Dell XPS 15 (9560) a Linux

senior

Dell XPS 15 (9560) a Linux
« kdy: 17. 01. 2018, 19:08:01 »
Caute borci ... vlastni niekto z vas tento stroj s nainstalovanym linuxom? Ake su vase skusenosti s behom linuxu na XPS? Nemali ste problemy s externou Nvdia grafikou? Popripade neviete o sposobe, ako tu grafiku uplne vypnu (tj. aby ju system nedetekoval a choval sa ako keby mal k dispozicii integrovanu)? Vdaka za odovede.


lol

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2018, 09:00:17 »

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2018, 13:44:54 »
Vypnout ji můžeš v BIOSu, ne?

black3r

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2018, 14:08:48 »
V biosu sa vypnut neda, ak ju chces uplne zakazat, tak odporucam pouzit bbswitch.., mne ale celkom v pohode funguje aj nouveau + PRIME, kde je defaultne vypnuta ale vies normalne pouzivat optimus ako na windowsoch (v gnome pravym tlacitkom na program v menu a launch with nvidia graphics)

Honza

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2018, 22:04:33 »
už 3 měsíce ho mám s ubuntu 17.10 a paráda, grafiky si přepínám v konzoli "prime-select" ale právážně jedu na integrovanou. jinak zatím jsem nenarazil na žádný neřešitelný problém. dokonce i probouzení ze spánku se kterým jsem měl problém na všech počítačích tady funguje :)


dadad

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2018, 23:33:00 »
už 3 měsíce ho mám s ubuntu 17.10 a paráda, grafiky si přepínám v konzoli "prime-select" ale právážně jedu na integrovanou. jinak zatím jsem nenarazil na žádný neřešitelný problém. dokonce i probouzení ze spánku se kterým jsem měl problém na všech počítačích tady funguje :)

A co vydrz baterie?

citanus006

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #6 kdy: 19. 01. 2018, 13:01:09 »
ja mel problem s tou jejich usb3 dokinou a externima monitorama... navic se to prehriva mrcha. Ja ho nechtel ani zadarmo (firemni).

MrM

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #7 kdy: 19. 01. 2018, 13:25:59 »
ja mel problem s tou jejich usb3 dokinou a externima monitorama... navic se to prehriva mrcha. Ja ho nechtel ani zadarmo (firemni).

cez co si pripajal ext. monitor? ak cez hdmi tak moze to byt problem linuxu ako takeho, a nie notasu

tester

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #8 kdy: 19. 01. 2018, 17:59:12 »
Coil whine sa neprejavuje?

citanus006

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #9 kdy: 20. 01. 2018, 05:40:20 »
ja mel problem s tou jejich usb3 dokinou a externima monitorama... navic se to prehriva mrcha. Ja ho nechtel ani zadarmo (firemni).

cez co si pripajal ext. monitor? ak cez hdmi tak moze to byt problem linuxu ako takeho, a nie notasu

samozrejme byl problem v linuxu. Dell u tohodle krapu nema konektor na klasickou dokinu ze spodu, ale ma to pres usb3 a grafickej vystup je transportovan pres displaylink, coz je smejdarna, ktera dela psi kusy. Zkousily sme to ve firme jak na windows mac a linuxu a poradne to funguje jen na windows vsude jinde to zlobi. Na macbooku to beha jen se zaklopenym vikem, jinak je render na ostatni monitory dost opozdenej. Podarilo se to rozhodit na ubuntu, ke kterymu ma displaylink ofigo drivery. Na fedore(rawhide rok zpet)to vyrendrovalo obraz s doby zapnuti displayu pres xrandr. a pak uz jen kurzor.. jinak nic.

Snazil jsem se to rozchodit dost dlouho, ale Rezza pak nekde potvrdil, ze to v kombinaci s diskretni nvidii a timdle usb3 transportem nefunguje. Tehdy psal ze to resi ale bude to asi jen pro wayland(jedu awesomewm) takze sem to vzdal.

