Malá výplata - co vy?

Jablkoň

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #120 kdy: 24. 02. 2018, 12:28:31 »
Vidim, ze tu par lidi ma mozek! PanPan, cppman a další...


cppman

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #121 kdy: 24. 02. 2018, 12:32:44 »
To víte, že když si koupíte vajíčkovou pomazánku, tak to vyjde levněji, než si to dělat z koupených vajec doma?

To je mimojine tim, ze v te koupene pomazance je jedno vejce na tunu pomazanky.
:D

Není, jsem to právě zkoumal. Prostě ta vejce v těch obchodech pro maloodběratele jsou totálně mimo. Jsem i uvažoval, že jestli si na to český konzument zvykne, tak si založím slepičí farmu. Slepice vám kydne z kloaky jedno denně... Slepice vykydne z kloaky za rok vejce za bratru přes tisícovku. Bude ze mě vajíčkový kingpin! A jestli nějaká důchodkyně bude mrmlat do televize, jaký jsem vydřiduch, tak ji na baráku zlomím anténu a bude mít po Růžovce. Já vám ukážu holoto programátorská, jak se to v tomhle Srandastátu dělá.

Jenže to bys někam potřeboval dát aspoň tisíc slepic a ještě se o ně starat. Zatímco pro programování ti stačí počítač a připojení k internetu - to můžeš dělat klidně i v garsonce - a zbytek je už na tvých intelektuálních schopnostech.

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #122 kdy: 24. 02. 2018, 12:35:19 »
Mít živnost je dobrá věc (..), ale pokud by jediná motivace měly být jen peníze, tak nedoporučuji. Je to hlavně o povaze člověka a o pohledu na svět. Někdo chce mít jisté zaměstnání, někdo chce zase podnikat, to jsou zcela odlišné přístupy.
Tohle jim tady rikam vzdycky. a vzdycky se najde trouba co vidi ve švarcu megavydelek a pritom neumi pocitat.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Jano7

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #123 kdy: 24. 02. 2018, 12:59:17 »
Podle C. Höschla to nechápe většina národa, čirou náhodou ta čtoucí aeronet a volící ovara.

Teď nevím, jestli si děláš srandu, navážíš se do mě nebo to myslíš vážně.

Konjunktura nebude trvat dlouho, v lepším případě 5-6 let růstu a dobrých mezd, pak přijde zpomalení nebo hup či hůř, pád a krize. Kdybych teď držel hubu a nechtěl co nejvíc peněz, tak za 5-6 let budu o 5-6 let starší, firmy chtějí mladý kluky do 40-ti a proto i méně zajímavý. Kdybych se teď nesnažil vytřískat co nejvíc peněz, byl bych hloupej.

Až to půjde do háje, bude krize, bude to ideální čas si dodělat nějakou školu, dělat kurzy a tak.
V době krize má člověk vyčkávat, snažit se udržet stávající pozice, vzdělávat se, dělat se zajímavějším pro firmy a v době konjunktury se snažit vydělat maximum peněz. Dělat v době konjunktury mrtvého brouka, nesnažit se urvat si kořist a jen tak se flákat, to je prostě blbost.

Přirovnám to k velké hostině, teď je všude na stolech hromada jídla, můžete se cpát, co hrdlo ráčí, můžete si jídlo rvát do baťohu, jídla je všude dost a i ředitel vás pustí k žrádlu. Až bude krize, bude mi každý čučet do huby, jestli nežeru moc!!! Navíc stoly budou prázdné, to bude ideální čas se někam spokojeně napapanej se rozvalit s knížkou a čekat na příležitost.

Pro nechápavé to přirovnám k tygrovi, máte dva tygry, první tygr loví, když je všude okolo dost zvěře a když není, tak odpočívá. Druhý (o poznání blbější) tygr teď chrápe, pracuje za pár kaček a až přijde krize, začne šílet jako blbej.

A jestli ani tohle nepochopíte, tak už nevím co.
Proto zadaní původního tazatele rozhodně není od věci!!!

To zrejme závisí od hodnosti. Bežný pešiak asi najlepšie zarobí keď má ekonomika boom. Žraloci zarábajú najlepšie, keď je kríza, vojna, chaos.

To prirovnanie s jedlom pokulháva. Nikdy sa netreba obžierať.

Jano7

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #124 kdy: 24. 02. 2018, 13:08:45 »
Je vtipny, jak ty sockoidni PHPkari hejtujou :-D protoze kdo jinej! Technici sice berou malo, ale bud jsou spokojeny nebo jdou delat admina. Sitari berou stejne jako admini, spis vic, tam vyplata 60+ cista ruka je standard. Programatori C# a Java jsou placeni zlatem razenym latiniem :-D, SAPaci diamanty a platinou. Hejtovat tak muzou jen PHPkari.

Na titans.sk, kde sú tie najlepšie platené miesta (na živnosť), sa plat PHP programátorov bežne pohybuje do 3500€,
Java  programátorov do 5000€.  V tejto chvíli tam majú ponuky za max 7000€ pre Java programátora a
4100€ pre PHP.

