Prostý vývoj pro Android

i

Prostý vývoj pro Android
« kdy: 26. 04. 2018, 14:34:37 »
Nevíte někdo náhodou, zda už konečně existuje nějaká možnost ne jednoduchého ale nezmateného vývoje vlastních miniaplikací a skriptů pro android pro vlastní potřebu, aniž bych k tomu musel instalovat dementní IDE, obrovský toochain, .... a podobně ?  něco tak prostého jako když v linuxu použiju vim , python a tk (tkinter) ? nebo třeba vim, gcc a třeba i framebuffer ? nebo třeba jen vim, bash, stdin, stdout, stderr ? .... ? nejlépe tak abych měl přístup na senzory, na sqlite-databáze a soubory jiných aplikací alespoň pro čtení ? na síť ? na .... ?
I ten filesystém vypadá v posledních androidech tak zmateně, přitom by to mohla být velice užitečná mašinka.
Prostě když už jsem za něho ty peníze dal, tak aby to byl skutečně můj stroj pod mojí kontrolou a ne jen komerční termínál, který se s každou cizí aplikací stává méně a méně použitelný.
Psát bych si ty skripty/miniaplikace/applety/... chtěl na počítači, na normální velké klávesnici ale běh a ladění by mi stačilo jen na tom telefónu. to znamená i možnost synchronizace, nebo třeba terminál na počítači a vim na telefónu. ....  . Prostě jednoduše, ale přehledně a funkčně. jakmile v tom bude JAVA, IDE, Balíčkování, ... komplikace, tak to nechci, překlad a linkování mi nevadí. znáte někdo něco takového ? kdyby na tom telefónu fungoval i crontab, at nebo třeba i spouštění skriptů podle senzorů, bylo by to úžasné. Hlavně bez "velkolepých" a efektních komplikací.
« Poslední změna: 26. 04. 2018, 14:40:45 od Petr Krčmář »


gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prostý vývoj pro Android
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2018, 15:15:45 »
s rootnutým telefonem jde všechno. Nestačila by vám webová aplikace? Nemusíte řešit balíčky a instalaci, UI je horší než nativní, ale stále lepší než TK, pro většinu aplikací dostačující přístup k senzorům. Případně zkuste React native.

mbrouk


Pavel74

Re:Prostý vývoj pro Android
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2018, 19:37:49 »
Nejsem si jist, zda přesně chápu požadavky; nicméně, pokud by šlo o aplikace, dají se kromě nativních použít i hybridní: HTML + CSS + JS, což s vhodným frameworkem (Onsen UI pro HTML + CSS; VueJS pro JS) a vhodným vývojový prostředím (monaca.io) přinese kýžené výsledky.

Monaca má kromě online IDE i monaca debugger; vývoj probíhá na PC a aplikace se testuje rovnou na mobilu, automaticky se synchronizují změny. Po překladu do .apk dostaneš normální aplikaci.

Protože se interně používá Cordova, dostaneš se k funkcím telefonu i k databázi. Stačí se trochu rozhlídnout :-)

pra

Re:Prostý vývoj pro Android
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2018, 22:54:49 »
Nevim jestli je to splni vsechno co chces, ale koukni na termux.


Bugs

Re:Prostý vývoj pro Android
« Odpověď #5 kdy: 27. 04. 2018, 08:11:33 »
Nkdyby na tom telefónu fungoval i crontab, at nebo třeba i spouštění skriptů podle senzorů, bylo by to úžasné.

Na toto používám aplikaci Tasker, ale chápu, že chceš nějaké CLI nástroje. Jde tam doinstalovat Busybox z Play Store.

i

Re:Prostý vývoj pro Android
« Odpověď #6 kdy: 27. 04. 2018, 09:37:50 »
Díky za tipy, zdá se, že mám co zkoušet nejméně na dva víkendy.