Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?

anonym

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #45 kdy: 22. 04. 2018, 11:42:44 »
... A když mi broker vemte z toho obchodu 0.1% tak kurva co? No tak kurva prodělám!...

Správně!

Je úplně jedno, jestli počítáme správně nebo špatně.
V tom vašem vzorci je ještě jedna proměnná, se kterou se dá operovat a na kterou vás tady upozorňujeme. Snižte frekvenci obchodů, třeba to začne vycházet.

To není jedno, celá moje myšlenka dělat daily trading spočívala na tom, že mi neuronku sama odhadne pravděpodobnost, zda-li to skočí za 5 min výš či níž. Zkoušel jsem si to já sám na cvičném vzorku akcií a i já jsem to zvládl s velkou úspěšnosti na těchto malých intervalech předpovědět - když to skočí strmé dolů, je velká P že příště to skočí nahoru - a pokud ne, čeká se dokud se tak nestane. Vycházela mi velice dobrá navratnost u firmy, které jdou akcie stabilně nahoru posledních  x let. Proto je pro mě zásadní, abych mohl obchodovat na těchto malých intervalech. Navíc na malých intervalech budu mít více dat abych nakrmil neuronku, jakmile z nich udělám týdenní intervaly, rapidně mi to sníží cvičící vzorek dat. Já jsem bohužel zjistil, že s 0.1% baksisi pro brokera si nemůžu dovolit ani možná ty týdenní intervaly...
Takze si to shrneme: vis o obchodovani akcii megakulovy, jdes se ptat na random server na internetu a chces tvorit neuronovou sit na obchod s akciema. Buduji si portfolio akcii snad 20 let a ty tvy teorie o tom, ze kdyz neco skoci dolu ze to pujde priste nahoru jsou jako teorie o tom, ze nejsmeve vesmiru sami a za rok nas kontaktuji mimouni. To, ze ti neco vychazi u jedne firmy vubec neznamena, ze dany pattern muzes aplikovat na jine firmy. Myslis si, ze nikoho nenapadlo udelat neuronovou sit? Vis kolik softveru snaziciho se predpovedet pohyb na akciich existuje? A vis jaka je uspesnost? Netusis, ale jsi naivni jako kdyz memu synovi byl rok. Ale abych ti poradil, je x firem/platform ktere ti umozni investovat realtime(1s), podminkou je obvykle vlozit 50k€ a vice kdy dostanes svuj ucet. Google ti pomuze vybrat si dle tveho OS, pozadavku na mobilni aplikaci, financnich moznostech atd.

Ty si neuvědomuješ, že na intervalech 5-minutových existují úplně jiná pravidla, než na denních, týdenních, ročních. Je jasné, že čím delší inntervaly, tím je automatizované tradování víc k ničemu, protože akcie jsou víc ovlivňované vnějšími událostmi, které nikdy nemůže vzít žádný algoritmus v potaz. Ale na 5-ti minutových intrvalech to tak být nemusí. A je jedno, jak dlouho obchoduješ, klidně i 100 let, pokud jsi nikdy neanalyzoval tak malé intervaly, tak nemůžeš vědět.

A druhá věc je, docela by mě zajímalo, jaký máš průměrný return za těch 20 let. je to více než 10%?


lobo

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #46 kdy: 22. 04. 2018, 13:28:26 »
anonym: ty si zase neuvedomujes ze o tom vies prd.
tipujem ze ty si este tahal dreveneho kacera po dvore ked sa tymto istym zaoberala hromada ludi (aj z tohoto fora).
zajtra prides a tym ze si objavil uzasny system na ruletu

Lol Phirae

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #47 kdy: 22. 04. 2018, 13:59:30 »

Lemming

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #48 kdy: 22. 04. 2018, 14:04:13 »
zajtra prides a tym ze si objavil uzasny system na ruletu

Myslím, že i vím s jakým: Vsadit červená / bílá a když to nevejde, tak zdvojnásobit sázku a opakovat. To určitě ještě nikoho nenapadlo :D

lobo

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #49 kdy: 22. 04. 2018, 14:53:01 »
zajtra prides a tym ze si objavil uzasny system na ruletu
psssst... nemozes to tk verejne rozhlasovat, lebo ludia zruinuju vsetky casina.

Myslím, že i vím s jakým: Vsadit červená / bílá a když to nevejde, tak zdvojnásobit sázku a opakovat. To určitě ještě nikoho nenapadlo :D


anonym

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #50 kdy: 22. 04. 2018, 14:57:53 »
zajtra prides a tym ze si objavil uzasny system na ruletu

Myslím, že i vím s jakým: Vsadit červená / bílá a když to nevejde, tak zdvojnásobit sázku a opakovat. To určitě ještě nikoho nenapadlo :D

A když jsi takový macho, tak dokázal by jsi říct jednou větou, proč je to špatný nápad? Tak schválně. Někteří debilkove tady si ani nedokáží přepočítat roční return na denní, tak by mě tvoje analýza docela zajímala.

