:59:32 »
A ono i když se šifruje, tak záleží jak moc ten klient zkoumá certifikát serveru.

-K-

Neviditelný

Re:Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi
« Odpověď #4 kdy: 22. 05. 2018, 22:39:37 »
Pokud se přihlašuješ přes webové rozhraní, používáš rozumný prohlížeč a na varování o podezřelých certifikátech nereaguješ kliknutím na "Povolit výjimku", měly by být i veřejné sítě dostatečně bezpečné.


pepa

Re:Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi
« Odpověď #5 kdy: 23. 05. 2018, 09:19:36 »
Zde záleží na nastavení emailového klienta zda používá šifrované spojení či ne.

Myval

Re:Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi
« Odpověď #6 kdy: 23. 05. 2018, 09:27:18 »
Ono casto mas prihlaseni uz "zakesovane" kdyz jsi byl prihlasen drive a pouziva se jen autentikacni token. Tam zadne tvoje heslo neleze, to ale neznamena ze tu komunikaci nemuzou odchytit a prihlasit se k tvojemu uctu :-) Ale otazka znela "odposlech hesla".
V lete jsme byl v skandinavii a pouzival wifi snad 10ti kempu, muzei, mcdonaldu a buhviceho. Pak doma plnej mailbox ze se nekdo pokousel menit moje heslo ve facebooku a podobne. Ale protoze jsem nikde hesla nezadaval tak nebylo co odchytit a spojeni fungovalo prave diky autentifikacnim tokenum z drivejska.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odposlech hesla k e-mailu na veřejné Wi-Fi
« Odpověď #7 kdy: 23. 05. 2018, 10:34:19 »
V lete jsme byl v skandinavii a pouzival wifi snad 10ti kempu, muzei, mcdonaldu a buhviceho. Pak doma plnej mailbox ze se nekdo pokousel menit moje heslo ve facebooku a podobne. Ale protoze jsem nikde hesla nezadaval tak nebylo co odchytit a spojeni fungovalo prave diky autentifikacnim tokenum z drivejska.

Coz je dost zajimave, protoze fejsbuuk pouziva https.