Má smysl web magazín o programování?

Kit

Re:Má smysl web magazín o programování?
« Odpověď #75 kdy: 05. 04. 2018, 18:46:12 »
Bavíme-li se o některých specifických tématech typu "klikni sem", může mít videotutoriál smysl. Pro programování samotné moc ne. O zbytku se dohadovat nebudu, ale vidím to trochu jinak než Ty (ve prospěch textu).

Máš pravdu, o videotutoriál k Vimu také nestojím.


Neříkám, že si nepřečtu rád článek v češtině třeba na Rootu, ale spíš mi přišlo, že jde o malý trh a ten server o programování bude mít problém přežít. A s výjimkou článků Pavla Tišnovského a pár dalších prostě ta konkurence v angličtině je většinou kvalitnější, takže kromě úplných základů je lepší se angličtinu co nejdříve doučit než lovit za každou cenu české články.

Takže znovu - výhodu některým zájemcům to přinese, ale zisk ne a pokud tam dotyčný bude mít diskuse s trolly, nezávidím mu. Já bych do toho nešel, ale hodně štěstí, můžu se mýlit.

Nepíši české články kvůli přímému zisku. Trollové mě netrápí.


v

Re:Má smysl web magazín o programování?
« Odpověď #76 kdy: 05. 04. 2018, 19:02:34 »
Pracuji jako programátor a už několik let i můj volný čas vyplňuje studium různých frameworků apod.. Vždycky jsem chtěl udělat takový magazín pro vývojáře (něco jako nettuts/sitepoint/root), kde bych psal články převážně o různých platformách, frameworcích, technologiích apod..
Jsem přesvědčený, že bych určitě dokázal vymyslet zajímavý obsah, který se na českých webech nevyskytuje, navíc dost často si objasňuji funkčnost přímo studiem zdrojáků na githubu, takže některé věci by třeba nemusely být dohledatelné ani na zahraničních webech.
V současnosti na českém internetu není skoro nic. Já znám Root, Živě, Zdroják, ale tady nejsou články typu nějaké série o vývoji pod ASP.NET Core např. apod..
Je vůbec zájem o takový content na českém internetu? Protože vývojáři umí anglicky, nemají problém si studovat z oficiálních dokumentací, tak proč by někdo vyhledával články v čestině? Měl by takový web smysl? Co třeba ty články/tutoriály spíš natáčet?
můžete uvést nějaký konkrétní příklad tématu článku?