Lol Phirae

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #51 kdy: 22. 04. 2018, 15:08:59 »
A když jsi takový macho, tak dokázal by jsi říct jednou větou, proč je to špatný nápad?

Naopak, je to výbornej nápad, běž do toho! NTV, to snad musí bejt nějaká variace Macíkovy AI.  :o :o :o

Miky

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #52 kdy: 22. 04. 2018, 16:30:15 »
Nebudte tak zli, treba neco opravdu objevil. Jiste zatim je, ze na tech obchodech urcite nektera ze stran vydela.
Chce to realnou zkousku v ostrem provozu vuci dalsim hracum a ne na demo uctu nebo odhadem z grafu.
V demu si hrajes ale na realnem trhu uz souperis a souperi reaguji a to velmi rychle.
Myslenka algoritmu, zapojeni neuronovych siti atd. neni nova. Stejne tak jako dokazes adaptovat algoritmus Ty to udelaji jini.
Pokud do toho jdes s vlastnim kapitalem, ktery si muzes dovolit ztratit pak stesti pry preje odvaznym. Pokud jde o uvery apod. tak bych to nedelal.

Investice do akcii apod. instrumentu jsem opustil uz davno.
Z meho pohledu je lepsi postupne nakupovat zlate a stribrne mince, ktere krome hodnoty kovu maji i tu sberatelskou. Z dlouhodobeho hlediska umeji minimalne uchovat hodnotu penez.

btw: Pokud nekdo vymyslel a aplikoval vlastni unikatni postup, ktery mu dlouhodobe vydelava penize. Nemyslim si,ze by se o sve know-how s nekym podelil... ;-)

Lol Phirae

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #53 kdy: 22. 04. 2018, 16:46:47 »
Nebudte tak zli, treba neco opravdu objevil.

Čéče, to jsem se ti takhle jednou zhulil, pustil jsem si Kill Bill a objevil jsem, že umím plynně japonsky. 8) Ale nějak jsem to přes noc zase zapomněl.  ;D

macík

jaké ai?
« Odpověď #54 kdy: 22. 04. 2018, 16:49:34 »
jaké ai myslíte? Prý hisilicion kirina má mít nějaké ai, amd ryzen zase nějaké neuronovou síť .

Miky

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #55 kdy: 22. 04. 2018, 17:05:55 »
Nebudte tak zli, treba neco opravdu objevil.

Čéče, to jsem se ti takhle jednou zhulil, pustil jsem si Kill Bill a objevil jsem, že umím plynně japonsky. 8) Ale nějak jsem to přes noc zase zapomněl.  ;D
Jo, to znam moc dobre z firemnich vecirku. 4 ruzne narodnosti a par speku u piva naprosto vyradilo nutnost pouzivat anglictinu a kazdy mluvil svou reci a vsichni si rozumeli. Mozna by se dal ziskat grant z EU a postavit na tom nejakou vedeckou studii nebot tuto zahadu je nutne prozkoumat vice do hloubky... ;-)

Kdyby to uz Nokia nepouzila tak po legalizaci bych na krabicku se zelenym a ubalenym obsahem napsal: Weed - connecting people

qwedqw

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #56 kdy: 22. 04. 2018, 17:52:36 »
btw: Pokud nekdo vymyslel a aplikoval vlastni unikatni postup, ktery mu dlouhodobe vydelava penize. Nemyslim si,ze by se o sve know-how s nekym podelil... ;-)
Ja know-how mam a rad se podelim. Vola se "akcie ke mzde". Dlouhodobe mi to vydelava, ale je treba makat.

Kkt1

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #57 kdy: 22. 04. 2018, 18:11:26 »
... A když mi broker vemte z toho obchodu 0.1% tak kurva co? No tak kurva prodělám!...

Správně!

Je úplně jedno, jestli počítáme správně nebo špatně.
V tom vašem vzorci je ještě jedna proměnná, se kterou se dá operovat a na kterou vás tady upozorňujeme. Snižte frekvenci obchodů, třeba to začne vycházet.

