Data na SSD v nebezpečí v případě výpadku?

Petr

Re:Data na SSD v nebezpečí v případě výpadku?
« Odpověď #30 kdy: 23. 04. 2018, 16:01:42 »
Je tady hodně spekulací a dojmů, takže přidám jeden skutečný zážitek.

Přímý zásah blesku do malého rodinného domu s bleskosvodem spojeným s anténou. Nikdo to nepředpokládal, protože v okolí je mnoho podstatně vyšších domů. Část blesku sjela po sedlové střeše a "tancovala" po asfaltové silnici (vyjádření sousedů, kteří to viděli od naproti). Byla to obrovská rána, v první chvíli jsem myslel, že spadla část domu.

Kupodivu škody nebyly tak velké, jak jsem se v první chvíli obával. Když pominu detaily jako nalezené plastové krytky od antény na opačné straně ulice nebo upálená plastová krytka zdroje anténího zesilovače na opačné straně podkroví, tak odešla (kromě anténího zesilovače) jen síťová karta do PC (kabelové vedení UPC) a naprosto nepochopitelně AV zesilovač (poměrně kvalitní, odešly VF obvody na výstupu). To co bych očekával (modem, router, televize, aj.) fungovalo bez problémů. Dům byl vybaven proudovou ochranou, která okamžitě vypla napájení v celém domě.

Nevím, jestli jsem měl štěstí, nebo to byl jen malý blesk, každopádně jsem byl moc rád, že to nedopadlo hůř.

Jestli vysoka budova s jimacem ochrani stejne vysokou (a nizsi) budovu stojici vedle ni, nebo neochrani , je jen statistika.

http://www.hromosvodnitechnika.cz/dokumenty/dehn/DehnKK09CZ_str123-131_SouborNoremCSNEN62305.pdf

Muzeme se bavit o rozlozeni elektrostatickeho pole, o vodivosti materialu a jejich povrchu, o smacivosti.... o bambilionu dalsich veci co se dejou za sucha a behem bourky. Pak se za bourky zlomi strom vedle baraku nekdo na zahradu pred domem treba postavi susak na pradlo co vypada jak britsky radar z 2 svetovy a vsechny vypocty mas vis kde .....


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Data na SSD v nebezpečí v případě výpadku?
« Odpověď #31 kdy: 23. 04. 2018, 16:05:21 »
upálená plastová krytka zdroje anténího zesilovače na opačné straně podkroví.....

Nevím, jestli jsem měl štěstí, nebo to byl jen malý blesk, každopádně jsem byl moc rád, že to nedopadlo hůř.

Kdyz vam to po antennim dratu vbehlo dovnitr do baraku, tak to mohl take nekoho zabit nebo neco zapalit. Antena na hromosvodu, jak se zda, ma par nevyhod.