Fernet

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #10 kdy: 20. 01. 2018, 09:39:27 »
Pokud vím, tak tento model už má Thunderbolt3, takže si kup Dell TB16 a bude ti fungovat vše. Alespoň u 13" verze 9360 to bez problémů chodí.

Jasně, cena toho TB16 je absurdní, ale když chceš chovat opici, musíš mít na banány.

MrM

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #11 kdy: 20. 01. 2018, 11:09:30 »
suhlasim s ostatnymi. pokial chces na linuxe riesit take srance chces do neho. notebook je to krasny,a na widlach funguje paradne. moznostou je kupit 13 palcovu verziu ktora je aj bez nvidie. ale 13 na programovanie mi pride malo, bral by som ju len ak urcite budes pripojeny na externom monitore.

Honza

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #12 kdy: 20. 01. 2018, 20:23:38 »
už 3 měsíce ho mám s ubuntu 17.10 a paráda, grafiky si přepínám v konzoli "prime-select" ale právážně jedu na integrovanou. jinak zatím jsem nenarazil na žádný neřešitelný problém. dokonce i probouzení ze spánku se kterým jsem měl problém na všech počítačích tady funguje :)

A co vydrz baterie?
baterka zatím super mám 97Wh. Při 3 obrazech (ntb + 2x hdmi) puštěný phpstorm, několik tabů chromu, slack atd.. mi vydrží tak 6h než si začne stěžovat. když pracuju jen na ntb tak 8h i vic při menším jasu. Na ethernet a další obrazy používám https://www.alza.cz/dell-usb-c-m-na-hdmi-vga-ethernet-usb-3-0-da200-d4304576.htm a jsem moc spokojený.

black3r

Re:Dell XPS 15 (9560) a Linux
« Odpověď #13 kdy: 21. 01. 2018, 12:42:54 »
ja mel problem s tou jejich usb3 dokinou a externima monitorama... navic se to prehriva mrcha. Ja ho nechtel ani zadarmo (firemni).

cez co si pripajal ext. monitor? ak cez hdmi tak moze to byt problem linuxu ako takeho, a nie notasu

samozrejme byl problem v linuxu. Dell u tohodle krapu nema konektor na klasickou dokinu ze spodu, ale ma to pres usb3 a grafickej vystup je transportovan pres displaylink, coz je smejdarna, ktera dela psi kusy. Zkousily sme to ve firme jak na windows mac a linuxu a poradne to funguje jen na windows vsude jinde to zlobi. Na macbooku to beha jen se zaklopenym vikem, jinak je render na ostatni monitory dost opozdenej. Podarilo se to rozhodit na ubuntu, ke kterymu ma displaylink ofigo drivery. Na fedore(rawhide rok zpet)to vyrendrovalo obraz s doby zapnuti displayu pres xrandr. a pak uz jen kurzor.. jinak nic.

Snazil jsem se to rozchodit dost dlouho, ale Rezza pak nekde potvrdil, ze to v kombinaci s diskretni nvidii a timdle usb3 transportem nefunguje. Tehdy psal ze to resi ale bude to asi jen pro wayland(jedu awesomewm) takze sem to vzdal.

tak preco kupujes smejdove docky s displaylinkom? :D ten USB-C ma DisplayPort alternate mode, cize to vies nadherne pripojit USB-C to DisplayPort kablom bez redukcie na monitor (+ funguje aj daisy chaining).., ja mam takto pripojene 2 2560x1440@60Hz monitory cez USB-C, zvysok veci (kb, mys, ethernet) mam cez normalne USB napojene a vsetko funguje paradne aj na linuxe (wayland) aj na Windowse. A kable + eth redukcia stali dokopy 50 eur na rozdiel od dockov, ktore stoja 200+ :D

Ak chces dock, tak existuju aj take, co tiez pouzivaju normalne displayport vystup z grafiky a existuju smejdy s displaylinkom cez USB, treba davat pozor na to, co kupujes.