Oprava Windows po odstranění Ubuntu

Plhy

Oprava Windows po odstranění Ubuntu
« kdy: 12. 02. 2018, 20:08:31 »
Zdravím, mám problém... Dříve sem měl na ntb Dell inspiron n5110 win 7 home premium a k tomu Ubuntu. Po zapnutí ntb se to ptalo co spustit. No několik let sem nepoužíval Linux a tak sem ho chtěl oddělat ale klasicky sem to prodělal... Ted po zapnutí se pustí grub. Zkoušel jsem opravu z flesky s win7(nevím verzi) ale nejde ani oprava ani instalace win. Nemůže to nějak najít ovladač nebo co... Komentáře že sem na to neměl sahat atd vím... Už je to dlouho co se pc nevenuji a podelal sem to.. Co s tím? Dekuji
« Poslední změna: 12. 02. 2018, 21:28:16 od Petr Krčmář »


trubicoid2

Re:Oprava Windows po odstranění Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 12. 02. 2018, 22:05:04 »
no a do linuxu se z grubu dostanes? oddily tam jsou jak?

normalne manualne slo v tom win7 rescue predelat grub, ta automatika to neumela, nevim jestli ji nemate ten linux

manualne jestli si pamatuju bylo pustit konzoli a http://www.sezob.cz/navody/win7_oprava_mbr.html

Fantomas

Re:Oprava Windows po odstranění Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 12. 02. 2018, 22:15:00 »
Pustit instalacku win a prepnout do console. Aplikovat prikaz bootrec.exe, precist napovedu.

blacknoisex

Re:Oprava Windows po odstranění Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 12. 02. 2018, 23:00:58 »
Bios -> system recovery ...uvedení to továrního stavu.

o

Re:Oprava Windows po odstranění Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 13. 02. 2018, 08:48:14 »
Dříve sem měl na ntb Dell inspiron n5110 win 7 home premium a k tomu Ubuntu. Po zapnutí ntb se to ptalo co spustit.

Mel jsi to na jednom fyzickem disku?
Co se ptalo "co spustit"? GRUB?

No několik let sem nepoužíval Linux a tak sem ho chtěl oddělat ale klasicky sem to podělal... Ted po zapnutí se pustí grub.

Co presne jsi udelal? Smazal partition (oddil) s ubuntu? Vice oddilu? Ktere?

Zkoušel jsem opravu z flesky s win7(nevím verzi) ale nejde ani oprava ani instalace win. Nemůže to nějak najít ovladač nebo co...

Ovladac k USB(3) nebo ovladac k diskovemu radici?
Zkus si vytvorit instalacku W10, ta umi opravit i zavadece starsich Windows (od Vist) a ma lepsi kompatibilitu nez instalacka W7.
Pokud mas na disku stale oddil s Windows a instalacka ho najde, bud ho umi opravit sama, nebo pouzijes bootrec prikaz (fixboot, fixmbr, rebuildos).