Linuxový handheld

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Linuxový handheld
« kdy: 20. 02. 2018, 18:28:20 »
Zdař buch!
Nenarazili jste někdo na nějaký (ideálně) linuxový handheld? Pyra v nedohlednu, Neo900 jakbysmet (a ještě se předpokládá celkem nechutná cena), napadá mě snad jen Gemini...
Nevyplatí se přeci jen si něco zbastlit z RPi?


Pepa489

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2018, 18:37:44 »
Co třeba GPD Pocket? Arch by tam měl jet

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Linuxový handheld
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2018, 18:48:29 »
Tohle už je spíše netbook, ideál by byl kolem 5".

i

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2018, 20:06:07 »
Mám už 2 měsíce "GPD Pocket" a jsem s ním naprosto spokojen, jen škoda že má intel, teda i386, do takovéhoto mazlíka bych čekal něco lehčího, to by ale asi zase nedali ti effect-ovci. Zase to ale má tu výhodu, že tam fungují běžné distribuce, teda když se parametrem jádra otočí obrazovka o PI/2.

Do kapsy se skutečně vejde, klavesnice je pohodlná, jen má trochu neobyklé rozložení vedlejších kláves, uspaný vydrží i několik dní a zdá se že v režimu klávesnice-display s minimem CPU baterka těch 12 hodin skutečně dá. jen se ho bojím pouzívat v tramvaji či metru.


i

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #4 kdy: 21. 02. 2018, 11:04:04 »
Gemini by se mi také moc líbilo, ale nevěřím že do něj půjde sehnat skutečně svobodná a otevřená distribuce. Kdyby byla, tak okamžitě prodávám svůj GPD Pocket.


Roman

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #5 kdy: 21. 02. 2018, 15:25:51 »
Gemini by se mi také moc líbilo, ale nevěřím že do něj půjde sehnat skutečně svobodná a otevřená distribuce. Kdyby byla, tak okamžitě prodávám svůj GPD Pocket.

Nevím, jak definujete skutečně svobodnou a otevřenou....
Já vidím jako blokující problém rok a půl starý dravý a neudržovaný kernel 3.18.41 :-(
Jinak se mi zdá ve všem kromě volání GDP lepší... Tedy je i těžší, ale nepatrně...

nobody(ten pravej)



Roman

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2018, 16:20:14 »

nobody(ten pravej)

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #9 kdy: 22. 02. 2018, 02:49:34 »
Jaký máš order number ?
zadny :) jen sem to (z povzdali) sledoval :) sam mam starsi Viliv N5 a uz par let ho nepouzivam, kdybych porizoval neco noveho nevim zda bych se rozhodnul pro GPD Pocket nebo Gemini :)

aha, to sem netusil, ale doufam ze se to zmeni, at jiz smerem od vyrobce, nebo od komunity ktere pomuze vyrobcem otevreny i ten starej kernel tree...

Sadd

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #10 kdy: 22. 02. 2018, 21:41:52 »
Jaký máš order number ?
zadny :) jen sem to (z povzdali) sledoval :) sam mam starsi Viliv N5 a uz par let ho nepouzivam, kdybych porizoval neco noveho nevim zda bych se rozhodnul pro GPD Pocket nebo Gemini :)

aha, to sem netusil, ale doufam ze se to zmeni, at jiz smerem od vyrobce, nebo od komunity ktere pomuze vyrobcem otevreny i ten starej kernel tree...
Yay, já měl právě pocit že se toho Vilivu chceš zbavit a pořídit tohle ...

nobody(ten pravej)

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #11 kdy: 22. 02. 2018, 22:07:47 »
Yay, já měl právě pocit že se toho Vilivu chceš zbavit a pořídit tohle ...
tak Vilivu se vylozene zbavit nechci, jen ho proste nepouzivam a kdyz Marty neco schanel nabidnul sem mu ze by ho aspon vyuzil, ale nedostal sem se k dohledani druhe baterie takze na to sice myslim, ale zatim nebyl cas, jinak sice se mi GPD Pocket i Gemini PDA libi, ale nevim zda bych nasel vyuziti, taham ted vsude T420s i mensi X220 nechavam doma :)

Re:Linuxový handheld
« Odpověď #12 kdy: 11. 03. 2018, 02:00:02 »