Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #180 kdy: 20. 05. 2018, 11:47:45 »
kafemlejnek sice se zaklinate jak ovladate ekonomicke zakony ale ve skutecnosti Vam to premysli totalne pokrivene, trh Vam nic nerika
Co konkrétně je špatně na tom, co jsem napsal?

mne je u pr.dele outsourcing ci in house reseni zajima mne jen pomer trzeb a nakladu na spravu ktera byla v roce 2002 (2004) o nekolik radu lepsi byt to byl outsourcing nez je tomu dnes
Aha, tak konečně jste se odkopal. To se pořád zaklínáte trhem a cenou, a najednou z vás vyleze, že byste chtěl, aby se za registraci domény platilo 1600 Kč, jako v roce 2002.

spis by mne zajimala jednak Vase motivace proc tady obhajujete neobhajitelne
Neobhajuji neobhajitelné, jenom vyvracím vaše bludy. A proč to dělám? Protože nechci, aby registrace domény stále 1600 Kč bez DPH, jako v roce 2002, jak si to přejete vy.

proc vlastne na rootu krome diskuzi a komentaru uzivatelu pod clanky ci zpravickami nenajdeme objektivni clanek o
aktivitach CZ.NICu, ze by nejake drobne kaply i na provoz roota resp. te smecky kolem lupy ?
Každý chápeme jinak význam slova „objektivní“. Já ty vaše ničím nepodložené spekulace a obvinění za nic objektivního nepovažuju.


Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #181 kdy: 20. 05. 2018, 11:50:24 »
kvalita jejich sluzeb v roce 2002 (2004) byla plne dostacujici ...
Jistě. Registrace stála 1600 Kč bez DPH, prodloužení o rok 800 Kč bez DPH, existoval jediný registrátor – CZ.NIC, a 85 % příjmů odtékalo do servisní organizace. Pro vás ideální doba, já bych se do toho období správy domény .cz vracel jen velmi nerad.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #182 kdy: 20. 05. 2018, 13:41:19 »
kvalita jejich sluzeb v roce 2002 (2004) byla plne dostacujici ...
Jistě. Registrace stála 1600 Kč bez DPH, prodloužení o rok 800 Kč bez DPH, existoval jediný registrátor – CZ.NIC, a 85 % příjmů odtékalo do servisní organizace. Pro vás ideální doba, já bych se do toho období správy domény .cz vracel jen velmi nerad.

ad tvrzeni 85 % příjmů odtékalo do servisní organizace - zadam odkaz na polozku ve vykazu zisku a ztrat ze ktere je toto vase tvrzeni zrejme,  do kdy, jak se to projevovalo na hospodarskem vysledku a v jake polozce se projevilo blahodarne in house reseni s 15 nasobkem zamestnancu na hospodarskem vysledku

staci odkaz na stranu a polozku

https://knihy.nic.cz/files/nic/doc/VZ2016.pdf

nebo pokud nestaci nejstarsi rok 2004 tak

https://www.nic.cz/files/nic/doc/vyrocni_zpravy/CZNIC_vyrocni_zprava_2003.pdf
https://www.nic.cz/files/nic/doc/vyrocni_zpravy/CZNIC_vyrocni_zprava_2002.pdf
https://www.nic.cz/files/nic/doc/vyrocni_zpravy/CZNIC_vyrocni_zprava_2001.pdf    2 zamestnanci

mimochodem ceny pro Registratory

(od ktere se odviji ceny co muze Registrator nabidnout zakaznikum - ANO TRZNI ceny jsou primo umerne nize uvedenemu ceniku ktery si sam stanovuje CZ.NIC pro sebe jako byznys model pri znalosti financnich moznosti obvykleho Registratora jako treba wedos, cesky-hosting, primo si narysuje velikost prijmu - parada to je kapitalismus v praxi CZ.NIC- je to jeste horsi nez u mobilnich operatoru)

se nesnizily pokud je mi znamo 6 let

https://www.nic.cz/files/nic/doc/cenik_NIC_20130201.pdf

Registrator muze jen zoufale to dotovat ze sveho nebo spis to podminuje objednanim dalsich sluzeb u nej treba webhostingu aby se dostal trosku nize spise o jednotky korun, to opravdu neni TRH a KONKURENCE


