Druhotné licence MS

technomaniak

Re:Druhotné licence MS
« Odpověď #105 kdy: 19. 04. 2018, 18:57:50 »
Copak při instalaci se už licence nezobrazuje a není třeba s ní souhlasit?
Ale ta se přeci zobrazuje při každé instalaci. A to ať používáš přímo koupený nebo druhotný software(tvz. z druhé ruky). To na tom nehraje roli.

Poukazuji pouze na to, že jestli koupíš od czc, alza apod.. nebo např. výhodný-software dostaneš to samé. Fakturu, krabičku, štítek s klíčem a flashdisk nebo případě elektronické verze žádný flashdisk. Žádná smlouva o převedení licence apod. není součástí prodeje od czc, alza apod.. Jediným důkazem o vlastnění licence je jenom aktivace po instalaci + štítek s klíčem + doklad o nákupu. Nic více a nic méně. A to ty kvalitnější prodejci druhotného sotfwaru splňuji taky.

PS. u vyhodný software nedostaneš krabičku a medium ale dost pochybuji že krabička je důkazem licence.


LarryLin

Re:Druhotné licence MS
« Odpověď #106 kdy: 21. 04. 2018, 11:25:32 »
Mám chvilku čas, takže si dovolím tuto diskuzi shrnout:

Otázka: Je prodej nebo koupě druhotné licence s datovým nosičem nebo i bez něj legální?
Odpověď: Ano je to legální, ale neplatí to celosvětově a musí být splněny určité podmínky, které lze dohledat (nebudu je tady vypisovat, bývají téměř v každém článku, který se druhotných licencí týká).

Otázka: Mohu být ochodníkem oklamán a může mně místo legální originální (prvotní) nebo druhotné licence prodat padělek?
Odpověď: Ano, můžete být oklamán.

Otázka: Jaké doklady nebo písemnosti vyžadovat, abych měl jistotu, že jsem nebyl oklamán?
Odpověď: Viz celá tato diskuze :)

Otázka: Existuje oficiální seznam důvěryhodných prodejců originálního (prvotního) softwaru?
Odpověď: Ano, na stránkách výrobců softwaru jsou uvedeni autorizovaní prodejci, případně lze software koupit přímo od výrobce.

Otázka: Existuje oficiální seznam důvěryhodných prodejců druhotného softwaru?
Odpověď: V diskuzi nezazněl, takže předpokládám, že není. Ani žádný odkaz na důvěryhodné hodnocení typu dTest tady nikdo nedal. A ani žádné důvěryhodné certifikáty prodejců druhotného softwaru tu nikdo nezmínil, takže asi nejsou.

Otázka:
Mohu si po koupi originální (prvotní) nebo druhotné licence někde ověřit, že jsem na 100% právoplatným vlastníkem licence?
Odpověď: I když je proběhlá aktivace produktu, štítek nebo faktura náznakem toho, že jste vlastníkem, tak odpověď zní ne, protože by musela existovat oficiální databáze právních aktů při převodech licencí (podobně jako u automobilů nebo nemovitostí), tzn. každý obchodník nebo i jednotlivec by musel prodej licence do této databáze uvést, což se neděje, takže taková databáze neexistuje.

Podtrženo sečteno, tak jako u jiných bazarových věcí bude nutné používat tu kulatou věc co máme na krku. :'(

Re:Druhotné licence MS
« Odpověď #107 kdy: 21. 04. 2018, 13:31:23 »
Mám chvilku čas, takže si dovolím tuto diskuzi shrnout:
(...)
Podtrženo sečteno, tak jako u jiných bazarových věcí bude nutné používat tu kulatou věc co máme na krku. :'(

Hezky shrnuto!

František

Re:Druhotné licence MS
« Odpověď #108 kdy: 04. 07. 2018, 18:18:37 »
web https://www.smartlicence.cz/ je OFF (údajně padělky CoA), navíc vlastník byl Ukrajinec

https://rejstrik.penize.cz/65409922-smart-licence-s-r-o