Teploměr ukazuje obě minimální teploty -18°C

teplomin

Teploměr ukazuje obě minimální teploty -18°C
« kdy: 20. 02. 2018, 11:34:55 »
Dnes ráno jsem prožil šok, když jsem se díval na teploměr (aktuální teploty i maximální se zdály OK), ale minimální teplota ukazovala -17.9°C (pro teplotu venku i vevnitř).

Co je to za chybu? Předevčírem ještě minimum bylo venku -7 a vevnitř je minimum kolem +17. Nezdá se mi, že by včera večer mrzlo  venvnitř (to se nikdy nestalo), a venku se nettuším, ale myslím, že mohlo být min. -5.

Teploměr nemá žádný OS ani připojoení, má pouze 2 sady slačítek reset a MIN/MAX  segmentovýchLCD
« Poslední změna: 20. 02. 2018, 11:53:06 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2018, 11:51:49 »
Kup si rtutovy min/max teplomer a mas vystarano minimalne do doby, nez ti z toho sleze mizerna stupnice.

flack

Re:Teploměr ukazuje obě minimální teploty -18°C
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2018, 17:52:53 »
To je na baterky? asi by som sa ujistil, ze baterie maju spravne napatie.

?

Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2018, 18:12:06 »
Kup si rtutovy min/max teplomer a mas vystarano minimalne do doby, nez ti z toho sleze mizerna stupnice.
A k němu kamerku pro záznam min/max teplot. :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2018, 18:48:12 »
A k němu kamerku pro záznam min/max teplot. :-)

Vzhledem k tomu, ze ten teplomer je min/max, tak mini a max teplotu zaznamenava sam pomoci ocelovych cudliku vlozenych do kapilary. Stiskem tlacitka se pak odsune magnet, ktery je drzi v pozici nebo takoveho neco a sjedou na hodnotu momentalni teploty. Nedela to sice zadne statistiky, zaznam prubehu denni teploty den po ni atd, ale zase to nikoho nesere tim, ze to pul casu nefunguje.


teplomin

Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2018, 19:19:06 »
Kup si rtutovy min/max teplomer a mas vystarano minimalne do doby, nez ti z toho sleze mizerna stupnice.
Na jakém principu funguje rtuťový min max teploměr a jak se to resetuje? Netrpí podobnou chybou, že se tam ukážou nesmyslné údaje?

? > A to jako mám pak si a to jako si mám  ten výstup kamery  posílat do OCR, aby ty teploty byly místo v obrázkovém formátu ve float a pak ještě držet v nějakým proměnných ty extrémní teploty? A zaobírat se ještě resetem Min max? Aniž by to navíc zdroj energie (mimo teploměr)?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #6 kdy: 20. 02. 2018, 19:43:32 »
a jakém principu funguje rtuťový min max teploměr a jak se to resetuje? Netrpí podobnou chybou, že se tam ukážou nesmyslné údaje?

https://en.wikipedia.org/wiki/Six%27s_thermometer Nesmyslnymi udaji netrpi, neni to fyzikalne mozne.

Citace
? > A to jako mám pak si a to jako si mám  ten výstup kamery  posílat do OCR, aby ty teploty byly místo v obrázkovém formátu ve float a pak ještě držet v nějakým proměnných ty extrémní teploty? A zaobírat se ještě resetem Min max? Aniž by to navíc zdroj energie (mimo teploměr)?

Co a jak s namerenymi udaji udelate, ponecham na vas. Ten vas krap nema zadnou konektivitu, tak vam nenabizi o mnoho vic, nez stare dobre reseni zalozene na primitivnich fyzikalnich principech. Samozrejme, pokut ten vas krap napriklad registruje teplotu po hodine a vy bez toho nedokazete zit,; musite hledat jine reseni. Me osobne staci, kdyz se na jare podivam, jaka byla v zime nejnizsi teplota a pak to vyresetuju, abych mohl sledovat, jestli zmizely prizemni mrazy. Proto ten teplomer mam poveseny v zahrade kousek nad zemi.

?

Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2018, 20:50:54 »
Vzhledem k tomu, ze ten teplomer je min/max, tak mini a max teplotu zaznamenava sam pomoci ocelovych cudliku vlozenych do kapilary. Stiskem tlacitka se pak odsune magnet, ktery je drzi v pozici nebo takoveho neco a sjedou na hodnotu momentalni teploty. Nedela to sice zadne statistiky, zaznam prubehu denni teploty den po ni atd, ale zase to nikoho nesere tim, ze to pul casu nefunguje.
Přiznávám, že jsem vůbec netušil, že něco podobného existuje. No, člověk se pořád učí. :-)

Netrpí podobnou chybou, že se tam ukážou nesmyslné údaje?

? > A to jako mám pak si a to jako si mám  ten výstup kamery  posílat do OCR, aby ty teploty byly místo v obrázkovém formátu ve float a pak ještě držet v nějakým proměnných ty extrémní teploty? A zaobírat se ještě resetem Min max? Aniž by to navíc zdroj energie (mimo teploměr)?
Však tvůj současný systém nic takového neumožňuje. Pokud chceš přidat podobný funkce, měl si to zmínit rovnou.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:teploměr ukazuje obě minimální teploty-18°C
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2018, 10:12:12 »
Kup si rtutovy min/max teplomer a mas vystarano minimalne do doby, nez ti z toho sleze mizerna stupnice.
Tak jsem to udělal já. Vedle digitálních výmyslů mám klasický rtuťový min/max, který vůbec nenuluju (= min/max teploty celoživotně, ne za každou noc/den) a mám vystaráno... Stupnice je zatím čitelná, ale mám ho jen pár měsíců. Brzo ale bude bydlet v meteobudce (žádný déšť ani sluneční světlo), tak snad vydrží. Šikovnej vynález!