drivejsi postupne snizovani cen se vubec neprojevilo ve snizeni prijmu za dany rok kdy doslo ke zmene, proste TRH zafungoval a lide si zaregistrovali vice domen (resp. je nenechali expirovat) 

myslim ze p. Silhavy by se mohl, kdyby chtel, vyjadrit k rozvaze a vykazu zisku a ztrat 2004-2016, str. 70-77 po jednotlivych polozkach o cem presne vypovidaji

https://knihy.nic.cz/files/nic/doc/VZ2016.pdf


Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #183 kdy: 20. 05. 2018, 14:21:43 »
Vidím, že jste zvolil taktiku úhybných manévrů. Pořád jste řešil cenu domén, a najednou to vůbec není důležité, když jsem vám prozradil, že ve vámi opěvovaném roce 2002 stále doména desetkrát víc, než dnes.

Náklady na služby najdete ve výkazu zisku a ztrát pod položkou „Výkonová spotřeba a náklady“, vy experte. Výkaz zisků a ztrát máte ve výroční zprávě za rok 2002 na straně 9. Obsah té výroční zprávy, kde máte odkaz na Výkaz zisků a ztrát, máte na straně 2. Až tak daleko jste se asi nedostal. Rok 2004 pro zjištění stavu z roku 2002 opravdu nestačí. Zvlášť když v září 2003 se přešlo na decentralizovaný systém, kdy CZ.NIC přestal být registrátorem, zůstal pouze správcem a tím bylo umožněno, aby si registrátoři začali konkurovat – takže se dost změnila činnost CZ.NICu.

Že se ceny domén .cz nesnížily 6 let je záměr. Už tak patří doména .cz k nejlevnějším, a většina subjektů českého internetu si další snižování cen nepřeje, protože by to vlastníkům domén přineslo akorát větší náklady. Bylo by totiž ještě daleko více spekulantů, a domény by se fakticky nekupovaly od registrátora, ale od spekulantů za násobně vyšší ceny.

Trh a konkurence funguje v tom, že si můžete vybrat ze spousty různých TLD, a když chcete TLD cz, můžete si vybrat ze spousty různých registrátorů. TLD nemůže mít víc vlastníků, vždy tam musí být jeden arbitr, který nakonec rozhodne, komu která doména patří. To ale neznamená, že by trh s doménami nefungoval – konkurence nefunguje na úrovni konkrétních produktů, ale na úrovni substitutů. Ale to už jsem vám vysvětloval, ekonome.



Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #185 kdy: 20. 05. 2018, 14:45:09 »
Vidím, že jste zvolil taktiku úhybných manévrů. Pořád jste řešil cenu domén, a najednou to vůbec není důležité, když jsem vám prozradil, že ve vámi opěvovaném roce 2002 stále doména desetkrát víc, než dnes.

Náklady na služby najdete ve výkazu zisku a ztrát pod položkou „Výkonová spotřeba a náklady“, vy experte. Výkaz zisků a ztrát máte ve výroční zprávě za rok 2002 na straně 9. Obsah té výroční zprávy, kde máte odkaz na Výkaz zisků a ztrát, máte na straně 2. Až tak daleko jste se asi nedostal. Rok 2004 pro zjištění stavu z roku 2002 opravdu nestačí. Zvlášť když v září 2003 se přešlo na decentralizovaný systém, kdy CZ.NIC přestal být registrátorem, zůstal pouze správcem a tím bylo umožněno, aby si registrátoři začali konkurovat – takže se dost změnila činnost CZ.NICu.

Že se ceny domén .cz nesnížily 6 let je záměr. Už tak patří doména .cz k nejlevnějším, a většina subjektů českého internetu si další snižování cen nepřeje, protože by to vlastníkům domén přineslo akorát větší náklady. Bylo by totiž ještě daleko více spekulantů, a domény by se fakticky nekupovaly od registrátora, ale od spekulantů za násobně vyšší ceny.

