Jak dál? Aneb jak být víc motivován

Vašek

Re:Jak dal? Aneb jak byt vic motivovan.
« Odpověď #15 kdy: 19. 01. 2018, 08:24:13 »
A co proste zkusit neco uplne jineho ? Nebo (pokud se bojis, ze by jsi se mimo IT tezko uzivil) treba jenom zustat na miste a volny cas venovat traba studiu nejakeho perspektivniho jazyka (Francouzstina, Spanelstina, Rustina ...). Nebo si dalkove dodelat toho magistra ci nejakou uplne jinou skolu (cas mas, bakalare jsi rikas udelal, tak by nemel byt sebemensi problem).


<sdfasdfa

Re:Jak dal? Aneb jak byt vic motivovan.
« Odpověď #16 kdy: 19. 01. 2018, 08:49:33 »
ja jsem si taky vybral studium jazyka, pokud mozno exotickeho, zkus treba hebrejstinu.

Lemming

Re:Jak dal? Aneb jak byt vic motivovan.
« Odpověď #17 kdy: 19. 01. 2018, 09:03:15 »
zkus japonsky system 1 minuty. do velike veci se cloveku nechce a hleda si bariery.
vymysli si nejaky projekt a zacni s tim, ze denne 1 minutu venujes tomu projektu.
tim si zvyknes na pravidelny cyklus a zacnes tomu venovat vice a vice casu.

To moc nefunguje, nebo ne u takovýchhle projektů, kvůli přepínání kontextu. To trvá minimálně 10-15 minut, za minutu člověk neudělá nic.

bezmotivace

Re:Jak dal? Aneb jak byt vic motivovan.
« Odpověď #18 kdy: 19. 01. 2018, 09:04:20 »
Menit IT za neco jineho, to nechci. Me IT bavi, jenom jak uz jsem rikal, v praci je to o nicem a pak jsem demotivovan i po praci. Vite, kdyz clovek dela cely cas vyvoj a pak nedela nic jenom neco potestuje, projekt zadnej...
Zkusim vase rady, diky :)

Honza

Re:Jak dal? Aneb jak byt vic motivovan.
« Odpověď #19 kdy: 19. 01. 2018, 09:09:43 »
Upřímně, nejsem vývojář, ale v podobné situaci jsem se před několika měsíci nacházel taky. Nakonec jsem poslal životopis do jedné firmy a v podstatě i na pozici, na kterou jsem si netroufal a dnes dělám IT architekta pro jednu velkou společnost, jsem tu spokojený. Finančně jsem na tom o něco málo líp, ale dělám především velmi zajímavou práci. Stačí se nebát a udělat změnu.


Sany3000

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #20 kdy: 19. 01. 2018, 10:20:29 »
Ahoj!
Jestli chceš, dám ti dělat malý projekt na který nemám čas v něm pokračovat.
Můžeme na tom spolupracovat. Nevidím to na velký prodeje, spíš tak kámošům
za cenu součástek. Ale je to něco co potřebuji a na trhu to prostě nevidím.
Už mám PCB prototyp jedné části hotov ale teď nejsem s to ani to osadit.

Co potřebuješ: znalost C, UART, základ WiFi/LAN, pájku a umět s ní.
Používám KiCAD na PCB a pro SW Eclipse s nadstavbou pro Arduino.
HW je Arduino v různých formách dle cílové aplikace.

Jirka
kontakt: jiri.saneistr@gmail.com

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #21 kdy: 19. 01. 2018, 11:49:29 »
Z myho pohledu nema smysl setrvavat v praci ktera te nebavi. Zivot je jen jeden, a pokud ho prosedis u testovani ktery te nenaplnuje ...
Ja bych zasel za sefem a pozadal ho o nejake jine uplatneni, vim ze nadeje je mala, ale treba me se to povedlo.  Je to ale jizdenka jednim smerem, co chces jinyho delat? Pokud nebudou chtit ztratit interniho cloveka, neco zkusi. A nebo ne. To se uvidi, az to udelas.

