Zaměstnavatelé a programovací jazyky

Steve Jobs

Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« kdy: 23. 02. 2018, 20:40:39 »
Mám 7 let zkušenost v Javě/Kotlinu, 3 v Ruby a bokem si dělám kraviny v .NET core. To mě začalo dost bavit, tak jsem jsem se přihlásil na senior .NET core vývojáře. .NET core je celkem ještě žhavá novinka, ale na pohovoru jsem dostával otázky typu "vyjmenujte všechny přetížené varianty metody x". Říkám tohle nepotřebuju snad znát. "Vy se hlásíte na seniorní pozici, toto musíte vědět."

No comment. Narazil jsem na autistu.

Další pokus mi týpek po telefonu řekl, že nemám roky v původním .NET, takže by připadala jen pozice juniora. Zas říkám, že kurva mám 7 let v javě a jde jen o syntaxi a knihovny. Programovat umím a přece si nebudu hlavu zasírat věcma, který má umět kompilátor a IDE. Ne smůla.

Asi to nebudu zkoušet potřetí, ale tohle je teda silně teploušský.


adsfasdfasdfasdf

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #1 kdy: 23. 02. 2018, 20:45:54 »
co te tak nalakalo na .NET, ze chces opustit javu nebo jeste vice, ze chces opustit kotlin???

Steve Jobs

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #2 kdy: 23. 02. 2018, 20:57:52 »
To je jednoduchy. Java je starej nevzhlednej jazyk plnej balastu a hruzy jmenem EJB, kterou stale jeste casto lze potkat.
.NET core si netahne zadny hruzny dedictvi a C# je sexy jazyk. Knihovny jsou proste .NET a nic jinyho. Zadny ze nejakej Java uchyl nataha do projektu mix sracek a pak nad tim musej vsichni trpet.

Kotlin je dobrej, ale skoro nikdo ho nepouziva.

shojian

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #3 kdy: 23. 02. 2018, 21:00:41 »
Spatne vybiras nebo ti vyhovuje status quo.

btw. kdyz se nazyvas Steve Jobs, tak predpokladam, ze pachnes a jsi arogantni.

Ale to je na tobe, mozna, ze potrebujes znalosti jake po tobe chteli. Mozna pisou zakladni knihovny a potom je dobry znat vsechny pretizene varianty metody x. Holt normici nemaji na vsechno.

Kdyz menis technologie tak se priprav na to, ze zacnes jako junior nez se naucis technologii. (Toto plati v mensi mire pokud chces byt {JS Framework} vyvojar)

Steve Jobs

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #4 kdy: 23. 02. 2018, 21:04:42 »
Spatne vybiras nebo ti vyhovuje status quo.

btw. kdyz se nazyvas Steve Jobs, tak predpokladam, ze pachnes a jsi arogantni.

Ale to je na tobe, mozna, ze potrebujes znalosti jake po tobe chteli. Mozna pisou zakladni knihovny a potom je dobry znat vsechny pretizene varianty metody x. Holt normici nemaji na vsechno.

Kdyz menis technologie tak se priprav na to, ze zacnes jako junior nez se naucis technologii. (Toto plati v mensi mire pokud chces byt {JS Framework} vyvojar)

Ti trochu jebe v hlave ne? Si predstav, ze bys sel na Java pohovor, typek by nahodne vylosoval knihovnu, pak by vylosoval komponentu, pak by vylosoval classu z ni a zeptal se te na parametry konkretni metody. Rozebehni se a poradne hlavou do zdi. Pokud to nepomohlo, tak zopakovat.


adsfasdfasdfasdf

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #5 kdy: 23. 02. 2018, 21:07:11 »
jako C-ckar chci zase zkusit vice svet Javy, spis teda ten Kotlin.
mi se prave Java a to kolem ni rozmanitejsi a lepsi nez C# .NET, neni to tak?

Steve Jobs

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #6 kdy: 23. 02. 2018, 21:14:25 »
jako C-ckar chci zase zkusit vice svet Javy, spis teda ten Kotlin.
mi se prave Java a to kolem ni rozmanitejsi a lepsi nez C# .NET, neni to tak?