Trh a konkurence funguje v tom, že si můžete vybrat ze spousty různých TLD, a když chcete TLD cz, můžete si vybrat ze spousty různých registrátorů. TLD nemůže mít víc vlastníků, vždy tam musí být jeden arbitr, který nakonec rozhodne, komu která doména patří. To ale neznamená, že by trh s doménami nefungoval – konkurence nefunguje na úrovni konkrétních produktů, ale na úrovni substitutů. Ale to už jsem vám vysvětloval, ekonome.

samozrejme vim co je polozka Výkonová spotřeba a náklady, zadne uhybne manevry, ja jsem velmi rad ze se ceny snizily i na pokrivenem trhu, vzhledem k tomu ze vyrocni zpravy za rok 2003 a 2004 co jsem se dival zamerne polozku Výkonová spotřeba a náklady neobsahuji, nelze zjistit co se vlastne zmenilo k lepsimu jak naznacujete ..

proto se podivejte na str. 74

https://knihy.nic.cz/files/nic/doc/VZ2016.pdf

a srovnejte si polozku za rok 2004 a 2016 Výkonová spotřeba a náklady a polozku Osobni naklady, Vy experte

ovsem vyrazne snizeni prislo myslim az k 1.1.2008 a svete div se na trzbach se to vubec neprojevilo


sd

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #186 kdy: 20. 05. 2018, 14:54:09 »
O všem by měl rozhodovat trh.
Každá zaslepená ideologie je nebezpečná.

Tímhle výrokem se dá schodit prakticky cokoliv.

Naopak. Nedá se jím shodit prakticky nic – s výjimkou tvrzení, která (zdánlivě) přinášejí jednoduchá řešení pro všechny problémy a nejsou podepřená žádnými argumenty.

Problém je, že přesně takhle se dají schodit i tvoje dva příspěvky..... ;-)

sd

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #187 kdy: 20. 05. 2018, 14:55:44 »
O všem by měl rozhodovat trh.
Každá zaslepená ideologie je nebezpečná.

Tímhle výrokem se dá schodit prakticky cokoliv.

Ne. Pouze jednostranné hlouposti podobného ražení. Můžeš se spolehnout na to, že drtivá většina prohlášení (ať už deskriptivních nebo preskriptivních) o společnosti, která jsou "všechny, všichni, každý..." je... no řekněme přinejlepším příliš zjednodušená.

Líbí se mi, jak jsi pro jistotu nahradil "všechna prohlášení" za "drtivá většina prohlášení". Jako kdyby jsi tím teď chtěl něco jiného než "Všechna".

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #188 kdy: 20. 05. 2018, 14:58:25 »
Vidím, že jste zvolil taktiku úhybných manévrů. Pořád jste řešil cenu domén, a najednou to vůbec není důležité, když jsem vám prozradil, že ve vámi opěvovaném roce 2002 stále doména desetkrát víc, než dnes.

Náklady na služby najdete ve výkazu zisku a ztrát pod položkou „Výkonová spotřeba a náklady“, vy experte. Výkaz zisků a ztrát máte ve výroční zprávě za rok 2002 na straně 9. Obsah té výroční zprávy, kde máte odkaz na Výkaz zisků a ztrát, máte na straně 2. Až tak daleko jste se asi nedostal. Rok 2004 pro zjištění stavu z roku 2002 opravdu nestačí. Zvlášť když v září 2003 se přešlo na decentralizovaný systém, kdy CZ.NIC přestal být registrátorem, zůstal pouze správcem a tím bylo umožněno, aby si registrátoři začali konkurovat – takže se dost změnila činnost CZ.NICu.

Že se ceny domén .cz nesnížily 6 let je záměr. Už tak patří doména .cz k nejlevnějším, a většina subjektů českého internetu si další snižování cen nepřeje, protože by to vlastníkům domén přineslo akorát větší náklady. Bylo by totiž ještě daleko více spekulantů, a domény by se fakticky nekupovaly od registrátora, ale od spekulantů za násobně vyšší ceny.

