Jak odpovědět: Proč jste odešel z předchozího zaměstnání?

y,

Re:Jak odpovědět: Proč jste odešel z předchozího zaměstnání?
« Odpověď #75 kdy: 11. 02. 2018, 16:38:56 »
Ja si toho nevsiml, kdyz jsem reagoval, ale moje rada je, abyste si toho cloveka nevsimal, to je pan Novy, ten zachazi s realitou a fakty hodne kreativne.


Ivan Nový

Re:Jak odpovědět: Proč jste odešel z předchozího zaměstnání?
« Odpověď #76 kdy: 11. 02. 2018, 18:09:16 »
Analogie kvantového světa v chování lidského společenství existují. Představují je například peníze. Jejich hodnota se mění i v uzamčeném trezoru, aniž by s nimi někdo něco dělal. Peníze jsou propletené. Směna jedné koruny ovlivní hodnotu všech ostatních korun.
Tohle je spíš snaha vidět někde analogii za každou cenu, podobně jako kolega s tou relativitou. Na vysvětlení těch obtížně představitelných fyzikálních jevů fungují podobné rádoby-analogie spíš negativně, protože podstata těch fyzikálních jevů je zcela odlišná. A obráceně - jejich použití k objasnění nefyzikálních jevů spíš dokládá, že dotyčný nechápe ty fyzikální.

Někdy se k vysvětlení použije příměr něčeho všem známého, ale aby se naopak ukázala odlišnost a ne analogie. Tak je tomu třeba u slavné Schrödingerovy kočky, na níž Schrödinger nechtěl demonstrovat analogii mezi makrosvětem a mikrosvětem, ale právě jejich odlišnosti, protože kočka nemůže být zároveň živá a zároveň mrtvá, a to ani když je v krabici izolována od okolního světa a její život závisí na kvantovém systému, který ve smíšeném stavu být může a který je spolu s ní v té krabici.
S penězi je to stejné - samozřejmě, že u peněz nelze hovořit o žádném kvantovém propletení! To, že hodnotu něčeho neznám nebo že závisí na hodnotě něčeho jiného neznamená, že by se daný objekt nacházel ve smíšeném stavu.

Ano, souhlas, ale svět peněz se od toho makroskopického taky dost liší a je podobně neuchopitelný jako svět kvantový. To co je nemožné v makrosvětě a naší představivosti, která je na něj navázána, je ve světě peněz možné. A s kvantovým světem je právě ta analogie, že existují taky zdánlivé paradoxy z hlediska našeho vědomí utvářeného makrosvětem. Málo kdo si to uvědomuje.

O přesnou analogii mi vůbec nejde. Ale nabízí se zde možnost utvářet vlastní vědomí na základě jiné zkušenosti, přitom mnohem přístupnější než kvantový svět.

A analogie? Vezměte si, že oblak "prachu" ve vesmíru o rozměrech mnoha parseků, či dokonce světelných let, má stejné makroskopické chování, jako oblak vodní páry na Zemi. viz http://st.gde-fon.com/wallpapers_original/431041_tumannost-orla_stolpy-tvoreniya_zvyozdy_gazovoe_1680x1050_www.Gde-Fon.com.jpg

Jaké vlastnosti musí mít soubor prvků, aby vytvářel podobné geometrické struktury? A bude-li je mít, bude podobné struktury vytvářet nezávisle na substrátu, na jakém bude generován. A klidně to může být simulace v simulaci.