Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli

kvako

Ahoj,
momentálně mám od O2 pevný vdsl internet na doma a blíží se mi konec závazku.
Na zrychlujemecesko cz jsem našel další poskytovatele, u některých je výhodnější cena za tu samou službu než u O2, což mě láká.

Co mě zajímá je:

1) jak probíhá přenos již zřízeného dsl  od O2 jinam - co a kde je třeba zařídit u O2, jak dlouho to trvá ?
2) nějaké zkušenosti s těmito alternativními poskytovateli ?

Máte nějaké aktuální zkušenosti s řešením výše uvedeného ?  Dík.
« Poslední změna: 19. 03. 2018, 15:09:21 od Petr Krčmář »


phpkral

Re:přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2018, 13:56:54 »
1) jak probíhá přenos již zřízeného dsl  od O2 jinam - co a kde je třeba zařídit u O2, jak dlouho to trvá ?
U o2 mas urcite smlouvu. Co se v ni pise a co rika o2 a tvuj alternativni poslytovatel?

hhj

Re:přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2018, 14:17:14 »
muj pripad:
kupoval jsem dum - puvodni majitel mel DSL od O2 - nechal zrusit (terminy se kryly), ja si zrizoval u t-mobile:
- pokud je dostatecny pocet paru do domu, tak nove DSLko postavi na jinem volnem paru (muj pripad), technik co u me byl (z Vegacomu), rikal, ze to nesmi dat na pary, ktere nejsou jeste uvolnene (ikdyz to vede z DSLAMu do meho domu). primo do domu mi vede 5paru..
- pokud neni, tak se musi pockat na zruseni u O2 a pak lze zridit na uvolnenem vedeni.
- kazdy poskytovatel ma svuj RADIUS server proti CETINu, takze ma sve IP adresy atd..

karel

Re:Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2018, 20:28:40 »
Také mi koncila smlouva a tak jsem jim zavolal a řekl ze chci prejit k Tmobile, jelikož jsou levnejsi. Oni me prepojili na obchodaky a ty my udelali cenu 299kc za 20M/5M (jede stabilne 25M/5M). Takze nez odejdete tak je dobre jim zavolat. Tmobile stejne vyuziva sit O2(Cetin).

V.

Re:Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2018, 21:13:09 »
Taková drobnost: kdybyste mohli přejít na optiku (GPON), tak neváhejte. Roky jsem měl dsl. Teď mam nižší ping i vyšší upload.


hhj

Re:Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #5 kdy: 20. 03. 2018, 09:49:45 »
ano, vedeni a DSLAMy jsou vesmes CETINu, podminky, nabizene rychlosti, ceny se uz pak lisi.. (pevna IP, routovani dalsich verejnych IPV4 bloku..)

rkosa

Re:Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #6 kdy: 20. 03. 2018, 12:02:46 »
Z me zkusenosti muzu doporucit Metronet. Bylo s nimi solidni a rychle jednani, pripojeni bezi stabilne, pevna verejna IPv4 je v cene, vyuzivam slevu za rocni predplatne. Mam sice do domu zavedenou optiku a ne xDSL, nicmene ta je ve vlastnictvi Cetinu takze postup bude nejspise dost obdobny:
- ukoncit smlouvu s O2 k urcitemu datu (D)
- kontaktovat noveho poskytovatele a sdelit mu, ze k nemu chcete prejit od O2 k datu D+1
- novy poskytovatel si u Cetinu overi, ze vas k danemu datu muze pripojit, overi si rychlost
- domluvite se na variante sluzeb, fakturaci, delce zavazku, nezapomente sdelit ze mate vlastni zarizeni (DSL modem, router, .....)
- (novy posktytovatel s vami domluvi navstevu technika pokud bude potreba)
- v dohodnuty den pripojeni restartujete router a hotovo

SB

Re:Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #7 kdy: 20. 03. 2018, 12:44:39 »
Mnoho poskytovatelů (stejně jako u jiných typů služeb) vám za plnou moc rádo ušetří prcatůru s ukončováním vztahu s O2, takže je dobré se zajímat, zda si můžete ušetřit starosti.

Re:Přenos pevného VDSL internetu k jinému poskytovateli
« Odpověď #8 kdy: 20. 03. 2018, 13:07:17 »
1. najdi svojí adresu https://zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti zde je uvedena maximální dosažitelná rychlost.
2. vyber poskytovatele, který má nejmenší poplatky (neboť si všichni pronajímají od CETINu).
3. po uzavření smlouvy, se musí počkat cca 3 týdny na maximální rychlost. CETIN sám od sebe testuje a zvyšuje na maximum (alespoň u nás po 3 týdnech zvýšil CETIN upload na 5Mbps. Po uzavření smlouvy byl upload 3Mbps)