Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky

macík

Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« kdy: 26. 01. 2018, 14:37:33 »
Zjistil jsem šokující věc Na OS X. Otevřu si obrázek v náhledu a prostě ho jen oříznu, abych jich mohl vidět víc lépe na obrazovce. Proč sakra ale se ROVNOU BEZ POTVRZENÍ OBRÁZEK ULOŽÍ A PŘEPÍŠE ORIGINÁL ? Který magor z Apple tohle vymyslel? To snad museli hulit trávu (ikdyž pokud je normální, že OS x vytváří smetí, tak už se tolik nedivím).
A Až pak Náhodou Když zavírám program se to zeptá, ZDA CHCI ORIGINÁL VRÁTIT. Opravdu mám pochyby, že vychvalování OS X je spíš trolling.
« Poslední změna: 26. 01. 2018, 15:05:25 od Petr Krčmář »


Steve

Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2018, 15:54:20 »
Trolling delas ty svym hejtovanim a neznalosti. Mas Maca uz par mesicu a tak bys mohl vedet, ze standardni chovani je udelat vsechno hned jak uzivatel udela akci, zadne mackani "Apply" ci "OK". Je to prakticke protoze v 90% pripadu kdyz neco delas tak stejne bys to "OK" na konci zmackl.

Navic se ukladaji verze souboru takze je mozne se vratit k puvodnimu pres "Revert To" feature, kterou ma snad kazdy standardni program v macOS. V spojeni s TimeMachine se ti zmeny ulozi i v zalohach.

Pokud ti to nevoni a chces to jak widlak nebo tucnak tak si to vypni:
Kód: [Vybrat]
defaults write -app 'Preview' ApplePersistence -bool no

Ale uplne nejlepsi by bylo se naucil googlit  ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2018, 16:16:14 »
Opravdu mám pochyby, že vychvalování OS X je spíš trolling.

Konecne zacinas videt realitu. Az se ti uplne vyjasni, tak to prodej a porid si Linux. ;-)

Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2018, 16:51:16 »
protoze TimeMachine jak uz nekdo psal.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2018, 20:10:10 »
protoze TimeMachine jak uz nekdo psal.

TimeMachine sem, TimeMachine tam, je to zhovadilost. Na original se nesaha, dokud nevydam povel.


Steve

Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #5 kdy: 26. 01. 2018, 20:43:26 »
Na original se nesaha, dokud nevydam povel.
To dela filesystem, ze mas undo uz primo na disku. I bez pripojeneho TM ti to dela lokalne a syncne az pripojis. nemusi to kazdemu vyhovovat ale pokud potrebuje editovat Previewem tak dobre mu tak :-)

xnu-4570.41.2~1

Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2018, 22:44:36 »
WTF? To je tak mimo, že to snad ani netrollí... 


Soubor -> Vrátit do -> vybereš si verzi...

Bude následovat dotaz "jsem v šoku, vysypal jsem koš a soubory v něm zmizely!"?

Takovej machr, kterej ví, že na originál se nesahá, si ten originál určitě zálohuje aspoň na třech místech, takže i když neví, jak se počítač za který vysolil měsíční plat používá a ani neumí otevřít hned druhou nabídku zkraje nebo použít nápovědu - první nabídku z druhého kraje, tak je stejně v klidu a nemusí se vztekat na serveru věnovanému jinému operačnímu systému než používá... :)


Jo, a na rychlé prohlížení je mezerník - ta velká klávesa mezi touchpadem a písmenky cvbnm. Ten nic neupravuje. Nebo nějaký software třetích stran - třeba Xee3, najdeš v appstoru, modrá kulatá ikona s písmekem A. Pozor, šokující - app store občas při nákupu strhává peníze z platební karty!!!

xtart

Re:Proč náhled/macOS hned ukládá upravené obrázky
« Odpověď #7 kdy: 27. 01. 2018, 01:47:57 »
Předvolby systému -> Obecné -> Při uzavírání dokumentu se zeptat na zachování změn...

Ale v tvým případě doporučuju vrátit se k herním konzolím...