Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele

Kit

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #15 kdy: 28. 03. 2018, 22:32:21 »
to si snad delate kozy, ze pracujete pro ruzne odberatele a mate jejich data na svem notebooku?

Nejlepsi varinata dle mne, ze ze sveho pc se pripojujete pres treba Pulse na PC u zakaznika a mate klidek

a kde inde by ste chcel mať např. checkoutnuté zdrojáky ich systémov než na pracovnom pc?

Třeba na pracovním serveru. Jejich serveru.


Honza

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #16 kdy: 29. 03. 2018, 08:46:21 »
Pokud pracujes oddelene tak se jedna ciste o buzeraci a zajimal bych se o duvod. A neprijmul bych to.
Co se tady jeden nedočte. Někdy je to k smíchu, jindy zase k pláči.

Honza

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #17 kdy: 29. 03. 2018, 08:47:38 »
Zazil jsem to taky, specificky zakaznik chtel na muj HW instalovat jeho win image s jeho sw. To jsem odmitl, ale rekl jsem ze klidne na samostatny HW a vycislil jsem naklady (notas, cas nutny pro stahovani a instalaci jejich updates atd).
Správně. Takhle to má fungovat. A jak to dopadlo?

technomaniak

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #18 kdy: 29. 03. 2018, 09:00:13 »
Začínám věřit tomu jak se říká, že profesionální programátoři jsou nesvéprávní a v obecném životě hloupý ..
Většina dotazů tady popírá základní schopnost uvažovat. ...
Jak schopní a skvěle uvažující programátoři to mohou být, když nedokáží vyřešit tak elementární problémy a hledají rady na internetu. Proto je vhodné někdy ani neodpovídat a jenom se smát. Čekám každým okamžikem, že najdu dotaz na internetu jak se staví sněhulák nebo bábobička na pískovišti.

SB

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #19 kdy: 29. 03. 2018, 10:00:26 »
Nejsem obchodníkem, ale musím přiznat, že požadavek onoho "obchodního partnera" mi vyrazil dech, takovou nehoráznost jsem ještě neslyšel. Je to to samé, jako byste jemu na oplátku navrhnul, že si v jeho kancelářích v rámci bezpečnosti obchodních vztahů nainstalujete odposlechy. Zajímalo by mě, jak by se na to tvářil. Něco jiného by bylo, jak tu jiní píší, kdyby dodal vlastní zařízení pouze pro účely obchodu.
Můj názor: Nepřipustit, případně ještě poslat či nakopat do pr-dele (okovanou botou, pochopitelně).


Honza

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #20 kdy: 29. 03. 2018, 10:36:33 »
Nejsem obchodníkem, ale musím přiznat, že požadavek onoho "obchodního partnera" mi vyrazil dech, takovou nehoráznost jsem ještě neslyšel. Je to to samé, jako byste jemu na oplátku navrhnul, že si v jeho kancelářích v rámci bezpečnosti obchodních vztahů nainstalujete odposlechy. Zajímalo by mě, jak by se na to tvářil. Něco jiného by bylo, jak tu jiní píší, kdyby dodal vlastní zařízení pouze pro účely obchodu.
Můj názor: Nepřipustit, případně ještě poslat či nakopat do pr-dele (okovanou botou, pochopitelně).
To je slušný blábol. Ten požadavek zákazníka (v podstatě jej chápu jako návrh na dodatek smlouvy) je legitimní. Mají k němu nějaké důvody, ať už naprosto konkrétní a nebo jim jen z HQ přišel požadavek, že takto musí být zabezpečené všechny PC, na kterých jsou firemní data, nebo se připojují do firemní sítě, případně na nich pracují externisté.

Jediná správná reakce ze strany kontraktora je zeptat se zdvořile na důvod tohoto požadavku a očekávané přínosy, zamyslet se a navrhnout řešení. Možností je samozřejmě více. Některá řešení budou představovat jen jednorázové náklady, jiná i navýšení sazeb a nebo můžete navrhnout i to, že v rámci udržení dobrých vztahů zvýšené náklady absorbujete. A stejně tak jsou i řešení bez nákladů na straně kontraktora. A legitimním řešením ze strany kontraktora je i to, že s novými požadavky nesouhlasí a zákazník buď udělá v tom konkrétním případě výjimku, nebo dojde k ukončení spolupráce.

Easy peasy...

Většina lidí si tady myslí, že správný přístup je takový, kontraktor je kovaný ajťák se vším, co k tomu patří. A že zákazník je ten, kdo to musí respektovat.

Ale kontraktor musí být v první řadě hlavně dobrý obchodník, který rozumí potřebám zákazníka a tomu, co si může dovolit.

Kontraktoři, kteří tohle nechápou, jsou k smíchu zákazníkům. A momentálně jen díky tomu, že je v některých oborech nedostatek lidí, jsou schopni fungovat. Jakmile se situace na trhu trochu vyrovná, budou to oni, kdo bude tahat za kratší konec.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #21 kdy: 29. 03. 2018, 16:28:11 »
.....
Už se v tom hovnisku přestaňte rýpat! Další dlouhosáhlé romány jen umocňují Vaši debilitu.
Soukromý stroj je soukromý a hotovo! Pokud je to problém, tak buď nahodit vzdálenej virtuál u kontraktora a nebo ať dodá jejich železo. Nic víc nic míň. AMEN!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Kontrakt - instalace šmírovacích aplikací odběratele
« Odpověď #22 kdy: 29. 03. 2018, 16:37:23 »
.....
Už se v tom hovnisku přestaňte rýpat! Další dlouhosáhlé romány jen umocňují Vaši debilitu.
Soukromý stroj je soukromý a hotovo! Pokud je to problém, tak buď nahodit vzdálenej virtuál u kontraktora a nebo ať dodá jejich železo. Nic víc nic míň. AMEN!
https://www.vitalia.cz/clanky/dejiny-silenstvi-v-lepsim-pripade-vas-vyzenou-z-mesta-v-tom-horsim-upali/?utm_medium=kolotoc&utm_source=root-cz&utm_campaign=dejiny-silenstvi-v-lepsim-pripade-vas-vyzenou-z-mesta-v-tom-horsim-upali
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)