Knihovnu libasound.so.2 je nutno nainstalovat, asi ten Skype neni tak staticky, jak se tvari.
Symlink: ln -s /opt/cesta/do/skype/sounds /usr/share/skype/sounds
Podobne by bylo mozne nasymlinkovat spustitelny soubor skype nekam do adresare, kam je nastavena cesta, aby bylo mozne ho spoustet z prikazove radky. Tedy neco, jako ln -s /opt/cesta/do/skype/skype /usr/bin/skype .
Nejsem si jisty, jak ho dostat do menu. Fedoru jsem videl akorat na obrazku, ale pokud je to podobne, jako v Debianu, tak by tam mel byt adresar /usr/share/applications . Muze se na Fedore jmenovat jinak, ale pozna se podle toho, ze je v nem hafo textovych souboru s priponou .desktop. Do nej je potreba pridat soubor skype.desktop a do nej napsat:
[Desktop Entry]
Name=Skype
Comment=Skype Internet Telephony
Exec=skype
Icon=skype.png
Terminal=0
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
Eventuelne, pokud nebude chodit webcamera, tak jeste treba skype-v4l1-compat.desktop a do nej dat:
[Desktop Entry]
Name=Skype-v4l1
Comment=Skype Internet Telephony
Exec=env LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
Icon=skype.png
Terminal=0
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
A pak zkusit, jestli webkamera chodi s tim druhym souborem. Oba by se mely objevit nekde v menu, pokud ne, tak by tam mel byt prikaz update-menus nebo by asi mel zabrat restart grafickeho prostredi.
Je mozne, ze bude nutno upravit cesty, pokud snad ta knihovna je jinde a ta, samozrejme musi byt nainstalovana. Jak se jmenuje balicek Fedory, nevim. V Debianu to je libv4l-0. Na ty soubory desktop je dobre nastavit prava 644 (chmod 644 soubor) a vlastnik a skupina by mely byt root (chown root:root soubor].
Jeste mozna bude dobre upravit radku Categories, pokud se kategorie jmenuji na Fedore jinak nebo pokud se skype objevi v menu nekde jinde, nez ho chci.
Pokud jsem to moc nezblbnul a na nic nezapomnel, tak by to snad melo chodit.