Jak se udržovat v kondici jako vývojář?

L.

Re:Jak se udrzovat v kondici jako vyvojar?
« Odpověď #15 kdy: 20. 02. 2018, 16:49:42 »
Ne, neumím řídit koňský povoz. A neříkám mu "moderní technologie".

Výborně, vaše názory na dopravní prostředky bychom tedy měli :) Vidíte, tady klidně připustíte, že koňský povoz řídit neumíte. Však proč ne, na tom není v principu nic špatného. Teď ještě připustit, že prostě nemáte na to, zvládnout moderní webové technologie. To je úplně stejné, také na tom není nic špatného.

Že si namlouváte něco o "regresi" je logické; je to pochopitelná reakce psychiky, která si nechce přiznat vlastní neschopnost a raději se balí do sebeklamu. Ale ve skutečnosti to nic neřeší, protože stresovaný jste tak jako tak a jen si jej ventilujete na diskusních fórech. Pouze přiznání, že na to nemáte a regrese zpět k věcem, na které stačíte, vás z tohoto bludného kruhu může vyvést. Věřte, myslím to s vámi dobře.


kele

Re:Jak se udržovat v kondici jako vývojář?
« Odpověď #16 kdy: 20. 02. 2018, 17:01:37 »
Ja nevim jak se udrzet v kondici. V praci je to k hovnu, porad to samy. Tolik volnyho casu co mam ja, by mi snad zavidel kazdy, jenomze neni co :/

Tomáš Roll

Re:Jak se udrzovat v kondici jako vyvojar?
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2018, 17:44:22 »

Výborně, vaše názory na dopravní prostředky bychom tedy měli :) Vidíte, tady klidně připustíte, že koňský povoz řídit neumíte. Však proč ne, na tom není v principu nic špatného. Teď ještě připustit, že prostě nemáte na to, zvládnout moderní webové technologie. To je úplně stejné, také na tom není nic špatného.

Že si namlouváte něco o "regresi" je logické; je to pochopitelná reakce psychiky, která si nechce přiznat vlastní neschopnost a raději se balí do sebeklamu. Ale ve skutečnosti to nic neřeší, protože stresovaný jste tak jako tak a jen si jej ventilujete na diskusních fórech. Pouze přiznání, že na to nemáte a regrese zpět k věcem, na které stačíte, vás z tohoto bludného kruhu může vyvést. Věřte, myslím to s vámi dobře.

Ano, jsem neschopný orat volským potahem, šít boty z rákosí a programovat v javascriptu. Holt nejsem progresivní hipster.

v

Re:Jak se udrzovat v kondici jako vyvojar?
« Odpověď #18 kdy: 20. 02. 2018, 18:43:45 »
píšu si v haskellu překladače a virtuální mašinky + vytrvalostní běh

Mas neco zajimaveho treba na GitHubu, nebo ciste doma do supliku?
spíš to druhé, začal jsem volně ložené zdrojáky cabalizovat, zatím jsem dal na github tenhle první drobek www.github.com/vdorr/asm-dsl/

L.

Re:Jak se udrzovat v kondici jako vyvojar?
« Odpověď #19 kdy: 21. 02. 2018, 08:27:57 »
Ano, jsem neschopný orat volským potahem, šít boty z rákosí a programovat v javascriptu. Holt nejsem progresivní hipster.

Abych se trochu chytil vašeho přirovnání, vy jste byl zvyklý celý život orat volským potahem. Pak přišly traktory, ale protože se nedokážete naučit je řídit, tak taháte pluh sám a stěžujete si, o kolik víc se s novou technologií nadřete oproti dřívějšku.

Například jsem vám už jednou vysvětlil, že React lze používat i s jinými (a lepšími) programovacími jazyky, ale vy pořád mluvíte o Javascriptu. Předpokládám, že když nezvládnete ani tohle, těžko jste mohl dojít k věcem jako je například Redux, funkcionální paradigma, imutabilní store a všechny výhody, které to přináší. Mít stav aplikace jako jeden velký objekt a moci jednoduše vidět jeho historii je pro vývoj a ladění ohromný přínos a zdaleka to převyšuje cokoli, co jsem potkal v klasických webových technologiích.

Ale jak jsem psal výše, předpoklad pro to je, že máte na to danou technologii/paradigma zvládnout a že tak učiníte. Že se naučíte "řídit traktor". Jinak budete dále tahat pluh ručně a budete frustrovaný.


