Instalace Linuxu na nový notebook

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #120 kdy: 27. 02. 2018, 23:28:30 »
Neuveritelne se stalo skutecnosti . Archlinux nainstalovan , grub funguje , system nabootuje. ;D

Tak se nezapomente pochlubit, jak dlouho vam bude trvat, nez zapraskate tech 32 GB az po okraj. Za stejne prachy jste mohl mit Lenovo x220 s normalnim SSD a 4 GB RAM.


Livan

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #121 kdy: 28. 02. 2018, 08:07:49 »
Gratuluju k úspěšné instalaci. Jo při tak malém disku je dobré po každé aktualizaci příkazem sudo pacman -Syu nebo alespoň čas od času, vykonat příkaz sudo pacman -Scc pro vymazání zbytkú po aktualizaci.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #122 kdy: 28. 02. 2018, 12:15:44 »
hlavne 2 gb ram a 32 gb uloziste je opravdu mizerie ... staci par tabu v prohlizeci a bude to swapovat jak blazen ...

to jsou parametry horsiho mobilu ...

Uloziste problem je, ale s RAM SE da zit. Bezi mi na tom Pale Moon s cca 500 zalozkami a k tomu FF s nekolika zalozkami. Chrome/Chromium a dalsi nenazranosti, jako Opera holt nepouzivam.

mam tomu rozumet ze na 2 gb ram provozujete pale moon s 500 taby a ff s nekolika taby ? pokud ano tak vam to neverim, neveril bych vam ani 50 tabu, 500 tabu by nezvadal ani stroj s 16 gb ram, mozna s 32 gb ram

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #123 kdy: 28. 02. 2018, 16:34:57 »
Tak ne, beru zpatky, uz je jich jen 275 v 17 oknech. Nedavno jsem to trochu pobil. K tomu FF s par taby, protoze ten by mi jinak vyzral RAM do mrte.

Na 2 GB se to da v PM, pokud mate vhodna rozsireni, ktera pro FF asi stale jeste neexistuji a ktera po case odloaduji nepouzivane taby.

Livan

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #124 kdy: 28. 02. 2018, 18:10:07 »
Tak ne, beru zpatky, uz je jich jen 275 v 17 oknech. Nedavno jsem to trochu pobil. K tomu FF s par taby, protoze ten by mi jinak vyzral RAM do mrte.
Proboha co to je. Normální člověk otevře browser a v něm maximálně 20 tabú a normálně funguje. Postupně taby zavírá, když je nepotřebuje, aby nestratil přehled. Tato mánie některých lidí v rekordních počtech najednou otevřených tabú je mi nepochopitelná.


Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #125 kdy: 28. 02. 2018, 18:10:39 »
Tak ne, beru zpatky, uz je jich jen 275 v 17 oknech. Nedavno jsem to trochu pobil. K tomu FF s par taby, protoze ten by mi jinak vyzral RAM do mrte.

Na 2 GB se to da v PM, pokud mate vhodna rozsireni, ktera pro FF asi stale jeste neexistuji a ktera po case odloaduji nepouzivane taby.

muzete prozradit jak se jmenuje (jmenuji) ta rozsireni pro pale moon co odloaduji taby ? docela by se mi to hodilo protoze pri defaultnim otevreni desitek tabu pale moon ma spotrebu ram take neunosnou

archuser

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #126 kdy: 28. 02. 2018, 20:35:56 »
Tak ne, beru zpatky, uz je jich jen 275 v 17 oknech. Nedavno jsem to trochu pobil. K tomu FF s par taby, protoze ten by mi jinak vyzral RAM do mrte.
Proboha co to je. Normální člověk otevře browser a v něm maximálně 20 tabú a normálně funguje. Postupně taby zavírá, když je nepotřebuje, aby nestratil přehled. Tato mánie některých lidí v rekordních počtech najednou otevřených tabú je mi nepochopitelná.

Nejedná se o mánii, já jsem rekordní počty tabů trhal od dob kdy mi to dovolil hardware, když řešítě nějaký problém případně něco zkoumáte je potřeba se zpětně vracet apod. Ukládání do záložek je vysoce neefektivní, v tom jsem se ztratil prakticky hned, kdežto v tabech o tom má člověk celkem přehled + vás to prostě nezdržuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #127 kdy: 28. 02. 2018, 23:13:10 »
Proboha co to je. Normální člověk otevře browser a v něm maximálně 20 tabú a normálně funguje.

