Wi-Fi zpomaluje a pak vytuhne úplně

Re: Wi-Fi zpomaluje a pak vytuhne úplně
« Odpověď #15 kdy: 19. 02. 2011, 09:46:43 »
Netreba dlho hladat pricinu, staci sa pozriet na Linkovu kvalitu:
Link Quality=58/100 hovori jasnou recou.
Ak mas AP a klienta v jednom priestore zniz vysielaci vykon, co napomoze zvyseniu kvality.
Prve cislo v tomto pripade hovori, ze kvalita sa ti pohybuje v okoli 58%, co nieje vela a to zvlast vtedy, ak sa pouziva sifrovanie. Ak by sme zasli do detailov, tak hodnota kvality je u kazdeho vyrobcu ina. To co je u jedneho 58, moze byt u druheho 80, alebo aj 40 podla toho ake parametry zahrnie do vypoctu kvality. Napriklad. Ralink ma na vypocet kvality vzorec:
TxPER + RxPER + Sila Signalu v pomere 40/40/20.
U inych vyrobcov to moze byt diametralne odlisne, tym padom aj vysledok a prejavy mozu byt rozdielne.


Joe King

Re: Wi-Fi zpomaluje a pak vytuhne úplně
« Odpověď #16 kdy: 19. 02. 2011, 10:49:33 »
Takze nove zjisteni - problem bude asi nekde o kousek jinde nez v siti. Kopiroval jsem dneska nejaka data mezi dvema pripojenymi USB disky a wifi pripojeni vytuhne taky. System je na internim disku. Jeste to prozkoumam a dam vedet.

Vzdalenost mezi routerem a pc je cca 10m, na ceste jen slaba ytongova pricka a sloupek ze sadrose, v okoli jedina dalsi wifi sit providera (ale tu s notebookem detekuju pouze v jinych castech domu - v mistech kde je pc nebo router uz ji ani nevidim) - takze v tomhle by to byt nemelo.

IR jsem zatim nezkousel - koupil jsem si k tomu LENOVO Multimedia Remote with Keyboard N5901A (sice je na 2.4 , ale wifi se chova stejne i kdyz je klavesnice odpojena z usb a vypnuta).

Re: Wi-Fi zpomaluje a pak vytuhne úplně
« Odpověď #17 kdy: 19. 02. 2011, 11:27:21 »
Co hovori nastavenie Power Managamentu pre wifi?
Ak je to myslene tak, ze pre kopirovanie nebol pouzity wifi prenos ale len lokalne si kopiroval data z jedneho disku na druhy, tak by nebolo od veci prezriet logy a spravu pridelovania zdrojov IRQ.

Joe King

Re: Wi-Fi zpomaluje a pak vytuhne úplně
« Odpověď #18 kdy: 19. 02. 2011, 12:22:40 »
jj, kopirovalo se to mezi dvema USB disky primo pripojenymi k XBMC - pres ssh jsem mel akorat otevrenou ssh konzoli, ktera vzdycky po spusteni kopirovani vytuhla. Vecer kouknu co se dostava do logu pri tomhle.