Jak otevřít .php soubor ve FileZille?

webhope

Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« kdy: 16. 03. 2010, 12:30:44 »
Můžete mi někdo poradit jak asociovat .php, aby šlo otevřít ve fileZille? V Dolphinu mi to otevřít jde, to jsem už asocioval na kate (pomocí místní nabídky).

A druhá věc. Když to otevřu v tom kate, otevře se mi to v nesprávném kódování(UTF8, místo CP 1250 pro Win). Jak to udělat, aby to bylo ve správném formátu (a šlo to editovat)? Jde mi hlavně o tu editaci přímo z FileZilly do Kate pomocí místní nabídky. Diky
« Poslední změna: 16. 03. 2010, 12:52:03 od webhope webhope »


xmike1

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2010, 12:46:48 »
prave tlacitko, view/edit ???

webhope

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #2 kdy: 16. 03. 2010, 12:53:23 »
prave tlacitko, view/edit ???

No to mi právě nefunguje. "Otevřít" Píše toto:
"Soubor „/home/admin/server-ftp/mujweb/test.php“ nelze otevřít:
Žádný program není přidružen s tímto typem souboru na vašem systému."

A "editovat" nefunguje vůbec.

w0ndr

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #3 kdy: 16. 03. 2010, 13:26:42 »
v settings/file editing to mam zaskrtnuto always use default editor a nad tim v poli default editor mam cestu k editoru (tedy v mem pripade pro gnome /usr/bin/gedit). Jednu chvili jsem stejnym zpusobem pouzival scite a fungoval stejne.
S tim oteviranim ve spravnem formatovani bohuzel nepomuzu nebot resim stejny problem  :)

dolf

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #4 kdy: 16. 03. 2010, 14:30:56 »


Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #5 kdy: 16. 03. 2010, 14:38:24 »
PSPad je jen pro Windows. Kolega tady řeší, jak to udělat v Linuxu.

xmike1

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #6 kdy: 17. 03. 2010, 11:25:22 »
sorry, ja oteviral vzdaleny soubor, ted jsem zkousel lokalni a mas pravdu ze mi to taky nejde. Ani kdyz jsem menil sekce Editace souboru v nastaveni, tak jsem to nerozbehal (Kubuntu 9.10)

w0ndr

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #7 kdy: 07. 04. 2010, 16:37:40 »
Tak sem byl po nejake dobe opet nucen resit tento problem a objevil jsem zvlastni chovani filezilly. Pokud chcete editovat lokalni soubor musite byt pripojeni na ftp. Pokud nejste pripojeni na zadne ftp je v nabidce pro lokalni soubory pouze moznost open/otevrit a objevuje se ona hlaska o pridruzeni typu souboru. Pokud se pripojite objevi se i moznost edit a vse funguje jak ma. tak snad to nekomu pomuze.

webhope

Re: Jak otevřít .php soubor ve FileZille?
« Odpověď #8 kdy: 08. 04. 2010, 21:06:15 »
Asi to není moc spolehlivý program, ale existuje v linuxu nějaká dobrá náhrada za FilleZillu? Teda pro prostředí KDE.