To není jedno, celá moje myšlenka dělat daily trading spočívala na tom, že mi neuronku sama odhadne pravděpodobnost, zda-li to skočí za 5 min výš či níž. Zkoušel jsem si to já sám na cvičném vzorku akcií a i já jsem to zvládl s velkou úspěšnosti na těchto malých intervalech předpovědět - když to skočí strmé dolů, je velká P že příště to skočí nahoru - a pokud ne, čeká se dokud se tak nestane. Vycházela mi velice dobrá navratnost u firmy, které jdou akcie stabilně nahoru posledních  x let. Proto je pro mě zásadní, abych mohl obchodovat na těchto malých intervalech. Navíc na malých intervalech budu mít více dat abych nakrmil neuronku, jakmile z nich udělám týdenní intervaly, rapidně mi to sníží cvičící vzorek dat. Já jsem bohužel zjistil, že s 0.1% baksisi pro brokera si nemůžu dovolit ani možná ty týdenní intervaly...
Takze si to shrneme: vis o obchodovani akcii megakulovy, jdes se ptat na random server na internetu a chces tvorit neuronovou sit na obchod s akciema. Buduji si portfolio akcii snad 20 let a ty tvy teorie o tom, ze kdyz neco skoci dolu ze to pujde priste nahoru jsou jako teorie o tom, ze nejsmeve vesmiru sami a za rok nas kontaktuji mimouni. To, ze ti neco vychazi u jedne firmy vubec neznamena, ze dany pattern muzes aplikovat na jine firmy. Myslis si, ze nikoho nenapadlo udelat neuronovou sit? Vis kolik softveru snaziciho se predpovedet pohyb na akciich existuje? A vis jaka je uspesnost? Netusis, ale jsi naivni jako kdyz memu synovi byl rok. Ale abych ti poradil, je x firem/platform ktere ti umozni investovat realtime(1s), podminkou je obvykle vlozit 50k€ a vice kdy dostanes svuj ucet. Google ti pomuze vybrat si dle tveho OS, pozadavku na mobilni aplikaci, financnich moznostech atd.

Ty si neuvědomuješ, že na intervalech 5-minutových existují úplně jiná pravidla, než na denních, týdenních, ročních. Je jasné, že čím delší inntervaly, tím je automatizované tradování víc k ničemu, protože akcie jsou víc ovlivňované vnějšími událostmi, které nikdy nemůže vzít žádný algoritmus v potaz. Ale na 5-ti minutových intrvalech to tak být nemusí. A je jedno, jak dlouho obchoduješ, klidně i 100 let, pokud jsi nikdy neanalyzoval tak malé intervaly, tak nemůžeš vědět.

A druhá věc je, docela by mě zajímalo, jaký máš průměrný return za těch 20 let. je to více než 10%?
Aby jsem si vyjasnili o cem se bavime. Pouzival jsem asi 2 roky platformu kde interval byl minutovy. Byla moznost dat vice prachu a mit interval sekundovy. Pocatecni vklad 100k €. Skoncil jsem s tim kvuli casu, stresu a kvuli tomu ze me to nebavilo, penize radsi vydelavam s lidma. Z uctu jsem dostal zpatky neco pres 400k. Za tech 20 let jsem investoval do ruznych akcii, to co me zajimalo z pohledu IT, to co me jako cloveka oslovilo z pohledu vyuziti pro bezneho cloveka.  Pamatujes si za kolik se prodavalitreba akcie amazonu v r 2010? Nejake mam. Return mam vice nez 10%. Akcie jsou takova extended verze hry ruleta.

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #58 kdy: 22. 04. 2018, 18:16:30 »
tohle je vtipný obor, spousty lidí napadl stejný způsob vydělávání, někteří dokonce ty investiční peníze měli...

Dnes je problém narazit na místo, kde už podobní roboti neřádí a pak se tak akorát navzájem přetahují a už vidím jak neuronka se naučí chování jiné neuronky a naopak, jednu někdo odstaví a jsi bez peněz. Chvilku ti to bude vycházet, jednou v noci uděláš chybu v kódu a utratíš vše co máš.

Pak se do toho dostaneš více a zjistíš, že vlastně je výhodnější nikoliv analyzovat grafy a pohyby, ale samotné ordery, začneš odposlouchávat komunikaci, začneš řešit, že 1 ms se věčnost, začneš si hrát s fpga. Jo, tohle jsem už také viděl :). Lidé jsou neponaučitelní a přitom zisk na akciích tkví v tom, protože kupovat to čemu rozumím a trávit těch pár hodin denně s vlastním rozumem.

Lemming

Re:Jak obchodovat s akciemi online prostřednictvím vlastní aplikace?
« Odpověď #59 kdy: 22. 04. 2018, 19:50:13 »
A když jsi takový macho, tak dokázal by jsi říct jednou větou, proč je to špatný nápad?

Ano.