reklama

Program pro zálohu disku/dat

tomík

Program pro zálohu disku/dat
« kdy: 16. 05. 2018, 12:39:53 »
Dobrý den.
Potřeboval bych něco s čím by šlo zálohovat disk/data v PC, mám ale tři podmínky:
 - Musí to umět komprimovat
 - Archiv musí jít rozdělit na více souborů
 - Archiv jde připojit jako disk (read only)

Zkoušel jsem DAr, FSarchiver, partimage, SquashFS, clonezilla, ale nic z toho nesplňuje vše.
Kompresi umí vše, rozdělit soubor umí vše kromě SquashFS, ale jediné SquashFS jde připojit jako disk.
Neexistuje něco co umí spojit všechny tyto věci dohromady? Rozdělit SquashFS, připojit DAr ...

reklama

nobody(ten pravej)

Re:Program pro zálohu disku/dat
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2018, 13:51:28 »
neporadim idealni reseni, jen par info:
- clonezilla umi pripojit image ale jen kdyz neni komprimovan...
- squashfs bys musel rozdelit tak ze budes zvlast archivovat urcite skupiny adresaru, pak jde pripojit vice squashfs pres unionfs (ci aufs)

tomík

« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2018, 18:22:53 »
Jeden oddíl jsem zkusil po složkách pomocí SquashFS a druhý oddíl přes DAr. Přes SquashFS je to víc ruční práce, ale jde to a můžu data procházej jako by byla na disku. K DAru jsem našel gui ve kterém šlo archiv procházet, ale načítání není rychlé a nejde s tím pracovat jak s normálním fs.  Nějaká alternativa k SquashFS, která by uměla archiv rozdělit neexistuje?

Medo

« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2018, 18:58:05 »
http://www.winarchiver.com/virtual-drive.htm ?
+ rarom si uz spakujes co potrebujes vratane splitu ...

nobody(ten pravej)

« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2018, 22:22:44 »
[...]Přes SquashFS je to víc ruční práce[...]Nějaká alternativa k SquashFS, která by uměla archiv rozdělit neexistuje?
muzes si napsat par radkovej script co vytvori pro kazdej dir vlastni squashfs...
a nasledne pro cteni pripoji vsechny a zapoji do overlayfs (puvodne sem se spletl a psal misto toho o nejstarsim uniofs):
Kód: [Vybrat]
mount -t overlay overlay -o lowerdir=/mount1:/mount2:/mount3 /komplet

Kit

« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2018, 22:49:28 »
Komprese v dnešní době nemá moc velký význam, neboť velké soubory obvykle komprimovat nejdou (zejména multimédia). Malé soubory zase zaberou tak málo místa, že komprese přináší jen zanedbatelnou úsporu.

Z těchto pohnutek používám pro verzování a zálohování Git, protože většinu zmíněných problémů vyřeší za mne automaticky, včetně komprese komprimovatelných dat.

rusty

« Odpověď #6 kdy: 17. 05. 2018, 08:45:08 »
zkus se podivat na Duplicati

reklama