Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #30 kdy: 20. 03. 2018, 13:16:08 »
jardo jakou pochybnou zábavu toby bylo přece umění 8) 8) a lepšílidi jako já rozhodně nepáchaj sebevražu sockou 8)

Ano, chapu, jsi jeden z tech moderni umelcu, jejichz velkolepa dila svet obdivuje nkdy jeste dva tydny po zverejneni. Ucin tedy i sebevrazdu umenim a skoc pod Ferrari nebo si na to treba postav specialni obrovsky mlynek na maso a porid video pro YT.


síťař

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #31 kdy: 20. 03. 2018, 17:29:18 »
Dnes si naopak myslim, ze tie karty budu v lepsom stave nez rovnako dlho pouzivana hracska GPU. Dovody:

...

GPU v hracskych PC byvaju casto automaticky a nezmysluplne OCovane priamo cez AMD tooly alebo tooly vyrobcu karty... Chladenie byva nedostatocne a s kopou prachu ako bonus.
Karta na těžení naběhá násobky toho co herní a to se podepíše na všech součátech.

A druhá část? To, že hráč automaticky grafiku přetaktovává je jen domněnka. A to že je grafika v herním pc chlazená hůř než ve farmě? ... čístá spekulace a záleží na případu. většina lidí co znám a maji tyto grafiky na hraní jsou blázni co si na chlazení, větrácích a supervzhledu celé sestavy přímo zakládají.

síťař

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #32 kdy: 20. 03. 2018, 17:31:16 »
to PCnity:

Zabudate na vela komponentov, ktore maju zivotnost urcovanu prevazne "motohodinami", (napr. kondenzatory). Ja osobne take grafiky kupovat nebudem a to som kupoval bazarove grafiky casto.
Já si myslim, že to lidi kupovat budou. Když vezmeš co grafik se objeví na trhu za krátkou dobu tak se budou prodávat skoro zadarmo a risknout se to vyplatí

nobody(ten pravej)

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #33 kdy: 20. 03. 2018, 17:36:02 »
Karta na těžení naběhá násobky toho co herní a to se podepíše na všech součátech.
ono je nabeha a nabeha... u gam(bl)era muze bezet 8h/den v plne zatezi, pak bezi v nizke zatezi
u tezare bude bezet 24/h ale v stredni zatezi, GPU jadro bude bezet na mnohem nizsi freq, MEM jadro pobezi na nizsi freq nez pri hrani take, navic bude snizene napajeni, kdy pri tomto nonstop pouzivani bude spotreba karty ~50% nez spotreba karty pri hrani...
krome toho jde o to ze u hrani je to kolisave, u tezeni je to stale... proste to neni cernobile

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #34 kdy: 20. 03. 2018, 17:56:40 »
většina lidí co znám a maji tyto grafiky na hraní jsou blázni co si na chlazení, větrácích a supervzhledu celé sestavy přímo zakládají.

Hlavne spravny hrac ma doma velkou lednicku a v te sedi i s PC. To se dobre chladi a i hrac se z toho nervaku mene poti. Akorat si musi vzit vlnene ponozky a salu.


síťař

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #35 kdy: 20. 03. 2018, 18:35:29 »
Ano, chapu, jsi jeden z tech moderni umelcu, jejichz velkolepa dila svet obdivuje nkdy jeste dva tydny po zverejneni. Ucin tedy i sebevrazdu umenim a skoc pod Ferrari nebo si na to treba postav specialni obrovsky mlynek na maso a porid video pro YT.

Hlavne spravny hrac ma doma velkou lednicku a v te sedi i s PC. To se dobre chladi a i hrac se z toho nervaku mene poti. Akorat si musi vzit vlnene ponozky a salu.
Sebevražda je umění, obří mlýnek, velká lednička pro hráče ... už zase něco zobeš a máš z toho mozkový problémy spojené s blábolením.