Trh a konkurence funguje v tom, že si můžete vybrat ze spousty různých TLD, a když chcete TLD cz, můžete si vybrat ze spousty různých registrátorů. TLD nemůže mít víc vlastníků, vždy tam musí být jeden arbitr, který nakonec rozhodne, komu která doména patří. To ale neznamená, že by trh s doménami nefungoval – konkurence nefunguje na úrovni konkrétních produktů, ale na úrovni substitutů. Ale to už jsem vám vysvětloval, ekonome.

samozrejme vim co je polozka Výkonová spotřeba a náklady, zadne uhybne manevry, ja jsem velmi rad ze se ceny snizily i na pokrivenem trhu, vzhledem k tomu ze vyrocni zpravy za rok 2003 a 2004 co jsem se dival zamerne polozku Výkonová spotřeba a náklady neobsahuji, nelze zjistit co se vlastne zmenilo k lepsimu jak naznacujete ..

proto se podivejte na str. 74

https://knihy.nic.cz/files/nic/doc/VZ2016.pdf

a srovnejte si polozku za rok 2004 a 2016 Výkonová spotřeba a náklady a polozku Osobni naklady, Vy experte

ovsem vyrazne snizeni prislo myslim az k 1.1.2008 a svete div se na trzbach se to vubec neprojevilo

oprava jsou tam v roce 2003, 2004, polozka Výkonová spotřeba a náklady se temer nezmenila (o necele 3 mil. mensi),  Osobni naklady pokracovaly zatim jeste jen v mirnem rustu (o cca 1 mil. vetsi), zlom nastal az v roce 2008 kdy Výkonová spotřeba a náklady zacne klesly aby pak opet nabraly strme stoupajici trend az do roku 2016, zatimco Osobni naklady pokracovaly celou dobu 204-2016 ve strmem rustu
« Poslední změna: 20. 05. 2018, 15:02:54 od Lojza »

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #189 kdy: 20. 05. 2018, 16:58:38 »
vzhledem k tomu ze vyrocni zpravy za rok 2003 a 2004 co jsem se dival zamerne polozku Výkonová spotřeba a náklady neobsahuji, nelze zjistit co se vlastne zmenilo k lepsimu jak naznacujete ..
Záměrně? Na to jste přišel jak? Zvlášť když výroční zprávy za roky 2003 i 2004 položku Výkonová spotřeba a náklady obsahují, najdete jí – překvapivě – ve Výkazu zisků a ztrát.

a srovnejte si polozku za rok 2004 a 2016 Výkonová spotřeba a náklady a polozku Osobni naklady, Vy experte
Porovnal jsem, první položka klesla, druhá se zvýšila. Což tak nějak odpovídá tomu, co by člověk čekal, když CZ.NIC přešel z outsourcingu na in-house řešení, výrazně zefektivnil správu domén a tak se konečně mohl začít pořádně věnovat i dalším činnostem, které má jako náplň činnosti.

ovsem vyrazne snizeni prislo myslim az k 1.1.2008
Znáte to, myslet znamená h… vědět.

svete div se na trzbach se to vubec neprojevilo
Už jsem pochopil, že jste na tržby CZ.NICu fixovanej, ale pořád nechápu proč. Mne jejich tržby vůbec nezajímají. Jako vlastníka cz domén mne zajímají reálné ceny domén, jako uživatele internetu mne zajímá, co dělají pro internet.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #190 kdy: 21. 05. 2018, 04:46:54 »
vzhledem k tomu ze vyrocni zpravy za rok 2003 a 2004 co jsem se dival zamerne polozku Výkonová spotřeba a náklady neobsahuji, nelze zjistit co se vlastne zmenilo k lepsimu jak naznacujete ..
Záměrně? Na to jste přišel jak? Zvlášť když výroční zprávy za roky 2003 i 2004 položku Výkonová spotřeba a náklady obsahují, najdete jí – překvapivě – ve Výkazu zisků a ztrát.

a srovnejte si polozku za rok 2004 a 2016 Výkonová spotřeba a náklady a polozku Osobni naklady, Vy experte
Porovnal jsem, první položka klesla, druhá se zvýšila. Což tak nějak odpovídá tomu, co by člověk čekal, když CZ.NIC přešel z outsourcingu na in-house řešení, výrazně zefektivnil správu domén a tak se konečně mohl začít pořádně věnovat i dalším činnostem, které má jako náplň činnosti.

