Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #45 kdy: 13. 02. 2018, 16:45:44 »
ale kopou do nevinného subjektu, který jen provozuje službu zdarma. To je IMO dezinformace jako vyšitá.

Nemel by se ten nevinny subjekt zajimat o to, jak funguje sluzba, ktere outsourcuje filtrovani.

Určitě měl, a?


qwertz

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #46 kdy: 13. 02. 2018, 16:45:48 »
Mě udivuje (děsí by bylo silné slovo), že někdo, kdo chodí na poměrně odborný technický server, tyhle technické věci neví. To je fakt scarry :D

To je skutečně argument. Jako, že každý kdo nědělá v Javě je idiot? A kdo nedělá v Smaltalku je idiot? Jsem si jist, že najdu 100 podobně idiotských pravidel, které vás diskvalifikují od čtení tohoto IT webu.

Fakt nevím, proč bych měl vědět, že je za spam označeno cokololi podle nějakého textového řetězce v těle zprávy. URL zmíněných webů je naprosto nezávadné a jediným tzv. prohřeškem je jejich obsah. To je tak idiotské pravidlo, že by mě opravdu nenapadlo, že je tohle vůbec možné. Ale nejsem email admin, takže mi třeba vysvětlíte, že přijetí emailu s URL Aeronetu způsobí explozi mého počítače. Vysjte tu odborník.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #47 kdy: 13. 02. 2018, 16:46:42 »
A co se týká centrum.cz. On vás někdo nutí ten freemail používat? Pokud se vám zdá nekvalitní ať už jakýchkoli důvodů, můžete si zařídit jakékoli množství jakýchkoli jiných.

kde se dozvim, jak mi maily zahazuji ti jini?

Proto mám server vlastní a nemusím to zjišťovat. Za to se musím starat o antispamové filtry :D

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #48 kdy: 13. 02. 2018, 16:48:43 »
Mě udivuje (děsí by bylo silné slovo), že někdo, kdo chodí na poměrně odborný technický server, tyhle technické věci neví. To je fakt scarry :D

To je skutečně argument. Jako, že každý kdo nědělá v Javě je idiot? A kdo nedělá v Smaltalku je idiot? Jsem si jist, že najdu 100 podobně idiotských pravidel, které vás diskvalifikují od čtení tohoto IT webu.

Vy nějak pořád nechápete, že se vám snažím reakcemi oplácet stejně, aby jste si uvědomil, že sám píšete dost na základě dost úzkého pohledu a pořád vám to nedochází a pořád. Už nevím co s váma :D

qwertz

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #49 kdy: 13. 02. 2018, 17:08:38 »
Vy nějak pořád nechápete, že se vám snažím reakcemi oplácet stejně, aby jste si uvědomil, že sám píšete dost na základě dost úzkého pohledu a pořád vám to nedochází a pořád. Už nevím co s váma :D

Nevíte? Tak já vám poradím.

Začněte vysvětlením, proč naprosto neškodné URL Aeronetu, jehož jediným problémem je fakt, že se někomu nelíbí obsah jeho webu, způsobí automatické zahazování emailu a proč to nešlo udělat jinak. Zcela logicky a konstruktivně....

Centrum email používám roky a roky mi chodí nevyžádané obchodní sdělení, postupně jsem to řešil vlastním shitlistem doména = zahodit, který jde v centrum mailu nastavit. Zjevný spam nejsou chlapci schopni filtrovat, ale Aeronet, který žádný spam nerozesílá blokují už při zmínce? to fakt neberu.


samohyb

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #50 kdy: 13. 02. 2018, 17:14:04 »
Je to svinstvo. Opet se blizi doba temna "v zajmu svetlych zitrku lidstva"

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #51 kdy: 13. 02. 2018, 17:45:50 »
Vy nějak pořád nechápete, že se vám snažím reakcemi oplácet stejně, aby jste si uvědomil, že sám píšete dost na základě dost úzkého pohledu a pořád vám to nedochází a pořád. Už nevím co s váma :D

Nevíte? Tak já vám poradím.

Začněte vysvětlením, proč naprosto neškodné URL Aeronetu, jehož jediným problémem je fakt, že se někomu nelíbí obsah jeho webu, způsobí automatické zahazování emailu a proč to nešlo udělat jinak. Zcela logicky a konstruktivně....

1. Odpověď proč to tak je máte ve článku. TL;DR Čerpají z různých listů a tahle adresa je na více z nich. Dostala se tam díky velkému množství stížností / hlášení od samotných uživatelů. Jejich vysvětlení rozumím a chápu ho, ale...

