Kde si může student přivydělat při škole?

D3ad

Re:Kde si může student přivydělat při škole?
« Odpověď #15 kdy: 23. 03. 2018, 17:01:39 »
Pokud jsi v Brne tak na VUT FIT a FI MUNI se pravidelne konaji akce, kde firmy pretahuji lidi k sobe. Ja si takhle nasel prvni praci na dohodu.


Dave

Re:Kde si může student přivydělat při škole?
« Odpověď #16 kdy: 23. 03. 2018, 17:19:00 »
Začal bych o prázdninách full-time a pokud se osvědčíš, tak si tě jistě nechají a budou ti o dalším semestru trpět i den, dva v týdnu...
Nedávno jsem řešil podobný problém a pod návrh "Dalšího studenta" bych se podepsal. Když se podívám zpětně, ještě bych to doplnil nějakou aktivitou na GitHubu - nemusí to být přímo příspěvek do OSS, můžeš tam hodit nějaký pet project a třeba ještě aktivitou na Stack Overflow. Řekl bych, že se tím otevře cesta k rozumnějším zaměstnavatelům, kde se budeš moct reálně něco naučit.

Joskoo

Re:Kde si může student přivydělat při škole?
« Odpověď #17 kdy: 23. 03. 2018, 18:06:18 »
@1 Anonym.

Mozes napisat comu sa venujes a ake mas zameranie? Kazdy rok je na MUNI/VUT/SVUT/akakolvek VS jobfairs, kde ako bolo spomenute, firmy si pretahuju bud zamestnancov alebo part-job.. raz som sa na jednom jobfair vyskytol /zhodou okolnosti na VUT/, zastavil sa pri stanku a hodil rec s typkom, ten ma nepustil kym mi nedal 5 vizitek, ucet na Linkedin a pozvanku na obed, aby som siel k nim robit... U "nas v praci" mame part-time job, su u nas borci z MUNI, VUT/FIT/FEKT, projekty su vcelku zaujimave a ako vsade, dobrych ludi je akutny nedostatok, a tak isto studentov...

Webtrh nepoznam, (ani som neskusal) ale podla "objednavok" a presonalneho oddelenia to nebude mat daleko od r.., skor by som vyskusal nejaky inkubator ci startup ak si odvaznejsi, alebo aspon sa siel poyriet na nejaky jobfair .)

Joskoo

Re:Kde si může student přivydělat při škole?
« Odpověď #18 kdy: 23. 03. 2018, 18:08:57 »
Ad ku prispevku vyssie, nerobim v Brne ani v Prahe, ale v mensom mestecku, a myslim ze take-to peniaze/kvalita zivota/infrastruktura .. zatial som nic lepsie nikde nevidel :)

Alesh

Re:Kde si může student přivydělat při škole?
« Odpověď #19 kdy: 23. 03. 2018, 19:20:46 »
Ahoj, já jsem ještě stále studentem na FEKTu.
Dlouho jsem nic nemohl najít a byl jsem fakt v depce. Ne kvůli penězům, ale kvůli tomu, že mě vývoj elektroniky baví a nikdo mě nechce nechat nabrat zkušenosti.
Náhodou se mi podařilo sehnat po známém místo v R&D oddělení jedné firmy.
Musel jsem makat a dřít, nebylo to zadarmo, ale jako student jsem tam byl v relativní pohodičce, žádné šílené nároky.
Nicméně jsem nesměl "nevědět" a všecko vždycky dostudovat.
Dneska jsem tam už dva roky a budu pomaličku měnit (vzdálenost, přece jenom není to Brno).

A můžu ti říct, že to stálo slzy, krev a pot.
Nečetl jsem komplet celé vlákno, ale já jsem soutěžil už na střední škole... programování, fyzika, elektro soutěže, do toho jsem aktivně bastlil.
To všechno jsou věci, co ti v životopisu hodně pomůžou a hlavně... ti lidi od fochu hned vidí, že nejsi lopata, co má obě ruce levé, ale jsi schopný samostatnosti, máš nějaké vize a cíle, lehce i zkušeností.

Každopádně... šlo to pak ráz na ráz.
Z brigády v R&D jsem se dokopal k OSVČ, protože ne vždycky jsou projekty na které se hodíš (když se honí deadliny, tak radši zaúkolují zkušené chlapy), protože je potřeba projekt fakt dorazit.
Začal jsem kreslit desky plošných spojů pro firmu ze Štětí a nemůžu si to vynachválit :).
Zároveň jsem se díky OSVČ dostal k zajímavým projektům v různých firmách a prostě tě to posune, jak v tom tvojem oboru, tak jako člověka, kdy musíš jednat, mejlovat, trochu tý zodpovědnosti atd.

Každopádně od toho nečekej prachy... jsi student, sbíráš zkušenosti.
Tak jim to takhle prodej, mi se v tomhle upřímnost vždycky vyplatila "Nejsem hotový chlap, chci ale tu práci dělat, protože ji mám rád a baví mě, chci zkušenosti" a až na firmičky, kde nábor dělá nějaká místní pipka, co zrovna dovařila klukům kafe jsem neměl problém.

Jednu dobu, na střední, jsem tahal kabely s klukama od síťařů, lozil kanálama (protože student tu optiku tama protáhne), kopal v nějaké nechutně kamenité cestě šlice pro kabeláže. A v neposlední řadě jsem dělal na výstupní kontrole u pásu totální lopatu za 50 korun na hodinu.

Vyzkoušej si celou tu cestu, nečekej od toho moc, nechoď po penězích, ale dělej to pro radost.
Ty prachy časem opravdu přijdou.
A hlavně se kvůli práci nevyser na školu, nikdo neví, co bude zítra a ikdyž mě samotného ta škola občas pěkně sere, tak tě neskutečným způsobem žene dopředu. Takže klidně zajdi za profákama, že chceš projekt, že se chceš nechat zaúkolovat. Když jim ukážeš, že za něco stojíš, tak ti ty prachy nabídnou :)
Držím ti palce

A ještě malý tip na závěr.
Na vysokých školách se spolupracuje s firmama. Určitě tam potkáš někoho, kdo tě třeba učí a zná někoho, nebo zná někoho, kdo zná někoho z firmy, co by ti mohl pomoct.
Vysoká je o kontaktech, konzultacích atd...
Takový knowhow ti zadarmo už nikdo nikdy nedá, takže dám last radu... Bav se s těma profákama