-K-

bezmotivace

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #22 kdy: 19. 01. 2018, 12:35:00 »
na jinej projekt me nedaji, protoze my nedelame projekty. mame jeden produkt a tam vazne nevim, kde bych mohl pomoci. praveze ten produkt testuji. ze zacatku jsem mel vyvijet ten produkt pro novou platformu, jenom firma to zarizla, cca po roce vyvoje. Asi jenom zustava zmenit job.

fingerlick

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #23 kdy: 19. 01. 2018, 12:43:58 »
na jinej projekt me nedaji, protoze my nedelame projekty. mame jeden produkt a tam vazne nevim, kde bych mohl pomoci. praveze ten produkt testuji. ze zacatku jsem mel vyvijet ten produkt pro novou platformu, jenom firma to zarizla, cca po roce vyvoje. Asi jenom zustava zmenit job.

a co kdyby sis proste trebas jenom zkusil strcit prst do prd*le?

bezmotivace

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #24 kdy: 19. 01. 2018, 12:55:02 »
nevim, to mozna delas ty.

fingerlick

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #25 kdy: 19. 01. 2018, 13:15:17 »
nevim, to mozna delas ty.

nevis jestli si strkas prst doprd*le? no a to se pak div ze nejsi motivovan!!!

Yarda

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #26 kdy: 19. 01. 2018, 15:32:16 »
Co takhle na nějakém fóru nabídnout (pro začátek zadarmo, pak by se uvidělo) spolupráci - napsat co umíš a v jakém rozsahu chceš a můžeš pomoci. Třeba touto cestou získáš užitečné kontakty a budeš je moci využít.

fingerlick

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #27 kdy: 19. 01. 2018, 17:13:02 »
Co takhle na nějakém fóru nabídnout (pro začátek zadarmo, pak by se uvidělo) spolupráci - napsat co umíš a v jakém rozsahu chceš a můžeš pomoci. Třeba touto cestou získáš užitečné kontakty a budeš je moci využít.

no ja bych preci jen vyzkousel to s tim prstem - podivej tady Jenda - si ho vyndal a zjistil ze muze bejt bez vyvojare treba ... treba ... IT architekt! no vidis - a pak ze to nejde!

Yarda

Re:Jak dál? Aneb jak být víc motivován
« Odpověď #28 kdy: 20. 01. 2018, 10:27:44 »
Co takhle na nějakém fóru nabídnout (pro začátek zadarmo, pak by se uvidělo) spolupráci - napsat co umíš a v jakém rozsahu chceš a můžeš pomoci. Třeba touto cestou získáš užitečné kontakty a budeš je moci využít.

no ja bych preci jen vyzkousel to s tim prstem - podivej tady Jenda - si ho vyndal a zjistil ze muze bejt bez vyvojare treba ... treba ... IT architekt! no vidis - a pak ze to nejde!
Já mohu poskytnout zkušenost z druhé strany. Ve firmě co jsem měl potěšení být zaměstnaný jsme potřebovali vyvinout a vyrábět nějaké elektronické zařízení a neměli jsme na to. Tak jsem hledal nějakého supa dodavatele co by byl schopen a ochoten se toho ujmout. A našel jsem. Ale vždy to byla náhoda. Třeba jsem se poptal ve firmě o které jsem si muslel, že by na to měla, poslali mne ještě dál než do háje, ale jeden odtamtud se o tom zmínil před svým známým z jiné firmy a ti zájem měli. Nebo jsem byl na nějakém školení, pokecal jsem si se sousedem co jsme vedle sebe náhodou seděli a ten se mi po čase ozval, že zakládá firmu, jestli bychom neměli zájem o spolupráci, měli jsme a snad je dosud dvorním dodavatelem firmy co už tam pár let nejsem.
Taky jsem se setkal s týpky co si mysleli, že když zbastlili automatické splachovadlo do kadibudky na své chalupě, tak si mohou troufnout na vývoj a výrobu zařízení co třeba může jít do výbušného prostředí, jaderné elektrárny nebo hůř, může být prodané někam do horoucích pekel co kdyby tam musel jet servisák, tak by ten výjezd stál sumu s mnoha nulami. A setkal jsem se i s vyloženými podvodníky.

Tak kdybych tehdy narazil na internetu na nějakou nabídku co by se mi zdála seriózní, možná by to mně i tomu dotyčnému pomohlo.