2. ...já netvrdil, že to nejde udělat jinak a na "kvalitu" Virusfree.cz mám svůj názor dost dlouho.

Na můj vkus dáváte příliš návodné otázky a divíte se, že si odpovídám po svém a ne podle vašeho návodu.


qwertz

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #53 kdy: 13. 02. 2018, 18:31:32 »
1. Odpověď proč to tak je máte ve článku. TL;DR Čerpají z různých listů a tahle adresa je na více z nich. Dostala se tam díky velkému množství stížností / hlášení od samotných uživatelů. Jejich vysvětlení rozumím a chápu ho, ale...

Uvedené vysvětlení považuji za naprosto nesmyslné a nechápu ho. Oni totiž argumentují tím, že na základě svého sofistikovaného výzkumu zjistili, že drtivá většina spamu obsahuje textový řetězec "dobrý den" proto se rozhodli každou zprávu obsahující "dobrý den" automaticky zahodit. To je zcela dementní stupidní a idiotský přístup a ten kdo to vymyslel má IQ houpacího koně.

Citace
Na můj vkus dáváte příliš návodné otázky a divíte se, že si odpovídám po svém a ne podle vašeho návodu.

Ty otázky nejsou návodné. Já to totiž skutečně nechápu. Nechápu, že jediný rozumný způsob, jak blokovat rozesílání spamu, je zahodit vše, co osbahuje nějaký definovaný text. To je jak kdyby to programoval někdo ve čtvrté pomocné.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #54 kdy: 13. 02. 2018, 18:59:44 »
1. Odpověď proč to tak je máte ve článku. TL;DR Čerpají z různých listů a tahle adresa je na více z nich. Dostala se tam díky velkému množství stížností / hlášení od samotných uživatelů. Jejich vysvětlení rozumím a chápu ho, ale...

Uvedené vysvětlení považuji za naprosto nesmyslné a nechápu ho. Oni totiž argumentují tím, že na základě svého sofistikovaného výzkumu zjistili, že drtivá většina spamu obsahuje textový řetězec "dobrý den" proto se rozhodli každou zprávu obsahující "dobrý den" automaticky zahodit. To je zcela dementní stupidní a idiotský přístup a ten kdo to vymyslel má IQ houpacího koně.

Citace
Na můj vkus dáváte příliš návodné otázky a divíte se, že si odpovídám po svém a ne podle vašeho návodu.

Ty otázky nejsou návodné. Já to totiž skutečně nechápu. Nechápu, že jediný rozumný způsob, jak blokovat rozesílání spamu, je zahodit vše, co osbahuje nějaký definovaný text. To je jak kdyby to programoval někdo ve čtvrté pomocné.

Vidíte, už zase...

Nikdo netvrdil, že to je jediný způsob, že je rozumný a už vůbec ne že je to jediný rozumný. Rozhodli se to dělat takto, mají pro to své důvody, do kterých úplně nevidíme a vysvětlili to.
Naopak to tady kritizujeme, že to není úplně nejšťastnější řešení.

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #55 kdy: 13. 02. 2018, 22:26:01 »
Uvedené vysvětlení považuji za naprosto nesmyslné a nechápu ho. Oni totiž argumentují tím, že na základě svého sofistikovaného výzkumu zjistili, že drtivá většina spamu obsahuje textový řetězec "dobrý den" proto se rozhodli každou zprávu obsahující "dobrý den" automaticky zahodit. To je zcela dementní stupidní a idiotský přístup a ten kdo to vymyslel má IQ houpacího koně.

To si ale přetváříš podle sebe. Klasicky spam filter má stovky různých testů. Z textu emailu se vytahují všechny adresy webů a emailů, jak ty v textu tak i hypertextové. U každé adresy se sestavuje její řetěžec důvěry, přenáší se na ní karma, pokud jsou často weby s touhle adresou označovány jako spam. Kontroluje co to je za doménu, kontroluje se, jestli stejná adresa v jednu dobu nepřišla na spoustu schránek a jejich uživatelé ty emaily neoznačovali nadprůměrně jako spam. Tohle se vyvíjí stejně rychle jako se tomu přizpůsobují spammeři, jsou toho opravdu tuny a udělat fungující spam kontrolu je čím dál složitější, stejně jako poslat emailovou kampaň (viz např. https://mailchimp.com/resources/guides/avoid-spam-filters/)

Tohle je ukázkový příklad, pokud někdo bude ve velkém posílat odkazy na nějaký web a adresáti ty emaily budou označovat jako spam, skončí emaily s takovou adresou s velkou šancí jako smazané nebo ve spam složce. Roli v tom hrají i další hlediska, tady ta doména kromě toho, že byla často označována, tak i neměla dobrou digitální hygienu, kašlali na to.

