IPv6 skrz WAN a LAN

Ferda

Re:IPv6 skrz WAN a LAN
« Odpověď #30 kdy: 15. 06. 2018, 15:10:34 »
O svůj PC se postarám taky, ale doma je tolik věcí (několik PC, NB, telefonů, TV, tabletů, tiskáren, HTPC, AV receiver, NET rádio), že tohle všechno nejde jednoduše obsloužit. Centrálně všeobecné věci nenastavuji a zkoumat, jaký port každé heblo potřebuje .....


y,

Re:IPv6 skrz WAN a LAN
« Odpověď #31 kdy: 15. 06. 2018, 18:55:17 »
O svůj PC se postarám taky, ale doma je tolik věcí (několik PC, NB, telefonů, TV, tabletů, tiskáren, HTPC, AV receiver, NET rádio), že tohle všechno nejde jednoduše obsloužit. Centrálně všeobecné věci nenastavuji a zkoumat, jaký port každé heblo potřebuje .....
Sorry, ale tohle mi neprijde jako smysluplny argument. Defaultni pravidla na FW nastavis tak, ze nedovolis (defaultni) ingress traffic (only RELATED,ESTABLISHED) a porty otevres jen pro veci co te zajimaji nebo potrebujes dostupne z venku. Jak se tohle lisi od NAT, krome te adresy?

Ferda

Re:IPv6 skrz WAN a LAN
« Odpověď #32 kdy: 15. 06. 2018, 20:39:51 »
Celé vlákno je o tom, že mám pouze prefix /64, takže za mě konečná.

xy

Re:IPv6 skrz WAN a LAN
« Odpověď #33 kdy: 16. 06. 2018, 09:48:48 »
Sak se s ISP domluv at ti teda necha jne /64, ale naroutuje to za tvuj router. Pokud to neumi nebo nechce udelat, tak proste nema IPv6 ale paskvil. To od neho rovnou pryc.

Ferda

Re:IPv6 skrz WAN a LAN
« Odpověď #34 kdy: 16. 06. 2018, 10:09:45 »
Ty máš kolem sebe 3-4 ISP s optikou, že si tak vyskakuješ? Další /64 mi nepomůže, mám 3 VLANy + WiFi AP. Síťařinou se neživím (ani v IT) a když něco potřebuji, tak obšlehnu nějaký návod a naroubuji to na svůj strojek, kde mi běží vše potřebné (lamp, ftps, samba/nas, ssh, qbittorrent, ovpn, win-server/vbox, nextcloud atd.).
Já jsem se s tím smířil, tyhle podmínky mi nikdo nenabídne (+ bonusy) a k WiFinářům se vracet nebudu. Znova podotknu, že mi to takhle stačí, komu ne, tak ať si migruje třeba do aleluja.