Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL

Kit

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #15 kdy: 27. 02. 2018, 09:31:43 »
Když jsem si přečetl požadavky, tak něco podobného by mohlo vyhovovat i do budoucna:
https://www.czc.cz/dell-poweredge-t30-e3-1225v5-8gb-2x1tb_2/225109/produkt


j

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #16 kdy: 27. 02. 2018, 09:36:30 »
vim ze me proklejete, ale co rikate na tuto sestavu ?
...
Fakt nevim co resis ... jakej mas rozpocet? uz jen z toho co si napsal 50k neni problem ... za 50k koupis hotovej stroj od hp/dell/... vcetne 3/5 let NBD. A muzes si vybrat jesli v provedeni tower nebo rackmount. Kdyz ti na tom neco chcipne, tak prevazne ten druhej den dorazi manik a vymeni ti to.

https://www.alza.cz/search.htm?exps=server
(jen podotykam, ze servery se NEKUPUJOU na eshopech, proste proto, ze ty potrebujes aby ti ho dodali s TVOJI konfiguraci a ne ve vychozim stavu)

Navic na server patrej v kazdym pripade ECC ramky. I ten microserver od HP je ma. Dal se skoro kazdym dostanes neco na tema drac/ilo ... aneb ses schopnej i bios konfigurovat po siti.

Jo, kazdopadne je treba koupit finalni konfiguraci, rozsirovani (takovy aby to bylo dal pod supportem) je vyrazne drazsi.



Digi

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #17 kdy: 27. 02. 2018, 09:37:28 »
Tak šéf teda vybral toho správnýho a sám je asi taky chytrej přes všechno. Vem to co ti radí. Už jen proto, že ta i7 o které sníš má  "ECC Memory Supported ‡ No " a ten chipset Z270 taky není C236 co má třeba HP ML10.

Olda

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #18 kdy: 27. 02. 2018, 09:54:26 »
vim ze me proklejete, ale co rikate na tuto sestavu ?

jak uz psali jini, server board s ECC neni o moc drazsi.

Take SSD od Samsungu je spravna volba, i kdyz drazsi.

Co se CPU tyce, tak pak na DB aplikace staci i3 - ten taky podporuje ECC (i5,i7 proto zapomenout). Xeon neni potreba.

K hardware raidu se jiz vyjadril pred 20 lety doyen ceskych linuxaru, pak Kasprzak kdyz na otazku ktery hw-raid se doporucuje, odpovedel: ' ty hledas software raid'

Lol Phirae

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #19 kdy: 27. 02. 2018, 10:01:39 »
Když jsem si přečetl požadavky, tak něco podobného by mohlo vyhovovat i do budoucna:
https://www.czc.cz/dell-poweredge-t30-e3-1225v5-8gb-2x1tb_2/225109/produkt

Nedávno jsem "na hraní" kupoval tenhle. Jako bonus to dorazilo s E3-1270 v6, (ten v5 co je v popisku už Dell asi vůbec nedodá). K tomu se akorát dokoupilo 2x16GB paměti a iDRAC8 Enterprise licence z eBay za cca $35. (Pokud by chtěl něco podobného do racku, tak třeba R230, ale pokud to bude ležet někde v kanceláři na polici tak to asi není až tak dobrý nápad kvůli hluku.)

Na "mysql db pro cca 4 klientské win stanice, db má cca 500 MB" bych nějaké SSD absolutně neřešil, absurdní. Kdybych se chtěl rozšoupnout, tak k tomu koupím další 2x2TB SAS disky a udělám tam RAID-10.


dustin

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #20 kdy: 27. 02. 2018, 10:11:06 »
Ad SSD - mám výborné zkušenosti s již zmiňovanými Intel S35xx, cenově rozumné a drží. Nejstarší 300GB s poměrně zatíženou 100GB DB má naběháno 4 roky, zapsáno 32TB, přečteno 230TB a media wearout 88% (100% = nový).

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #21 kdy: 27. 02. 2018, 11:29:09 »
ok, rad si necham poradit, ale mam tu tlak z druhe strany, finance ... chapete

tzn potrebuji argumenty pro server, tzn, kdyz to postavim na dekstopovych komponentech
v ceme je problem, nejsou delany na beh 24x7 ?
v tech serverech je casto HW raid a tomu jsem se chtel vyhnout, znamy problem, kdyz se karta podela, data jsou v haji

chtel jsem jit cestou SW raidu

sousacny server bezel cca 5 let nejaky asus z alzy intel i3, 2x WD raid edition SATA disky RAID 1
a bez problemu, akorat proste uz chceme upgrade vyykonu


a jinak k serverum, poridit neco jako toto je rozumne ?

http://servershop.sk/dell-poweredge-2900-iii/p207560c1029


dekuji za vasi trpelivost


m

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #22 kdy: 27. 02. 2018, 11:32:18 »
proč to nepostavit na virtualu?
teoreticky pro SQL je to horší, ale pro 4 stanice/500MB?
eliminuje to dost hw problémů s řadiči

ale bez sSD bych do toho nešel...

