Prodleva 20 sekund při bootu

Qubiq

Prodleva 20 sekund při bootu
« kdy: 25. 02. 2011, 20:46:29 »
Mam takovy problem pri bootovani PC. Vse bylo ok, zacalo to zniceho nic.

Probehne post, zobrazi se message, jako ze bootoje os, ale viditelne se nic nedeje a system ceka az asi 15-20 sekund nez zacne bootovat z disku (stejne dlouho to trva z usb nebo dvd, takze je jedno jake tam dam poradi).

Zkousel jsem clear cmos, zkousel jsem preflashovat bios, ruzna nastaveni radice v biosu (je tam i moznost nastavit delay az 15 sec na detekci disku, ale i to jsem zkousel), ale nejak na to nedokazu prijit... Najake napady? Ta prodleva me uz docela leze na nervy (pocitac casto vypinam)  >:(

btw: system je core i5 750 na nejakem gigabyte mb, dela to sata i pata radic, usb... tak nevim
« Poslední změna: 27. 02. 2011, 20:37:19 od Petr Krčmář »


aaa

Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2011, 11:20:35 »
aky mas system? ak je to Linux nemas nahodou kernel parameter "quiet" v bootloaderi? => v tom pripade sa nic nedeje, system vyzera ze nebootuje, ale ak vyhodis "quiet" akurat uvidis hlasky kernelu. rychlost sa nezmeni ;-)

Qubiq

Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2011, 12:18:05 »
Mam ubuntu 10.10,ale problem je, ze to dela jakykoliv system. i kdyz dam boot cd s windows 7 nebo dosem. Napr kdyz nastavim jako prvni v poradi cd-rom, tak i tam to visi nejakych 15 sekund, nez se roztoci a zacne bootovat... zvlastni...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2011, 14:44:57 »
A behem te prodlevy se opravdu nic nedeje? Ne treba, ze by system lezl po CD a nacital tam CD ROM, ktery jste zapomnel v supliku? Mate hard disk nastaven jako jedine povolene bootovaci medium?

Qubiq

Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2011, 15:44:24 »
Diky za odpoved.
Problem je, ze to nedela jen disk (i cd a usb). Proste cokoliv nastavim na boot. Proste se zobrazi zprava Starting OS (ci neco takoveho) a potom nastane ca 20 sekund pauza nez je nejaka aktivita na disku (usb nebo cd). Je to hezky videt na dvd rom. Zacne se tocit a blikat az po 20 sekundach... Zvlastni je, ze to zacalo z niceho nic. Asi se s tim budu muset naucit zit :/


Rexxar

Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2011, 17:23:37 »
Mozno je to uplne zcesty, ale skus nastavit v biose Network Boot na Disable

Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #6 kdy: 26. 02. 2011, 17:39:17 »
Mozno je to uplne zcesty, ale skus nastavit v biose Network Boot na Disable

To neni z cesty, ale bootovani ze site vetsinou neco vypisuje ("Waiting for DHCP..." nebo tak neco).

Tazatel taky jasne nenapsal, co v boot sekvenci ma - jestli opravdu JENOM ten disk.

Qubiq

Re: Problem s bootovanim...
« Odpověď #7 kdy: 26. 02. 2011, 17:57:35 »
Diky za tip. Network boot mam vypnuty,
zkousel jsem ruzne bootovaci sekvence: jen hdd, jen dvd, jen usb apod. Vzdy probehne post, detekuji se disky na radicich a pak to proste pres dvacet sekund visi nez se zacne neco dit... (i ty jsem zkousel vypnout a bootovat jen z usb, ale je to stejne)...

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Prodleva 20 sekund při bootu
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2011, 17:13:53 »
Zkusil bych flash BIOSu. GB desky to umí v pohodě, tuším, že se image dá na USB flash (nebo paměťovou kartu) a pak už jen přes nějakou klávesu při startu spustit flashovací režim.

Re: Prodleva 20 sekund při bootu
« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2011, 22:04:15 »
Napis, aky mas presne model dosky a skus z nej vytrhat vsetky nepotrebne zariadenia, hlavne USB (aj USB HUB, USB z moniitora, atd....), ak mas USB klavesnicu, mys vymen za ine ....

trubicoid2

Re: Prodleva 20 sekund při bootu
« Odpověď #10 kdy: 16. 03. 2011, 08:07:48 »
no me prodlevu dela SATA AHCI, ale dela takovy tecky na obrazovku.

tak jestli AHCI nepotrebujes, tak ho zkus vypnout

taky zkus vypojit vsechny SATA zarizeni krom disku treba, nebo uplne vsechny na nabootovat z USB

mne obcas nejak blbne CD a potom ta prodleva AHCI na zacatku se zda delsi