Rozmanitejsi do chvile, nez si tim zacnes skutecne vydelavat. Pak z ty rozmanitosti zacnes chlastat, to ti garantuju. Neni nic lepsiho nez prijit na projekt a zjistit, ze polovina knihoven jsou nejaky sileny sracky a ze Spring, kterej je defacto uz dlouhou dobu standardem, nevedou a maji plesnivy EJBcka nebo shit typu Struts. Java a jeji ekosystem je neco tak neskutecne silenyho... Nikdy neni mozny rict si "umim Javu". To radsi pujdu na .NET a vzdy budu vedet, co cekat, vzdy budu efektivni day 1. Po tech letech mi ver, ze 7 let Javy mi sebralo tak 20 let zivotni energie.

polygon

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2018, 10:47:04 »
Ujistuji te, ze .net projekt je mozne uplne stejne zprasit jako projekt v jave. .net core muze pouzivat knihovny starsiho .netu (nebudeme se poustet do detailu, ze) a pokud vam jde o to vyhnout se mixu sracek jako EJB, tak az potkate prvni napohled navoneny .net core a uvnitr spatrite smradlavou webforms slozenou z custom controls, tak pochopite, ze java si s .net nemaji co vycitat.

To jsem se tuhle zacal vice venovat javascriptu, es8 syntaxi a po nekolika set tisicich radcich muzu rict, ze moderni javascript mam radeji nez c#.

Tomáš Roll

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2018, 13:22:26 »
to jako jde, udělat webforms aplikace na net.core?

Jano7

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2018, 17:17:30 »
Citace
To jsem se tuhle zacal vice venovat javascriptu, es8 syntaxi a po nekolika set tisicich radcich muzu rict, ze moderni javascript mam radeji nez c#.

Ja som tiež začal fušovať do JavaScriptu a zarazilo ma, že doteraz nemá poriadne funkcie na formátovanie
textu; niečo, čo Python, C#, Java majú veľmi dávno. JavaScript má len interpoláciu, čo je veľmi málo. Aj to tam používa z nepochopiteľných dôvodov backtick znaky. Ešte donedávna si museli programátori vytvárať svoje vlastné funkcie na formátovanie reťazcov.

https://stackoverflow.com/questions/610406/javascript-equivalent-to-printf-string-format
Keď som si to pozeral, tak ma chytala triaška.

polygon

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #10 kdy: 24. 02. 2018, 19:01:51 »
to jako jde, udělat webforms aplikace na net.core?
To je na dlouho. Normalne to nejde, ale kdyz se chce...

Ja som tiež začal fušovať do JavaScriptu a zarazilo ma, že doteraz nemá poriadne funkcie na formátovanie
textu;
No ted uz ma ty template literals. Driv se proste scitaly stringy. Pokud ale hledate dotnetovy stringbuilder, tak to tam neni.

gll

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #11 kdy: 24. 02. 2018, 20:06:31 »
Citace
To jsem se tuhle zacal vice venovat javascriptu, es8 syntaxi a po nekolika set tisicich radcich muzu rict, ze moderni javascript mam radeji nez c#.

Ja som tiež začal fušovať do JavaScriptu a zarazilo ma, že doteraz nemá poriadne funkcie na formátovanie
textu; niečo, čo Python, C#, Java majú veľmi dávno. JavaScript má len interpoláciu, čo je veľmi málo. Aj to tam používa z nepochopiteľných dôvodov backtick znaky. Ešte donedávna si museli programátori vytvárať svoje vlastné funkcie na formátovanie reťazcov.

https://stackoverflow.com/questions/610406/javascript-equivalent-to-printf-string-format
Keď som si to pozeral, tak ma chytala triaška.

Chybí možná jen lepší podpora formátování čísel. Zarovnávání pomocí mezer na webu nedává smysl. Musíte použít styly.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #12 kdy: 24. 02. 2018, 20:10:57 »
včera se tu za mě vydával javaman. Od teď budu diskutovat jen přihlášený.

anonym

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #13 kdy: 24. 02. 2018, 20:49:35 »
Taky jsem chtěl přejít na .NET, ale říkám si, že oproti standardu: Spring Boot + Hibernate/MyBatis + Tomcat + Angular.js + Linux bych si stejně tolik nepolepšíl. .NET Core na Linuxu navíc stejně pořádně nejede, byl tu o tom topic.

OMG

Re:Zaměstnavatelé a programovací jazyky
« Odpověď #14 kdy: 24. 02. 2018, 20:52:40 »
Taky jsem chtěl přejít na .NET, ale říkám si, že oproti standardu: Spring Boot + Hibernate/MyBatis + Tomcat + Angular.js + Linux bych si stejně tolik nepolepšíl. .NET Core na Linuxu navíc stejně pořádně nejede, byl tu o tom topic.
Čím víc frameworků, tím víc drsoň :)