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #23 kdy: 27. 02. 2018, 11:47:25 »
nasel jsem jeste toto za 800 EUR

HP ProLiant ML350 G6 SFF (8x2.5"), Procesory CPU - 2x XEON E5620 (16x 2.40GHz), Pamäť RAM - 32GB DDR3 (8x4GB), Kapacita úložiska HDD alebo SSD - 600GB (4x146GB SAS 10k), Predinštalovaný OS - bez OS, Záruka a podpora - Štandardná záruka 1 rok, Dodatočné komponenty - +SinglePort gigabit Ethernet

dal bych tam raid 5  + spare disk

to by nam mohlo stacit, je to rozumna volba ?

dustin

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #24 kdy: 27. 02. 2018, 11:58:13 »
No, ta cena mi přijde ujetá, je to hodně starý. Bude to žrát a dělat randál, musíš to někam zavřít.

IMO ti výkonově bohatě stačí nějaký ten HP mini server s 3,5" hotswap disky.

alshajmr

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #25 kdy: 27. 02. 2018, 12:03:04 »
Dobré odpoledne,

Umřel nám starý Linux server ve firmě, dostal jsem nevděčný úkol postavit nový, šéf nechce kupovat Dell HP apod
...
Chtěl jsem jít cestou Intel cpu Intel MB Intel ssd do RAID mirror, ale koukám, že Intel MB se už nedělá ...
Zacal bych tim proc ne hp a dell a az se ukaze ze to rozhodnuti nedava smysl tak byxh koupil hp nebo dell s podporou u zakaznika.

Homeatcloud

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #26 kdy: 27. 02. 2018, 12:13:16 »
Zdravím!
Pročetl jsem si vlákno a koukám, že OP vlastně hledá záložní server, protože se databáze replikovala mezi dvěma stroji. Proč nezkusit zálohování replikací databáze do cloudu? A nebo tu databázi přimo v cloudu provozovat.

V obou případech se virtuální server propojí s firmou pomocí VPNky a může obsluhovat veškerý provoz.

Viděl jsem tu zmiňované ceny jako 50 kKč, přitom VPS server stojí pár stovek za měsíc, viz. například https://www.homeatcloud.cz/vps

A abyste neříkali, že jen dělám reklamu: vedl jsem bakalářku, kde se popisuje metodika, jak změřit a spočítat, jaký výkonový a cenový dopad má replikace mezi dvěma cloudovými regiony versus provozování databáze ve vzdáleném regionu.
https://dspace.cvut.cz/handle/10467/23773
Vondra

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #27 kdy: 27. 02. 2018, 13:35:56 »
zkusim to vzit z druhe strany, vysvetlim jak to u nas funguje
firma je restaurace
pokladni system vlastni bastl v Delphi, data ulozena na linux serveru s MySQL
servery mame 2, primar se replikuje na sekundar, kdyz se primar slozi. tak se v pokladne rucne prepne na sekundar a v radu minut se jede dal, toto mi zadna zaruka NBD neporesi
kdyz se mi podela HW zajedu do alzy koupim novou desku, cpu ram, znova nainstaluju linux, zreplikuji MySQL a jedu dal
toto muzu udelat kdykoliv, do atx bedny dam jakoukoliv desku, SW raid znova nahodim
kdyz si spozitam ceny tech NBD tak za tech skoro 10 let za to mam pomalu dalsi stroj
kdyz nebudu mit zaruku za novy MD do specialni desky serveru se nedoplatim

je mi jasny, ze vetsina z vas ma pravdu, NBD hotswap, vzdaleny bios, super, ale realen potrebuji to v mem pripade

nechci zakladat flame, pouze se snazim najit cestu nejmensiho odporu a samozrejme ceny



ta VPS je zajimave reseni, ale chce to stabilni a rychly net a ten bohuzel nenam, na praze1 je to spatny :(

Diky moc

Kit

Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #28 kdy: 27. 02. 2018, 13:59:58 »
To by zvládl i Synology DS115j.

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte vhodný hardware na server pro MySQL
« Odpověď #29 kdy: 27. 02. 2018, 14:01:34 »
To by zvládl i Synology DS115j.

no i3 se 8 GB ram to nezvlada uz