Dej so do google obrázků "gamers pc cooling" a pochopíš jak se má dobře grafika.


nobody(ten pravej)

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #36 kdy: 20. 03. 2018, 20:55:25 »
Dej so do google obrázků "gamers pc cooling" a pochopíš jak se má dobře grafika.

a jakou ma teplotu RX Vega kdyz se prave pari hra na max details? ~70-80C?
pri tezbe s RX Vega na max vyhodnost tezby, je teplota stabilne ~40C ;-)

síťař

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #37 kdy: 20. 03. 2018, 22:17:38 »
Dej so do google obrázků "gamers pc cooling" a pochopíš jak se má dobře grafika.

a jakou ma teplotu RX Vega kdyz se prave pari hra na max details? ~70-80C?
pri tezbe s RX Vega na max vyhodnost tezby, je teplota stabilne ~40C ;-)
"pari hra na max details"??? Tomu říkám čeština :o Jinak podle chladiče klidně těch 50;-) ;-)

nobody(ten pravej)

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #38 kdy: 20. 03. 2018, 22:45:39 »
podle chladiče klidně těch 50;-) ;-)
co za chladic stahne teplotu o 30C oproti vychozimu? kapalnej dusik?
maji takove chlazeni vsichni nebo alepson vetsina gameru?
a kolik ze ma spotrebu v hernim plnem zatizeni?

btw: sem psal ze pri tezeni ma 40C ;-)

Majkl

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #39 kdy: 20. 03. 2018, 23:14:40 »
Je fajn že tu řešíte konkrétní teploty, z hlediska miningu, ale běžný uživatel víc zaznamené odpravené ventilátory (ložiska v háji provozem 24/7) na GK, než cokoliv jiného.

Ano, můžu čekat další rok, až se objeví záplava polomrtvých karet od minerů za hubičku, ale na tohle je mi poněkud líto mého času.

Zajímalo by mě, kolik diskutujících situaci ohledně grafických karet opravdu sledovalo a kolik si tu chodí jen vyhonit své nejisté ego.

nobody(ten pravej)

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #40 kdy: 20. 03. 2018, 23:19:32 »
běžný uživatel víc zaznamené odpravené ventilátory (ložiska v háji provozem 24/7) na GK, než cokoliv jiného.
bezny uzivatel si u jete karty ktera nebyla pretezovana ale jel vetrak na 100% nonstop snadno vetrak vymeni, narozdil od vadnejch gpu ci ram cipu ;-)

nobody(ten pravej)

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #41 kdy: 20. 03. 2018, 23:20:38 »
Ano, můžu čekat další rok, až se objeví záplava polomrtvých karet od minerů za hubičku, ale na tohle je mi poněkud líto mého času.
btw: muzes si samozrejme koupit kartu za dostupnou dnesni cenu, nebo si honit ego jak je tvuj cas drahy ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #42 kdy: 20. 03. 2018, 23:58:09 »
co za chladic stahne teplotu o 30C oproti vychozimu? kapalnej dusik?

Tak poradny kus zebrovane medi s klidem, kdyz na nej poradne fuci. Pak budes spis mit problem s tim, ze skrz tepelnou pastu leze teplo prilis pomalu, abys ten chladic tim teplem mohl zivit. Akorat na grafarnu se ti chladic stylu Pentium 4 nevejde.

Majkl

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #43 kdy: 20. 03. 2018, 23:58:54 »
Ano, můžu čekat další rok, až se objeví záplava polomrtvých karet od minerů za hubičku, ale na tohle je mi poněkud líto mého času.
btw: muzes si samozrejme koupit kartu za dostupnou dnesni cenu, nebo si honit ego jak je tvuj cas drahy ;-)
Ne můj čas není opravdu super drahý, ale yo mám vážně čekat, až ceny grafik "někdy" spadnou? Do toho dražší RAMky... podle vševědů není ideální čas na stavbu sestavy prakticky nikdy.

běžný uživatel víc zaznamené odpravené ventilátory (ložiska v háji provozem 24/7) na GK, než cokoliv jiného.
bezny uzivatel si u jete karty ktera nebyla pretezovana ale jel vetrak na 100% nonstop snadno vetrak vymeni, narozdil od vadnejch gpu ci ram cipu ;-)

No tak kupovat GK bez záruky za kupříkladu čtvrtinu ceny, to by mi bylo fakt jedno a ten ventilátor klidně vyměním. Opět, všichni operují s pojmeme "až těžaři budou graffiky prodávat", což nikdo nedokáže říct jestli bude za dva měsíce, půl roku nebo za rok

linux-kral

Re:Kdy budou dostupné grafické karty řady 1080?
« Odpověď #44 kdy: 21. 03. 2018, 07:28:13 »
hele kupte si nvidia 1030 silent. zahras na tom mafiu 3 aj witcher 2. a viac mi netreba  8) 8) 8)