Ak má PHP programátor 3500€ za mesiac, je to vysoko nad SK priemer, ktorý je 912€. To rozhodne nie je „málo”.


PEPA

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #125 kdy: 24. 02. 2018, 13:19:08 »
PHP už dávno není ta sračka, která to byla dřív a peníze jsou za to velmi dobré, minimálně stejně jako Python. Všechno dobré to okopírovalo od Javy, tak už se to dá i použít. Tady se někdo snaží spíše trollit.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #126 kdy: 24. 02. 2018, 13:40:11 »
Když vidím tu diskusi, tak sem prostě musím dát profesionální verzi:
https://www.youtube.com/watch?v=_pDTiFkXgEE

Pobavilo :-D

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #127 kdy: 24. 02. 2018, 13:42:44 »
Mít živnost je dobrá věc (..), ale pokud by jediná motivace měly být jen peníze, tak nedoporučuji. Je to hlavně o povaze člověka a o pohledu na svět. Někdo chce mít jisté zaměstnání, někdo chce zase podnikat, to jsou zcela odlišné přístupy.
Tohle jim tady rikam vzdycky. a vzdycky se najde trouba co vidi ve švarcu megavydelek a pritom neumi pocitat.

To jednak a jednak je svarc nelegalni a trestny pro OBE zucastnene strany. Takze ve finale se to muze setsakrametsky nevyplatit. Ale kdo che kam...

CoffeeMan

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #128 kdy: 24. 02. 2018, 15:24:37 »
Já vám říkám chlapi. Zakládejme slepičí farmy! Rozložíme systém zevnitř! ;D

Míla Rozner

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #129 kdy: 24. 02. 2018, 16:16:21 »
Já vám říkám chlapi. Zakládejme slepičí farmy! Rozložíme systém zevnitř! ;D

Jenže v tomhle oboru se střetneš s agentem Burešem a jeho mafií. Kdežto programovat on neumí, tak v našem oboru moc neotravuje.

klokan

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #130 kdy: 24. 02. 2018, 18:59:00 »
Smím-li se zeptat, z jakého důvodu konkrétně z tebe, jak tvrdíš, nikdy nebude nic jiného, než "usmolený administrátor"? Od toho se totiž musí odvíjet úvaha. Že chceš vydělávat víc, je naprosto normální, ale na to je právě nutné překonat nebo obejít případné překážky. Nemáš diplom? Můžeš studovat při zaměstnání, jde to a sám jsem to dělal (byť jsem takto studoval lingvistiku, ne informatiku). Máš pocit, že nemáš znalosti? Obrovskou příležitostí je open source komunita, kde se lze zapojit do řady projektů v různých rolích a získat tak nejen cenné zkušenosti, ale i rozhled. Máš nějaký problém typu, že ti nejde matika, teoretická informatika je moc abstraktní a neproniknutelná, apod.? Tam je to spíš o tom, najít toho správného učitele, se kterým ti to bude připadat snadné a i zajímavé. Tím učitelem může být profesor na vysoké škole, ale taky třeba mentor nebo kolega v rámci nějakého projektu, kamarád, případně ta pravá kniha pro tebe a trocha času si hrát. A tak dále a tak dále. Přísloví, že všechno jde, když se chce, není klišé, ona je to pravda. Jistě to neznamená, že to je snadné, ale tím nejdůležitějším krokem je vždycky najít ten správný směr, kudy na to.

Jablkoň

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #131 kdy: 24. 02. 2018, 19:17:22 »
Kakane, ja bych rekl, ze Systemak/Spravce site, proste vic nedostane. 50-60 cisteho je jednoduse standard, ale i strop. Vic ti nikdo neda a mene by vzal jen mamlas. 50 cisteho je zlaty prumer. Kdyz chces vic, musis mit druhou praci. To si myslim.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #132 kdy: 24. 02. 2018, 19:50:55 »
jsem takto studoval lingvistiku

Proc jsi studoval linguistiku? Zajem nebo s tim neco delas?

pepicekk

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #133 kdy: 24. 02. 2018, 22:33:09 »
Já vám říkám chlapi. Zakládejme slepičí farmy! Rozložíme systém zevnitř! ;D

Jenže v tomhle oboru se střetneš s agentem Burešem a jeho mafií. Kdežto programovat on neumí, tak v našem oboru moc neotravuje.
ale zas je tu ta miliarda Indů a podobných ...

OMG

Re:Malá výplata - co vy?
« Odpověď #134 kdy: 24. 02. 2018, 22:34:16 »
Já vám říkám chlapi. Zakládejme slepičí farmy! Rozložíme systém zevnitř! ;D

Jenže v tomhle oboru se střetneš s agentem Burešem a jeho mafií. Kdežto programovat on neumí, tak v našem oboru moc neotravuje.
ale zas je tu ta miliarda Indů a podobných ...
...a javamanů.