Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?

Advokát

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #15 kdy: 26. 04. 2018, 17:17:37 »
Pro jistotu v jinych jazycich:

 ;D ;D ;D  :D :D :D 8) 8) 8)


macík

Re:Je možné na OS X přehodit aplikace na jiný monitor?
« Odpověď #16 kdy: 26. 04. 2018, 23:04:16 »
Je možné v OS X teda aspoň spuštěné okno aplikace přehodit klávesovou zkratkou na jinačí monitor?

Celé ovládání OS X a správa oken má fatální nedostatek. absenci práce s klávesouvými zkratkami?

Můžete nějaký free doporučit (nemusí mít ani GUI, byť by to pro konfuguraci bylo příjemné), který tohle umí řešit (půlení oken, blitzkrieg přesun kurzoru, přesunny mezi monitory)?


RE:

Re:Je možné na OS X přehodit aplikace na jiný monitor?
« Odpověď #17 kdy: 26. 04. 2018, 23:44:20 »
Je možné v OS X teda aspoň spuštěné okno aplikace přehodit klávesovou zkratkou na jinačí monitor?

Celé ovládání OS X a správa oken má fatální nedostatek. absenci práce s klávesouvými zkratkami?

Můžete nějaký free doporučit (nemusí mít ani GUI, byť by to pro konfuguraci bylo příjemné), který tohle umí řešit (půlení oken, blitzkrieg přesun kurzoru, přesunny mezi monitory)?
Podivej se na app store, takovych aplikaci je tam asi milion. Jestli nemas kilo na aplikaci co ti usetri stovky hodin casu, tak si nemel porizovat maca.

Steve

Re:Je možné na OS X přehodit aplikace na jiný monitor?
« Odpověď #18 kdy: 27. 04. 2018, 08:46:43 »
Můžete nějaký free doporučit (nemusí mít ani GUI, byť by to pro konfuguraci bylo příjemné), který tohle umí řešit (půlení oken, blitzkrieg přesun kurzoru, přesunny mezi monitory)?

Muzu, ale budes muset PODEKOVAT 8) https://www.spectacleapp.com/ ctrl+alt+cmd+kurzor prehazuje aktivni okno mezi monitory .

macík

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #19 kdy: 27. 04. 2018, 09:19:08 »
díky, přesně takovéhle aplikace hledám, jednoduché, free, které přesně dělají nějakou věc bez nějakých automatických blbostí
ten Spectacle mi divně funguje. Stáhnu, spustím, ale nejde, proces běží, nic se neukáže.
Ale když ho spustím přes terminál, tak jde, ukáže se i okno. kde je problém? Není to zase nějaké připosrané podepisování a běh nepodepsanách aplikací?

Desktop/Aplikace/Spectacle.app/Contents/MacOS/Spectacle  &


Steve

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #20 kdy: 27. 04. 2018, 09:38:42 »
To uz nepamatuji, jsou to uz leta co jsem to nainstaloval a mezitim presli snad 4 upgrady operacniho systemu. kazdopadne ho pridej do System preferences -> Users & Groups -> Login items at se to spousti automaticky a vic neni treba resit.

JohnyCash

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #21 kdy: 27. 04. 2018, 12:27:12 »
díky, přesně takovéhle aplikace hledám, jednoduché, free, které přesně dělají nějakou věc bez nějakých automatických blbostí
ten Spectacle mi divně funguje. Stáhnu, spustím, ale nejde, proces běží, nic se neukáže.
Ale když ho spustím přes terminál, tak jde, ukáže se i okno. kde je problém? Není to zase nějaké připosrané podepisování a běh nepodepsanách aplikací?

Desktop/Aplikace/Spectacle.app/Contents/MacOS/Spectacle  &


Návod:

https://www.youtube.com/watch?v=nxnHH1cJ90Q


No a pokud se ti ta appka nelíbí, tak si napiš vlastní.

Xcode a knihovny jsou zadarmo...

A třeba si budeš moci vyzkoušet i funkce vyššího řádu...



pepik

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #22 kdy: 27. 04. 2018, 14:57:21 »
No ty krávo co je zase tohle za easter egg? Mám na monitoru 1 spuštěn process monitor, na monitoru 2 safari ve fullscreen. Aktivní aplikace je monitor... myší jen přemístím na monitor 2, (v systray vlevo je stále monitor aktivity) dám CMd Q a ukončí se safari...

Macíku, zbavím tě trápení a za pětikilo od tebe ten Mac koupím. Evidentně to není systém pro tebe.  :D

macík

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #23 kdy: 27. 04. 2018, 16:07:03 »
EEEEEEEEEEEEuro? (pardo přestalo mi fi fungovat nabídka variant znaku po delší stisku písmena), nevíte, co s tím?

Kkt1

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #24 kdy: 27. 04. 2018, 16:44:47 »
EEEEEEEEEEEEuro? (pardo přestalo mi fi fungovat nabídka variant znaku po delší stisku písmena), nevíte, co s tím?
Vime.

Bejby

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #25 kdy: 27. 04. 2018, 22:00:24 »
EEEEEEEEEEEEuro? (pardo přestalo mi fi fungovat nabídka variant znaku po delší stisku písmena), nevíte, co s tím?

Uz sa to tu riesilo, pohladaj v archive, nejake 2 prikazy v shelli to resetnu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #26 kdy: 28. 04. 2018, 00:00:12 »
EEEEEEEEEEEEuro? (pardo přestalo mi fi fungovat nabídka variant znaku po delší stisku písmena), nevíte, co s tím?

Porid si Linux, me € funguje pres Alt-Gr-E.

Jinak bude lepsi, kdyz misto stalych dotazu na to, co ti nefunguje, zverejnis seznam veci, ktere ti jeste funguji. Bude to mnohem kratsi.

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #27 kdy: 02. 05. 2018, 16:47:16 »
Option+r s českým layoutem

macík

Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #28 kdy: 02. 05. 2018, 17:38:14 »
Těsně vedle... zkoušel jsem  ⌥E

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Je možné na OS X mít jeden či dva monitory fullscreen?
« Odpověď #29 kdy: 02. 05. 2018, 20:04:07 »
Pokud by sis zapl v "Předvolby systému"->"Klávesnice"->"Klávesnice" volbu "Zobrazit prohlížeče klávesnic a emotikonů v řádku nabídek", tak po zobrazeni onoho "prohlížeče klávesnic" jdes prakticky najisto, zadny zkouseni (akorat si probrnkes Alt a Alt+Shift). U mne je to treba Alt+Shift+2 (mam rozlozeni "ABC - rozšířené" - prakticky US layout, ale pod Alt a Alt+Shift je schovano mraky mrtvejch klaves).

P.S.: Alt = Option.
« Poslední změna: 02. 05. 2018, 20:07:06 od kmarty »