ovsem vyrazne snizeni prislo myslim az k 1.1.2008
Znáte to, myslet znamená h… vědět.

svete div se na trzbach se to vubec neprojevilo
Už jsem pochopil, že jste na tržby CZ.NICu fixovanej, ale pořád nechápu proč. Mne jejich tržby vůbec nezajímají. Jako vlastníka cz domén mne zajímají reálné ceny domén, jako uživatele internetu mne zajímá, co dělají pro internet.

nectete posledni prispevek

k tomu se prosim vyjadrete

oprava jsou tam v roce 2003, 2004, polozka Výkonová spotřeba a náklady se temer nezmenila (o necele 3 mil. mensi),  Osobni naklady pokracovaly zatim jeste jen v mirnem rustu (o cca 1 mil. vetsi), zlom nastal az v roce 2008 kdy Výkonová spotřeba a náklady zacne klesly aby pak opet nabraly strme stoupajici trend az do roku 2016, zatimco Osobni naklady pokracovaly celou dobu 2004-2016 ve strmem rustu

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #191 kdy: 21. 05. 2018, 07:26:15 »
nectete posledni prispevek

k tomu se prosim vyjadrete
Příspěvek jsem četl a nic nemění na tom, že vy jste udělal chybu, ale na jejím základě jste bez sebemenšího náznaku důkazu obvinil CZ.NIC, že něco záměrně neuvádí. Proč bych si měl myslet něco jiného, než že se pokoušíte na CZ.NIC za každou cenu něco najít – i za cenu, že si to prostě vymyslíte?

K tomu příspěvku už jsem se vyjádřil. Struktura nákladů mne nezajímá. Tak funguje trh – tady je cena, ber nebo neber, případně o ni smlouvej. Zkuste to někdy, že si půjdete koupit boty, pračku nebo auto a prohlásit, že vás ale jenom cena nezajímá, že chcete vidět strukturu nákladů. Myslíte, že vám vyhoví? Jak už jsem psal, pro mne jako pro vlastníka domény je důležité, že reálná cena domény patří k nejnižším a myslím si, že je přibližně na té úrovni, že kdyby se velkoobchodní cena domény pohnula nahoru nebo dolů, reálná cena domény se zvýší. A jako pro uživatele internetu je pro mne důležité, že CZ.NIC dělá to, co má ve stanovách – provozuje dobře doménu cz, pomáhá zlepšovat bezpečnost, vzdělává lidi, podporuje rozvoj internetu a opensource. A nechápu, proč má někdo potřebu za každou cenu najít něco špatného, vymýšlet si kvůli tomu a tvrdit, že by bylo lepší vrátit se do roku 2002, kdy se doména registrovala za 1600 Kč.

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #192 kdy: 21. 05. 2018, 07:29:17 »
Komu jinému, než subjektům českého internetu by se sdružení mělo zodpovídat? Mají o tom rozhodovat nigerijští občané? Nebo maďarský prezident? Mně teda samospráva připadá jako nejlepší způsob organizace, pokud je možný. Pokud má vaše rodina fungovat dobře, taky ji musí řídit někdo z venku, protože kdybyste to dělali sami, bude to nečisté? Obecní zastupitelstvo by vám také měl nadiktovat někdo z venku, protože když ho budou volit sami občané, bude to nečisté?

Jako první v řadě mi na mysl přijdou držitelé domén nebo stát. To první by neslo prvky přímé demokracie a řízení, to druhé zastupitelské. Obojí má své výhody i nevýhody, ale obojí je funkční.

Žádný sám sobě přihrál megakšeft. Subjekty českého internetu se rozhodly, že nejlepší bude, když se o správu domény .cz postarají samy, a založily si k tomu servisní organizaci CZ.NIC. Je to stejné, jako když se občané obce rozhodnou, že si chod v obci budou řídit sami, založí samosprávu a zvolí si zastupitelstvo. Tento systém je považován za tak dobrý, že je dokonce ze zákona povinný pro všechny obce v ČR. Je to také stejné, jako když lidé, kteří společně bydlí v domě, si založí SVJ. Nechápu, proč byste do toho pořád chtěl někomu cizímu kecat a nutit jim nějaké řízení z venku.