Tomáš Roll

Re:Jak se udržovat v kondici jako vývojář?
« Odpověď #20 kdy: 21. 02. 2018, 09:57:37 »
O ano, používám Typescript, ale z něho pořád vykukuje ten Javascript jak Marx z Bruselu. React je dobrý nápad, ale špatné provedení ze špatného materiálu. Něco jako ruské foťáky. Proto jsem se rozhodl přepsat React do C# a WPF. Pak se ukáže, jestli je k něčemu dobrý a jestli převyšuje MVVM.

mmm

Re:Jak se udržovat v kondici jako vývojář?
« Odpověď #21 kdy: 21. 02. 2018, 10:02:14 »
O ano, používám Typescript, ale z něho pořád vykukuje ten Javascript jak Marx z Bruselu. React je dobrý nápad, ale špatné provedení ze špatného materiálu. Něco jako ruské foťáky. Proto jsem se rozhodl přepsat React do C# a WPF. Pak se ukáže, jestli je k něčemu dobrý a jestli převyšuje MVVM.

jestli vám vadí nutnost transpilace jsx, tak můžete použít hyperscript.

https://github.com/hyperhype/hyperscript

Inkvizitor

Re:Jak se udrzovat v kondici jako vyvojar?
« Odpověď #22 kdy: 21. 02. 2018, 10:39:25 »
píšu si v haskellu překladače a virtuální mašinky + vytrvalostní běh

Mas neco zajimaveho treba na GitHubu, nebo ciste doma do supliku?
spíš to druhé, začal jsem volně ložené zdrojáky cabalizovat, zatím jsem dal na github tenhle první drobek www.github.com/vdorr/asm-dsl/

Nemusi zrovna prset, jen kdyz kape. Diky za odkaz.

L.

Re:Jak se udržovat v kondici jako vývojář?
« Odpověď #23 kdy: 21. 02. 2018, 12:10:54 »
O ano, používám Typescript, ale z něho pořád vykukuje ten Javascript jak Marx z Bruselu.

V čem "vykukuje"? Problémem Javascriptu je jeho typová (ne)kontrola a to Typescript řeší. Další problémy (třeba podivné chování this) řeší novější verze Javascriptu. Já dělal dlouho v Javě, poslední dobou jsem přešel na Typescript. Pokud bych trval na tom, že v Typescriptu budu programovat jako v Javě tak ano, budu nadávat, jak je to hrozný jazyk, jaká je to "regrese", jak tam nic nefunguje. Ale jelikož jsem zahodil předsudky a naučil se filozii jiného světa, tak jsem z nových možností nadšený.

Proto jsem se rozhodl přepsat React do C# a WPF.

Pochopitelně lze v C#/WFP napsat nějaký svůj vlastní framework, který bude možná trochu inspirován Reactem. Ale pochybuji, že bez:

1) Obdoby JSX/TSX (která ale těžko bude mít podporu v IDE)
2) Object spread operátoru
3) Běhu celého na straně prohlížeče

si moc pomůžete. Spíše dostanete vlastní custom framework se všemi nectnostmi obdobných projektů.

https://github.com/hyperhype/hyperscript

A proč tak komplikovaně - to může rovnou používat React.createElement.


andy

Re:Jak se udrzovat v kondici jako vyvojar?
« Odpověď #24 kdy: 21. 02. 2018, 13:56:00 »
Odpověď na původní otázku: mně stačilo se naučit Haskell. Na jedné straně dostat se na úroveň, že v tom člověk je schopný napsat něco smysluplného je samo o sobě dobré mentální cvičení, z druhé strany ten jazyk je tak široký, že se postupně propracuje k hodně zajímavým tématům.

Ano, jsem neschopný orat volským potahem, šít boty z rákosí a programovat v javascriptu. Holt nejsem progresivní hipster.
Abych se trochu chytil vašeho přirovnání, vy jste byl zvyklý celý život orat volským potahem. Pak přišly traktory, ale protože se nedokážete naučit je řídit, tak taháte pluh sám a stěžujete si, o kolik víc se s novou technologií nadřete oproti dřívějšku.
Nebudu mluvit za Tomáše Rolla, ale mně celý ten Javascriptový ekosystém taky připadá jako volský potah s tím, že ti, kteří v tom programují těm traktoristům říkají, jak jsou neschopni se ty voly naučit řídit, že je to moderní... a že už na tom povozu maj taky brzdy....