Systém na poznámky, zápisky

cinnamon

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #30 kdy: 14. 01. 2018, 14:50:35 »
Co takhle nějaký generátor statických stránek (např. https://gohugo.io/) na prezentaci a gitlab (+ generování a deploy stránek přes gitlab-ci)? Poznámky se dají psát v markdownu a generátor z toho sestaví něco ve formátu blogu.

Hugo vypadá fajn, tak jsem si zkusil vyrobit stránku, ale docela brzo jsem narazil na menší problém - z hlavní stránky se generují odkazy na příspěvky ve tvaru:
Kód: [Vybrat]
href="posts/my-first-post/"
ale raději bych, kdyby to bylo:
Kód: [Vybrat]
href="posts/my-first-post/index.html"
...

Nakonec to vypadá, že řešením je nastavení v konfiguračním souboru: uglyURLs=true


Stalin

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #31 kdy: 14. 01. 2018, 15:58:49 »
Dobry den, doporucuji papir a tuzku.

Trupik

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #32 kdy: 14. 01. 2018, 19:10:28 »
Dobry den, doporucuji papir a tuzku.
Na prvotný zber údajov je to ultimátny nástroj, ale asi málokto so sebou môže nosiť šalát starých poznámok, aby v nich mohol kedykoľvek podľa potreby listovať. Ja so sebou nosím zošit a zväčša do pol roka začne normálne smrdieť, aký je obchytkaný. Takže papier ako krátkodobé úložisko OK, ale potom to treba niekam "mirrorovať".

macík

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #33 kdy: 14. 01. 2018, 19:22:00 »
Používám mobil, protože tužku s sebou občas nenosím, navíc mmůže dojít náplň.

Ffff

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #34 kdy: 15. 01. 2018, 07:20:29 »
Lionwiki


Ondrej

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #35 kdy: 17. 01. 2018, 13:12:53 »
Tak nakonec jsem to vyřešil v použití huga + seafile na syncání vygenerovaného obsahu na server. Přemejšlel jsem ještě nad forestry, ale nakonec jsem na to využil ten seafile i když by na to šel použít třeba make resp rsync.

Každopdáně dík, sem spokojen a dokonce má ten web i vyhledávání...

daks

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #36 kdy: 17. 01. 2018, 14:03:39 »
Tak nakonec jsem to vyřešil v použití huga + seafile na syncání vygenerovaného obsahu na server. Přemejšlel jsem ještě nad forestry, ale nakonec jsem na to využil ten seafile i když by na to šel použít třeba make resp rsync.

Každopdáně dík, sem spokojen a dokonce má ten web i vyhledávání...

Docela by mě zajímalo, jakou jsi použil šablonu...

Ondrej

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #37 kdy: 17. 01. 2018, 21:48:30 »
Tak nakonec jsem to vyřešil v použití huga + seafile na syncání vygenerovaného obsahu na server. Přemejšlel jsem ještě nad forestry, ale nakonec jsem na to využil ten seafile i když by na to šel použít třeba make resp rsync.

Každopdáně dík, sem spokojen a dokonce má ten web i vyhledávání...

Docela by mě zajímalo, jakou jsi použil šablonu...
https://themes.gohugo.io/hugo-theme-learn/ jen sem si ji torchu musel upravit, stavajici font ma spatne hecky

daks

Re:Systém na poznámky, zápisky
« Odpověď #38 kdy: 18. 01. 2018, 09:11:12 »
Tak nakonec jsem to vyřešil v použití huga + seafile na syncání vygenerovaného obsahu na server. Přemejšlel jsem ještě nad forestry, ale nakonec jsem na to využil ten seafile i když by na to šel použít třeba make resp rsync.

Každopdáně dík, sem spokojen a dokonce má ten web i vyhledávání...

Docela by mě zajímalo, jakou jsi použil šablonu...
https://themes.gohugo.io/hugo-theme-learn/ jen sem si ji torchu musel upravit, stavajici font ma spatne hecky
Šablona na pohled nevypadá špatně, vyzkouším, dík za info.