reklama

P: server Compaq Proliant 4500 (Pentium I - karty)

Behemot

P: server Compaq Proliant 4500 (Pentium I - karty)
« kdy: 13. 03. 2018, 19:41:51 »
Jestli už todle někdo sbírá, nabízím jeden kompletní server Compaq Proliant 4500 a jeden rozebranej (ale komplet - byla poškozená skříň, dám z toho desku, karty, zdroj, možno disky, skříň pude do železa). Je to přes 20 let starý kousek :)

Má to osm EISA slotů (z toho v jednom je řadič a v jednom ještě něco, snad síťovka). Čtyři sloty na procesorový karty, ty budou nejspíš v obou po 1 ks s Pentiem 133 MHz a hromadou cache, snad 512 KB či co. Pátej slot je na L3 cache  Osazeno 128 MB RAM v 8 bancích. Disky jsou veliký Ultra-Wide SCSi 4,3 GB kus. Můžete si to tak sestavit se dvěma CPU kartami a zbytek mít na ND, mohly by na tom starý věci pěkně běhat s tolika paměti a dvěma CPU  ;)

Nemůžu to teď vyzkoušet, nemám vhodnej monitor, resp. kabel bez 9. pinu. Můžete se zastavit (Praha) a mrknout na to se svým. Cenu nabídněte, ale myslim, že už se todle pohybuje v tisících, ne? Nabízím i jinde.

reklama

RDa

• 453
    • Zobrazit profil
Re:P: server Compaq Proliant 4500 (Pentium I - karty)
« Odpověď #1 kdy: 13. 03. 2018, 20:07:56 »
Mohl bys udelat den otevrenych dveri do sveho kralovstvi :) Tolik historie se na jednom miste jen tak nenajde :)

tazatel

dustin

« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2018, 07:39:28 »
Myslel jsi tisíce nebo tisíciny?

test

« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2018, 08:11:33 »
Ahoj dej tady prosím fotky toho co prodáváš.

SB

« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2018, 12:24:41 »
Peněžní hodnota počítače, jehož výkon přemlátí Raspberry Pi 2, je nižší než jeho historická hodnota. Na tisíce to nevypadá. Každopádně věnec by si zasloužil.

Behemot

« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2018, 16:12:12 »
Funkční osmibity už se běžně pohybují kolem 10k. I přes to, že existují jak SW, tak HW emulátory. Teď se draží Ondra za 6k v neznámým stavu a dost pravděpodobně se prodá. Toto je sice trochu novější a server, na druhé straně na rozdíl od desktopu se do toho dají dát 4 procesory a stovky MB pamětí - HW z roku 1994 - kdybych na to měl čas, tak by mě samotnýho zajímalo, jakej to dá výkon. Provozuju totiž 2× PIII 1 GHz a donedávna než začal jeden procesor zamrzat, tak to ělo hromady výkonu. Upgradovat budu na 2× Tualatin. Unikát je to i z toho hlediska, že v tom je hromada mikročipů od Intelu i Motoroly na jedněch deskách, k tomu dost zajímavý mikročipy LSI a další. Ve zkratce - pokud nemáte zájem, nemusíte o tom sáhodlouze žvanit, mě fakt nezajímá vata, zajímá mě nabídka od zájemce.

Na druhé straně tenkrát ještě instrukční sada dělala hodně velkej rozdíl, a Pentium bez MMX asi i ve 4 kusech nebude vyloženě trhat asfalt. Ale kdo ví. Akorát nebude zadek do toho ty další CPU karty sehnat - někteří si totiž uvědomují hodnotu takových věcí a na fleebaji jsou karty aktuálně k dispozici tak za 50 babek. Jedna.

No nic, jelikož to stejně budu muset fotit na nějakou dražbu, tak to vyfoukám a příležitostně blejsknu. Vezmu doma příští týden nějaký CRTčko, tam se mi na ně stejně práší 8 let na skříni, a zkusím i jestli se to rozběhne.

Pavouk106

• 2 227
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #7 kdy: 14. 03. 2018, 17:07:35 »
Funkční osmibity už se běžně pohybují kolem 10k. I přes to, že existují jak SW, tak HW emulátory. Teď se draží Ondra za 6k v neznámým stavu a dost pravděpodobně se prodá. Toto je sice trochu novější a server, na druhé straně na rozdíl od desktopu se do toho dají dát 4 procesory a stovky MB pamětí - HW z roku 1994 - kdybych na to měl čas, tak by mě samotnýho zajímalo, jakej to dá výkon. Provozuju totiž 2× PIII 1 GHz a donedávna než začal jeden procesor zamrzat, tak to ělo hromady výkonu. Upgradovat budu na 2× Tualatin. Unikát je to i z toho hlediska, že v tom je hromada mikročipů od Intelu i Motoroly na jedněch deskách, k tomu dost zajímavý mikročipy LSI a další. Ve zkratce - pokud nemáte zájem, nemusíte o tom sáhodlouze žvanit, mě fakt nezajímá vata, zajímá mě nabídka od zájemce.

Na druhé straně tenkrát ještě instrukční sada dělala hodně velkej rozdíl, a Pentium bez MMX asi i ve 4 kusech nebude vyloženě trhat asfalt. Ale kdo ví. Akorát nebude zadek do toho ty další CPU karty sehnat - někteří si totiž uvědomují hodnotu takových věcí a na fleebaji jsou karty aktuálně k dispozici tak za 50 babek. Jedna.

No nic, jelikož to stejně budu muset fotit na nějakou dražbu, tak to vyfoukám a příležitostně blejsknu. Vezmu doma příští týden nějaký CRTčko, tam se mi na ně stejně práší 8 let na skříni, a zkusím i jestli se to rozběhne.
Strč to do skříně a vytáhni za 10 let ;-) Pak to tu cenu už i mít bude ;-)

dustin

« Odpověď #8 kdy: 14. 03. 2018, 19:13:00 »
Tower server Compaq Proliant byl můj první desktop. Nějaká ještě starší verze, 486DX/66, ale mělo to už myslím 32 nebo 64MB RAM a hlavně dva SCSI disky. Díky nim to bylo velice svižné, práce na něm příjemnější než na obyč. desktopu s daleko rychlejším pentiem. Bohužel serverová grafika SVGA 800x600 s malým fs přestala brzy pro desktop stačit. Nemělo to myslím ještě PCI sloty (jen EISA), takže grafika nešla rozumně upgradovat...

Behemot

« Odpověď #9 kdy: 15. 03. 2018, 00:08:59 »
EISA grafik je velice málo, ale existují.

Todle by mělo mít něco co údajně zvládne 1024×768@16 bit.

SB

« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2018, 12:28:24 »
...Ve zkratce - pokud nemáte zájem, nemusíte o tom sáhodlouze žvanit, mě fakt nezajímá vata, zajímá mě nabídka od zájemce...

Omlouvám se, nemyslel jsem to špatně. Netušil jsem, že i takovéto počítače někdo sbírá.

JardaP .

• 11 001
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2018, 15:16:14 »
Tak to pujde na dracku jak Apple I. Mozna by vlastnik mel priznat, ze je liny s tim jet do elektrosrotu.

reklama