Doporučte správce příkazů

Kolemjdoucí

Doporučte správce příkazů
« kdy: 17. 03. 2018, 18:15:06 »
Ahoj, nezná prosím někdo SSH klienta do Windows, který umí jednoduše spouštět předvolené příkazy? Třeba něco jako je MTPutty ale vlevo by byl nějaký panel s příkazy a po kliknutí na daný příkaz se vloží do terminálu. MTPutty sice dělá to co potřebuji ale každý příkaz musíte naklikat v nějakém adresář/souboru - velmi zdlouhavé. Díky za tipy.


Kit

Re:Doporučte správce příkazů
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2018, 18:41:39 »
Tyto příkazy si dávám na server ve formě aliasů či funkcí. Je to výhodné zejména při správě více serverů, protože se dají vhodně přetížit podle účelu serveru.

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Doporučte správce příkazů
« Odpověď #2 kdy: 17. 03. 2018, 18:59:35 »
Přesně na tohle používám Makefile. I v notebooku ho mám v home na nejčastější netriviální úkony.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte správce příkazů
« Odpověď #3 kdy: 17. 03. 2018, 19:25:11 »
Přesně na tohle používám Makefile. I v notebooku ho mám v home na nejčastější netriviální úkony.

s takovým použitím makefile jsem se nesetkal. Mohl bys ukázat příklad?

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Doporučte správce příkazů
« Odpověď #4 kdy: 18. 03. 2018, 19:47:24 »
Přesně na tohle používám Makefile. I v notebooku ho mám v home na nejčastější netriviální úkony.

s takovým použitím makefile jsem se nesetkal. Mohl bys ukázat příklad?
Netriviální je asi přehnané slovo. Spíš by bylo přesnější "to co dělám poměrně často a jsem línej psát". No pár příkladů:
Mám univerzální adresář "bordel" na všechno. Většina obsahu je odpad, ale jeden nikdy neví! ;-), takže ho jednou za čas odlejvam na externí disk do adresářů pojemenovaných podle aktuálního data.
debordelize:
        @echo "Debordelization in progress..."
        @mkdir /Volumes/Data/Bordel/`date "+%Y-%m-%d"`
        @mv /Users/vykook/Bordel/* /Volumes/Data/Bordel/`date "+%Y-%m-%d"`/
        @echo "Debordelization completed!"

Jindy zas chci vzdáleně spustit zálohu přes VPN a Time Machine standarně používá bonjour(avahi), která samozřejmě přes vpn nefunguje, takže mu tam ip podšoupnu ručně:
rumcajs:
        @sudo dns-sd -P rumcajs _afpovertcp._tcp . 548 rumcajs.local 10.8.0.1

Případně si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje jeden z miliardy serverů na které lezu, takže grep z ssh configu:
ssh_hosts:
        @grep Host\  ~/.ssh/config

A tohle mám v Makefile, který mám v home, takže akorát otevřu terminál, napíšu "make debordelize" a na ssd je zas o pár GB víc volného místa...




Kit

Re:Doporučte správce příkazů
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2018, 20:55:32 »
A tohle mám v Makefile, který mám v home, takže akorát otevřu terminál, napíšu "make debordelize" a na ssd je zas o pár GB víc volného místa...

Tohle je užitečné, pokud to má mít v každém adresáři jiné chování - na to je Make machr. Pokud však mají mít stejné chování ve všech adresářích, považuji za výhodnější využití funkcí a aliasů, které bych si v daném případě představoval asi takto:
Kód: [Vybrat]
debordelize () {
        echo "Debordelization in progress..."
        mkdir /Volumes/Data/Bordel/`date "+%Y-%m-%d"`
        mv /Users/vykook/Bordel/* /Volumes/Data/Bordel/`date "+%Y-%m-%d"`/
        echo "Debordelization completed!"
}
alias rumcajs='sudo dns-sd -P rumcajs _afpovertcp._tcp . 548 rumcajs.local 10.8.0.1'
alias ssh_hosts='grep Host\  ~/.ssh/config'

Make i Git k podobným účelům využívám také, ale běžně jsem líný psát i to slovo "make" nebo "git".