Tak kazdy ma svoji definici normality. Me zase pripada, ze clovek, ktery se obejde s 20 taby, browser v podstate nepotrebuje a asi proto tolik lidi pouziva Chrome.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #128 kdy: 28. 02. 2018, 23:18:47 »
muzete prozradit jak se jmenuje (jmenuji) ta rozsireni pro pale moon co odloaduji taby ? docela by se mi to hodilo protoze pri defaultnim otevreni desitek tabu pale moon ma spotrebu ram take neunosnou

BarTab Heavy (posledni verze asi 3.2.1.1). Pak to tusim delal Load Tabs Progressively Fixed, akorat tedy prestal loadovat tabs progressively, tak jsem ho odeslal do disabled add-ons. Pokud si to nepletu se Suspend Tab, ktery mam take v disabled, ted nevim, jestli prestal chodit nebo mi vadila duplicita v kontextovem menu nebo nutnost udrzovat 2 white listy.

Livan

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #129 kdy: 01. 03. 2018, 08:25:15 »
Tak kazdy ma svoji definici normality. Me zase pripada, ze clovek, ktery se obejde s 20 taby, browser v podstate nepotrebuje a asi proto tolik lidi pouziva Chrome.
Nejde o to, že by člověk za celý den tolik tabú (255) neotevřel. Jde spíš o to, že když už ho nepotřebuju, tak ho zavřu. Nevěřím, že někdo současně pracuje s více jak 20-ti taby. Připomíná mi to situaci jak když někdo má v autě naloženo všechno co někdy v autě vezl. Stan, lehátko, kufry, zásoby a pod. i když s tím jezdí jenom do práce a ty věci momentálně nepotřebuje. Má to tam pro případ, co kdyby. Takový styl práce je z pohledu zdrojú počítače neefektivní, protože spotřebovává paměť, zatěžuje zbytečně procesor a podobně.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #130 kdy: 01. 03. 2018, 08:39:51 »
ja mam v chrome stabilne kolem 35 tabu, mel bych o par vic ale na teto hranici chrome nema moznost druhe listy s taby a zuzenim tabu zmizi favicony coz mi znesnadnuje orientaci

duvod je ze to jsou mista co navstevuji denne (nekolikrat za den) a jsem liny to neustale vytahovat z bookmarku a zase zavirat

takze pohodlnost, kdybych mel mene ram tak bych musel zavirat coz by mne mrzelo ...

nobody(ten pravej)

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #131 kdy: 01. 03. 2018, 15:27:54 »
tak 10 tabu otevru bez swapovani v chromium na arm netbooku s 512MB RAM, palemoon tam bohuzel je v par let zastarale verzi...

jinak na normalnim notebooku mam kolem 150tabu bezproblemu, nejde o neco co navstevuju kazdej den ale o nekolik rozresenejch/rozresersovanejch nekolik problemu/veci a vracim se k tomu dle potreby, samozrejme ze nepouzivane taby se automaticky hibernujou, slr lovit to v zalozkach, pameti, nebo to znovu vyhledavat je brualne kontraproduktivni...

chapu ze si nekdo vystaci s 20-30 kdyz je jen konzument, ale prirovnavat situaci jemu nevlastni k autu plnem kramu je na palici ;-)

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #132 kdy: 01. 03. 2018, 16:26:26 »
tak 10 tabu otevru bez swapovani v chromium na arm netbooku s 512MB RAM, palemoon tam bohuzel je v par let zastarale verzi...

jinak na normalnim notebooku mam kolem 150tabu bezproblemu, nejde o neco co navstevuju kazdej den ale o nekolik rozresenejch/rozresersovanejch nekolik problemu/veci a vracim se k tomu dle potreby, samozrejme ze nepouzivane taby se automaticky hibernujou, slr lovit to v zalozkach, pameti, nebo to znovu vyhledavat je brualne kontraproduktivni...

chapu ze si nekdo vystaci s 20-30 kdyz je jen konzument, ale prirovnavat situaci jemu nevlastni k autu plnem kramu je na palici ;-)

 a jak se orientujete ve 150 tabech, vzdyt na liste to musi byt uzke nudle bez favicony, mate nejaky system npr. rozdeleni po 30 do jednotlivych oken (pale moon ?)

Livan

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #133 kdy: 01. 03. 2018, 18:29:00 »
chapu ze si nekdo vystaci s 20-30 kdyz je jen konzument, ale prirovnavat situaci jemu nevlastni k autu plnem kramu je na palici ;-)
Já bych spíš řekl, že na palici je mít neustále otevřených 150 tabú  ;). Však se v tom musí špatně orientovat.

nobody(ten pravej)

Re:Instalace Linuxu na nový notebook
« Odpověď #134 kdy: 01. 03. 2018, 18:30:54 »
mam to v treba 10 oknech, rozdelene podle tematu/hledani, pouzivam Vivaldi a ten ma F2 pro prohledani/prepnuti tabu :)