Subjekty českého internetu nejsou jen poskytovatelé, ale především uživatelé. Váš příměr na samosprávu v zemi by seděl pouze v případě, že by vedení sdružení bylo voleno uživateli internetu a ne výkonnými orgány komerčních firem.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #193 kdy: 21. 05. 2018, 07:35:55 »
nectete posledni prispevek

k tomu se prosim vyjadrete
Příspěvek jsem četl a nic nemění na tom, že vy jste udělal chybu, ale na jejím základě jste bez sebemenšího náznaku důkazu obvinil CZ.NIC, že něco záměrně neuvádí. Proč bych si měl myslet něco jiného, než že se pokoušíte na CZ.NIC za každou cenu něco najít – i za cenu, že si to prostě vymyslíte?

K tomu příspěvku už jsem se vyjádřil. Struktura nákladů mne nezajímá. Tak funguje trh – tady je cena, ber nebo neber, případně o ni smlouvej. Zkuste to někdy, že si půjdete koupit boty, pračku nebo auto a prohlásit, že vás ale jenom cena nezajímá, že chcete vidět strukturu nákladů. Myslíte, že vám vyhoví? Jak už jsem psal, pro mne jako pro vlastníka domény je důležité, že reálná cena domény patří k nejnižším a myslím si, že je přibližně na té úrovni, že kdyby se velkoobchodní cena domény pohnula nahoru nebo dolů, reálná cena domény se zvýší. A jako pro uživatele internetu je pro mne důležité, že CZ.NIC dělá to, co má ve stanovách – provozuje dobře doménu cz, pomáhá zlepšovat bezpečnost, vzdělává lidi, podporuje rozvoj internetu a opensource. A nechápu, proč má někdo potřebu za každou cenu najít něco špatného, vymýšlet si kvůli tomu a tvrdit, že by bylo lepší vrátit se do roku 2002, kdy se doména registrovala za 1600 Kč.

a co jineho jsem si asi mohl myslet, kdyz ve vyrocni zprave za rok 2001 jsem to nasel, pak byly velke zmeny a posleze jsem to nemohl ve VZ 2002 2003 najit, co jineho mne melo napadnout ?

cisla neokecate tecka.


 i kdyz se o to vsemozne snazite (navic mi opakovane lzive podsouvate ze bych byl radeji aby ceny byly jako v roce 2002), stejne tak pokrivene zaklady na kterych cela ta stavba CZ.NIC stoji ...

at prebytek davaji na charitu kdyz uz nechtej zlevnit tak aby jim prijmy jen pokryly naklady se spravou .cz domeny spojene, a podnikaji si ZA SVE a na vlastni odpovednost na volnem TRHU s cim chteji
« Poslední změna: 21. 05. 2018, 07:44:48 od Lojza »

Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« Odpověď #194 kdy: 21. 05. 2018, 09:19:05 »
Jako první v řadě mi na mysl přijdou držitelé domén nebo stát.
Takže buď zachovat současný stav a nebo zestátnit. Já jsem pro to první, co zvládne samospráva nemusí dělat stát.

Subjekty českého internetu nejsou jen poskytovatelé, ale především uživatelé. Váš příměr na samosprávu v zemi by seděl pouze v případě, že by vedení sdružení bylo voleno uživateli internetu a ne výkonnými orgány komerčních firem.
Znáte stanovy CZ.NIC? Víte, kdo může být členem? Každá právnická osoba, která vlastní doménu (a nemá problémy se zákonem). Nemyslím si, že by do toho měli mluvit všichni uživatelé, ale právě vlastníci domén – a tak už to dnes je. Vyloučeny jsou z toho jen fyzické osoby, které vlastní doménu, ale nemyslím si, že by to bylo reálné omezení (navíc je dané právní formou sdružení, členem sdružení právnických osob holt asi nemůže být fyzická osoba).

Takže jsme po sáhodlouhé diskusi dospěli k tomu, že vaše představa, jak by CZ.NIC měl fungovat, popisuje to, jak dnes CZ.NIC funguje. Příště, až zase budete mermomocí chtít něco měnit, zkuste si nejdřív zjistit aktuální stav.