Email není spolehlivý už pěkně dlouho, právě kvůli dost nepříjemným praktikám. Ač aeronet nečtu, stejně mi jedno za dva týdny ve schránce skončí nějaký email s odkazem na aeronet poslaný zpravidla někým ze seznam ve skryté kopii. Mohu jen hádat kdo to posílá, každopádně tím škodí právě odkazovanému webu a odkazovaný web se tomu musí bránit a ne házet obvinění a výhružky kolem sebe.

Ivan Nový

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #56 kdy: 13. 02. 2018, 22:35:05 »
Uvedené vysvětlení považuji za naprosto nesmyslné a nechápu ho. Oni totiž argumentují tím, že na základě svého sofistikovaného výzkumu zjistili, že drtivá většina spamu obsahuje textový řetězec "dobrý den" proto se rozhodli každou zprávu obsahující "dobrý den" automaticky zahodit. To je zcela dementní stupidní a idiotský přístup a ten kdo to vymyslel má IQ houpacího koně.

To si ale přetváříš podle sebe. Klasicky spam filter má stovky různých testů. Z textu emailu se vytahují všechny adresy webů a emailů, jak ty v textu tak i hypertextové. U každé adresy se sestavuje její řetěžec důvěry, přenáší se na ní karma, pokud jsou často weby s touhle adresou označovány jako spam. Kontroluje co to je za doménu, kontroluje se, jestli stejná adresa v jednu dobu nepřišla na spoustu schránek a jejich uživatelé ty emaily neoznačovali nadprůměrně jako spam. Tohle se vyvíjí stejně rychle jako se tomu přizpůsobují spammeři, jsou toho opravdu tuny a udělat fungující spam kontrolu je čím dál složitější, stejně jako poslat emailovou kampaň (viz např. https://mailchimp.com/resources/guides/avoid-spam-filters/)

Tohle je ukázkový příklad, pokud někdo bude ve velkém posílat odkazy na nějaký web a adresáti ty emaily budou označovat jako spam, skončí emaily s takovou adresou s velkou šancí jako smazané nebo ve spam složce. Roli v tom hrají i další hlediska, tady ta doména kromě toho, že byla často označována, tak i neměla dobrou digitální hygienu, kašlali na to.

Email není spolehlivý už pěkně dlouho, právě kvůli dost nepříjemným praktikám. Ač aeronet nečtu, stejně mi jedno za dva týdny ve schránce skončí nějaký email s odkazem na aeronet poslaný zpravidla někým ze seznam ve skryté kopii. Mohu jen hádat kdo to posílá, každopádně tím škodí právě odkazovanému webu a odkazovaný web se tomu musí bránit a ne házet obvinění a výhružky kolem sebe.
Spamkontrola je ale v takovém případě nezákonná.

Tomáš Roll

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #57 kdy: 14. 02. 2018, 13:15:17 »
Muž s koženou brašnou nesmí projít.

qwertz

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #58 kdy: 15. 02. 2018, 21:12:35 »
Otázkou je, kam utéct (když pomineme profesionální mailhosting). Tohle už nevypadá jen jako pokračování letité nekompetence virusfree, ale jako nějaký pokus o cenzuru podle nějakých seznamů sestavovaných nějakými samozvanými arbitry toho, co je vhodné ke čtení. Fakt, že se k tomu centrum afaik ani nevyjádřilo to jen podtrhuje.

Napadá mě seznam, jako přirozená aletrnativa. Je to sice jednoduché a funkčně ořezané, ale jaké základní email by to mohlo stačit. Co chybí ve funkcích dohání  Seznam téměř dvojnásobnou velikostní příloh (25MB vs. 15MB) a teoreticky neomezenou velikostí schránky (centrum nabízí 10GB, odemčenou na etapy za různé nesmysly)

Pro fajnšmekry pak ProtonMail, ale buď za poplatek, nebo jen 500MB zdarma.

Canuck

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #59 kdy: 15. 02. 2018, 22:07:53 »
Mají to nedostatečné, stejně sračkoidní Parlamentní listy projdou.