Verzujete /etc ?

maxlink

Verzujete /etc ?
« kdy: 13. 02. 2018, 21:03:06 »
Verzujete /etc a případně čím ?
Nainstaloval jsem etckeeper, defaultně "pushuje" změny do gitu, vypadá to vcelku ok, ale rád se nechám poučit. Díky Max


Franta <xkucf03/>

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2018, 21:23:09 »
Většinou jsem verzoval ručně Mercurialem. Pak jsem zjistil, že existuje etckeeper, tak na některých strojích mám ten.

Je to hodně dobrá věc, hlavně když člověk ladí novou konfiguraci, udělá pár změn a pak to chce vrátit zpátky… Není potřeba vytvářet nějaké trapné .bak soubory. A pokud se o stroj stará víc lidí, tak je verzování k nezaplacení :-)

mistr versovani

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #2 kdy: 13. 02. 2018, 21:27:02 »
Ano.

Weekly cron a gz.

Na distro zmeny cfg-update.

Ale je pravda, ze jiny adresare verzuju pres lokal git, u etc si proste verim. Nerekls, jestli si to rozbijis sam, nebo mas tym pomocnych rozbijecu.

Sten

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #3 kdy: 13. 02. 2018, 22:13:39 »
Používám také etckeeper. Nevím ani o ničem jiném, co by se hookovalo na apt, takže před aktualizací a po aktualizaci to commitne /etc (sice se mi před aktualizací dělá i snapshot, ale v gitu je mnohem lepší diff). Nepoužívám to jen pro ladění nové konfigurace, ale i když se potřebuji při instalaci jiného stroje podívat, co všechno bylo potřeba pro nějakou službu nastavit.

maxlink

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #4 kdy: 13. 02. 2018, 22:18:54 »
Snapshot ? Jakože jedete ZFS/BTRFS, tak je to myšleno ? Max
Používám také etckeeper. Nevím ani o ničem jiném, co by se hookovalo na apt, takže před aktualizací a po aktualizaci to commitne /etc (sice se mi před aktualizací dělá i snapshot, ale v gitu je mnohem lepší diff). Nepoužívám to jen pro ladění nové konfigurace, ale i když se potřebuji při instalaci jiného stroje podívat, co všechno bylo potřeba pro nějakou službu nastavit.


Sten

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #5 kdy: 13. 02. 2018, 23:59:55 »
Snapshot ? Jakože jedete ZFS/BTRFS, tak je to myšleno ? Max

Přesně tak. U starších strojů Btrfs, u novějších ZFS (tam se snapshot vlastně nedělá při aktualizaci, ale každých 15 minut).

Dzavy

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #6 kdy: 14. 02. 2018, 11:01:20 »
puppet s environments v gitu.

David1234

Re:Verzujete /etc ?
« Odpověď #7 kdy: 14. 02. 2018, 12:19:07 »
My používáme RHEL Satellite který tohle řeší pomocí Puppetu v kombinaci s nástrojem Katello, alespoň doufám, nějak podrobněji jsem to nezkoumal.