Levné zařízení s Androidem jako GPS

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #45 kdy: 21. 04. 2018, 19:13:32 »
U kola bude spotreba energie vetsi (v lese; na silnici taky neni potreba porad koukat do mapy).
No já jezdím na kole s locusMaps v lenovuP70 v pouzdře na řídítkách. V lese to mám puštěný prakticky neustále, protože typickej usecase pro mě jje jízda v neznámém lese kde jsou neznámý cesty. A zastavovat na každé druhé křižovatce, probouzet telefon, chytat GPS fix (což bez dat trvá o dost dýl (!) ) pouštět/obnovovat mapovou aplikaci je opruz.

Takže prakticky ti na to stačí jakýkoliv android, ale problém bude napájení.

Při turistickým použití si dej bacha že voda je schopná zablokovat dotykový displej.
Mas Locus placenej nebo free? Pokud free - je stazeni mapy (3 max) jednorazovka nebo na to i chodi updaty, dik?


Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #46 kdy: 21. 04. 2018, 21:49:30 »
Mas Locus placenej nebo free? Pokud free - je stazeni mapy (3 max) jednorazovka nebo na to i chodi updaty, dik?
Kdysi jsem si koupil "Pro" verzi (vydrží doživotně). Ale myslím, že nezáleží jen na verzi aplikace, ale i který mapový podklady používáš.
Já jsem v oblasti kde "OSM - outdoor" jsou na to moje ježdění úplně v poho. No a OSM si můžeš stahovat do aleluja.
Pro česko si ale můžeš stáhnout mapy od Shocartu (ty já mám rád), ale ty se pak nějak platí po čtvercích, pokud je chceš mít offline. A jak je to s updaty si vůbec nejsem jistý.
« Poslední změna: 21. 04. 2018, 21:52:26 od Jose D »

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #47 kdy: 21. 04. 2018, 21:51:35 »
-

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #48 kdy: 21. 04. 2018, 22:29:40 »
Diky, uz to vidim, Pro ma fce navic, ale podklady se plati (napr elevation profile trasy ve free neni :/ to ma i seznam). Shocart mapy pouzivam na svym dump founu (K800i), kde sem si je sam vyrabel a je to i muj preferovanej podklad. Zkusim teda trial a pak uvidim (momentalne stejne nejvic CZ a Rakousko).

Jinak sem dnes poprve zkusil 2h kolo s mapy.cz, Redmi note 4, obrazovka zapla porad + jela jeste soubezne druha app na zaznamenavani trasy. Za ty 2h baterka na 80%. Vecer sem zkousel nekolik dalsich app v aute, vse jen GPS bez simky. Zatim vypada Redmi ciste jako GPS velice dobre (na primym slunku nicmene nic videt neni, ani po pouziti reflexniho skla; nicmene mam to na riditkach, takze se staci predklonit).

Po vikendu preinstaluju LineageOS a pak casem pisnu zkusenosti.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #49 kdy: 21. 04. 2018, 22:59:21 »
jela jeste soubezne druha app na zaznamenavani trasy.
no nejsem agent od Locusů,  :D, ale locus ti trasu zaznamená, a ještě ti klidně zobrazí GPX záznam, kterej sis od někoho stahnul (já si občas nějaký traily na internetu googlím). A myslím, že to umí nějak automaticky napushovat do Dropboxu, když jsi na wifi/LTE - no a doma si to pak můžeš naimportovat do BaseCampu (garmin) a dopočítat si vejškový metry tam.

Nemáš btw. vyzkoušený nějaký jiný řešení na sbírku tras než je baseCamp/mapsource?


GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #50 kdy: 21. 04. 2018, 23:33:30 »
Viz nez zpetna analyza, to rad vidim zive, teda dnes sem uz dal XYZ vyskovych a budu brzdit, historicky si trasy nezaznamenavam (zatim verim hlave), spis chcu proste kouknout, nez si lehnu do vany na ujetej profil, abych si mohl rict, vole dobry! Nebo ne :)

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #51 kdy: 22. 04. 2018, 18:28:16 »
Test #2 - Redmi note 4, 2h ve znamym terenu aka turistickej test s mapy.cz, porad zapla GPS + zaznam trasy, obrazovka on/off dle potreby, spotreba 6% baterky.

Puvodni system je uz nahrazen LineageOS, dam vyhledove srovnani (necekam dramatickej rozdil).

ssl

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #52 kdy: 22. 04. 2018, 19:10:38 »
pouzivam na to Samsung Galaxy S2 (i9100) s rozsirenou bateriou na biku.
Instalovany mapfactor navigator free + mapycz (oba pouzivaju openstreetmaps)

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #53 kdy: 25. 04. 2018, 15:12:00 »
Test #3 - Redmi note 4 w LineageOS (stock, zadny ladeni zatim) s mapy.cz - displej celou dobu zaplej, 2h na kole 18% baterky fuc. Oproti stock MIUI ~1-2% baterky na hodku min, coz bude zpusobeny zrejme nakym extra balastem v Xiaomi OS bezicim na pozadi.

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #54 kdy: 29. 04. 2018, 18:31:12 »
Test #4 - Redmi note 4 w LineageOS (stock, zadny ladeni zatim)

- 2.5h navigace auto s Magic earth (screen on)
- 3.5h mapy.cz + Osmand trekujici vylet (screen on/off dle potreby)
- naky to susneni pres wifi a web behem jidla v restauraci

vysledek, zbyva porad 55% baterky. Dik za tip, vypada, ze splnuje co potrebuji (a jeste je tam potencial pro ladeni systemu, nekolik % sezraly veci na pozadi, ty jeste pozabijim).

GPS

Re:Levné zařízení s Androidem jako GPS
« Odpověď #55 kdy: 11. 08. 2018, 15:23:58 »
Shrnuti po nakych 4 mesicich:

Poridil jsem Xiaomi Redmi note 4 a hodil tam Lineage OS 14.1.

- primarne pouzivano jako navigace do auta, turistika a kolo
- editace OSM
- naky to vikendovy brouzdani pres wifi, kdyz neberu notas
- voip
- datova simka zapnuta jen ciste pro traffic info (Odorik predplacenka)

Celkove spokojenost, GPS presna a nestalo se mi, ze by vypadla. LineageOS zcela bez problemu. Baterka pro moje ucely vydrzi celej den s rezervou.