Raspberry Pi: britská verze vs. čínská

Karbous

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #15 kdy: 19. 01. 2018, 11:45:01 »
Jeste nezapomente, ze celnici vam muzou na tu malinu z ciny uvalit DPH, coz by u maliny z UK nemelo byt.
Ja kupuju rpicka lokalne na rpi shopu, otravovani s pripadnou reklamaci mi za to nestoji. Samozrejme chladice a krabicky mam z aliho expresu.


xxx

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #16 kdy: 19. 01. 2018, 13:44:20 »
to je ono?
https://www.gearbest.com/raspberry-pi/pp_488334.html?wid=21

- vidim tam stejnou cenu pro obe verze
- podle odpovedi: There is not a difference between the CHINESE VERSION and ENGLISH VERSION.

dustin

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #17 kdy: 19. 01. 2018, 14:00:01 »
Jeste nezapomente, ze celnici vam muzou na tu malinu z ciny uvalit DPH, coz by u maliny z UK nemelo byt.

Ano, nicméně pokud by se zde jednalo o zmiňovaný nákup na čínském gearbest.com, je úplně jedno, co si tam prodejce napíše.

Samozřejmě z UK to projde napřímo a u větších částek lze s prodejcem domluvit nákup bez DPH, pokud to kupuje český plátce.

Karbous

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #18 kdy: 19. 01. 2018, 15:02:12 »
Jeste nezapomente, ze celnici vam muzou na tu malinu z ciny uvalit DPH, coz by u maliny z UK nemelo byt.

Ano, nicméně pokud by se zde jednalo o zmiňovaný nákup na čínském gearbest.com, je úplně jedno, co si tam prodejce napíše.

Samozřejmě z UK to projde napřímo a u větších částek lze s prodejcem domluvit nákup bez DPH, pokud to kupuje český plátce.

Jsem mozna nepobral, my bad, ja myslel UK verzi kupovanou v UK treba na thepihut... Samo na UK verzi z ciny to dph taky muzou napalit...
Ja kupuju u nas... Dph, postovny a jestli to vubec dojde neresim... A mam to za 2-3 dny na stole...

?

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #19 kdy: 19. 01. 2018, 16:38:58 »
Já kupoval Zero W hned první den z The Pi Hut, a bylo tuším na stole taky do tří dnů. :-)


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #20 kdy: 19. 01. 2018, 23:35:01 »
RPi jsem zatím kupoval vždy originály. Za tu cenu jsou i tak bezkonkurenční kus HW a nemrzí mě, že jsem do nich dal už pár tisíc. Od Číňanů kupuju drobnosti (senzory, Arduino klony apod.), ale tohle už je vyšší dívčí a raději jdu do jistoty.

Mimochodem - slyšeli jste o osciloskopu DSO138? Původně v Číně navrženej, vyráběnej a prodávanej v přepočtu za cca litr. A hádejte co - jinej Číňan začal dělat kopie a prodává je za 400 ;D Čína kopíruje Čínu, kam ten svět dospěl... ;D

Standa82

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #21 kdy: 20. 01. 2018, 17:49:17 »
Pokud se nepletu, R-Pi používá SoC určený do set-top boxů a podobných zařízení, takže to Broadcom to určitě někomu prodává. Minimální odebrané množství, s tím související cena a dodací časy ale nepochybně kopírování komplikují. Málo kdo si může dovolit objednat statisíce, né-li miliony čipů půl roku dopředu. Než by došlo k uvedení kopie na trh, už by byla na trhu další generace originálu. K tomu by bylo ještě potřeba sourcovat paměť a další specifické komponenty.

Navíc R-Pi není klasický komerční produkt, kde by byla nějaká vysoká marže. Výrobní náklady už jsou osekané na absolutní minimum, takže zde má opět číňan docela málo prostoru ke snižování nákladů.

Číňanům se určitě spíše vyplatí prodávat doplňky jako HAT, různé moduly a podobně, kde mají více kontroly nad použitými komponenty a konečnou cenu si stanoví sami.
Raspberry ma exkluzivni smlouvu s Broadcomem takze ty konkretni cipy nikomu jinemu neprodaji.  Proto se kopie nevyrabi.
Vyrabi se v UK, ale i v Cine.

hugochavez

Re:Raspberry Pi: britská verze vs. čínská
« Odpověď #22 kdy: 21. 01. 2018, 11:18:17 »
Co si to tak pamatuju, tak UK verze je skutecne vyrabena/kompletovana v UK= je to nejaka zkrachovala fabrika kde se drive delaly SONY TV.
Ten chip berou samo z Ciny protoze na to linku nemaj, a navrhoval ho Eben Upton (tvurce RPi) spolu s par dalsima lidma sam.... Pokud vim tak sam byl/je zamestnancem Broadcomu.....
Nakolik je mozny uhlidat celou produkci chipu v Cine je tezko odpovedet, osobne myslim ze to uhlidat nejde ale osobne bych urcite kupoval jen od 'ofigo' prodejcu typu RS, uz jen proto abych podporil ten samotnej projekt....