Turris Omnia jako malý firemní intranetovy server

Re:Turris Omnia jako malý firemní intranetovy server
« Odpověď #60 kdy: 05. 04. 2018, 09:49:55 »
vydel som psychopatov ktory na RPI postavily vyrobnu linku lebo je to "lacne" - 30e vs 150e a tak to aj dopadlo
Jenom tak pro zajimavost: https://www.unipi.technology/

David Jezek

« Odpověď #61 kdy: 05. 04. 2018, 10:02:49 »
Mirek Prýmek : ano suhlasim ale zasa je to RPI + kit. To je ok. Ta firma mala len na din liste drziak pre ciste RPI s toho jeden USB hub a to bola akoze "zbernica". To co si nalinkoval je sice pekne ale su to len relatka. To mozes tak pouzit na velmi jednoduchu aplikaciu ale zabudaj na serva, menice, roboty skoro akukolvek komunikaciu. A cenovo je to pekne drahe najlacnejsi typ stoji 160Eur 4x I/O 1x AI 1x AO - ekvivalent napr. LOGO od siemensu ale aj ovela lacnejsie alternativy.

MasoxCZ

« Odpověď #62 kdy: 05. 04. 2018, 17:29:34 »
Mirek Prýmek : ano suhlasim ale zasa je to RPI + kit. To je ok. Ta firma mala len na din liste drziak pre ciste RPI s toho jeden USB hub a to bola akoze "zbernica". To co si nalinkoval je sice pekne ale su to len relatka. To mozes tak pouzit na velmi jednoduchu aplikaciu ale zabudaj na serva, menice, roboty skoro akukolvek komunikaciu. A cenovo je to pekne drahe najlacnejsi typ stoji 160Eur 4x I/O 1x AI 1x AO - ekvivalent napr. LOGO od siemensu ale aj ovela lacnejsie alternativy.

Šasi MiniBox m350 nebo obdobné (nové 1300, rozbalené jde sehnat do 1000) na DIN lištu (podle balení s adaptérem, případně dokup za 150), na šrouby, nebo na 150mm VESA čtverec, miniITX deska s pasivně chlazeným pentiem (napadá mě AsRock J3710 za cca 1200) + RAM (4GB DDR4L za 700-900) + 12V zdroj (465 na DIN lištu ve velikosti 25A jističe) + picoPSU (900), bootovací flashka za 150, 500GB disk do tisíce. Do 5000 s DPH se s hardwarem vejdeš, je to pasivně chlazené, má to GLAN síťovku a je to hlavně 64bit 4jádro s dvojnásobkem paměti a dvojnásobkem jader na skoro dvojnásobné frekvenci s 4mi kanály SATA3, hromadou USB 2 i 3, v krabici jen o málo větší (cca o 2cm tlustší) než ta Omnia. Ale hlavně na tom pustíš klidně FreeNAS 11 (mám to obdobně doma, jen to bootuje z nadpočetného 32GB SATA3 DoM průmyslového modulu od aData, má to 8GB RAM, a místo FreeNAS na tom běží ESXi 6.5 a nad tím si ve virtuálních mašinách hraju). A klidně to můžu z toho rozvaděče vyndat a prásknout na stůl pod monitor jako PCčko, protože z toho leze HDMI (podle typu desky není dokonce problém 2x DP + DVI/VGA).
Když si uvědomím, že 10ti šachtové Synology, co mi tu leží na stole, má na základní desce 2jádrový Atom s 2GB DDR3, tak je to mašina významně výkonnější.