Jak poslat USD z USA do ČR

CoffeeMan

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #30 kdy: 04. 01. 2018, 20:59:44 »
Tak on to problém celkem je, jestliže člověk fakt hledí na transakční náklady. Né nadarmo Musk může za řešení tohohle problému teď střílet auta do vesmíru. Takže já osobně tazatele chápu.


Jenda

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #31 kdy: 05. 01. 2018, 03:17:41 »
1) Starý Western Union

Neumí mi vyplatit dolary, ale jenom CZK. Podmínka zmíněná už v zakládajícím dotazu.

2) Forwardové společnosti. V ČR je třeba Akcenta.

Nepodařilo se mi tam nějak rozumně doklikat k informaci, zda to jde udělat a jak.

easy

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #32 kdy: 05. 01. 2018, 13:40:23 »
Pokud by nebyla podminka cilova mnena USD, tak mne napadaji dve moznosti:
- borec si zalozi ucet, necha si vystavit debit kartu a tu vam posle i s PIN
- vy si zajedete na vylet do USA, tam si zalozite ucet a nechate si vystavit debit kartu (to muze byt slozitejsi, zalezi na lidech a zvolene bance)

Pak uz je to jen ze borec vam posle penize, ty podle toho kde danite zdanite a pak si je vyberete kartou kdekoliv na svete.

Osobne bych sel cestou BTC, ale to jste v dotazu vyloucil.

CoffeeMan

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #33 kdy: 05. 01. 2018, 15:49:54 »
Pokud by nebyla podminka cilova mnena USD, tak mne napadaji dve moznosti:
- borec si zalozi ucet, necha si vystavit debit kartu a tu vam posle i s PIN
- vy si zajedete na vylet do USA, tam si zalozite ucet a nechate si vystavit debit kartu (to muze byt slozitejsi, zalezi na lidech a zvolene bance)

Pak uz je to jen ze borec vam posle penize, ty podle toho kde danite zdanite a pak si je vyberete kartou kdekoliv na svete.

Osobne bych sel cestou BTC, ale to jste v dotazu vyloucil.

Vůbec jsem to nepochopil, ale no co. Hlavně je to blbost z toho důvodu, že ty peníze musí projít přes tazatelův účet kvůli berňáku. Pokud taková podmínka vůbec nebude, tak si můžou prachy posílat třeba v bedně od banánů, že.

skunkossss

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #34 kdy: 05. 01. 2018, 16:00:21 »
Co použít třeba liberapay?

https://cs.liberapay.com/about/faq


Jenda

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #35 kdy: 05. 01. 2018, 18:10:32 »
Hlavně je to blbost z toho důvodu, že ty peníze musí projít přes tazatelův účet kvůli berňáku.

Proč by musely? Když mi někdo zaplatí hotově, tak přes účet taky nejdou.

easy

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #36 kdy: 05. 01. 2018, 18:25:32 »
Pokud by nebyla podminka cilova mnena USD, tak mne napadaji dve moznosti:
- borec si zalozi ucet, necha si vystavit debit kartu a tu vam posle i s PIN
- vy si zajedete na vylet do USA, tam si zalozite ucet a nechate si vystavit debit kartu (to muze byt slozitejsi, zalezi na lidech a zvolene bance)

Pak uz je to jen ze borec vam posle penize, ty podle toho kde danite zdanite a pak si je vyberete kartou kdekoliv na svete.

Osobne bych sel cestou BTC, ale to jste v dotazu vyloucil.

Vůbec jsem to nepochopil, ale no co. Hlavně je to blbost z toho důvodu, že ty peníze musí projít přes tazatelův účet kvůli berňáku. Pokud taková podmínka vůbec nebude, tak si můžou prachy posílat třeba v bedně od banánů, že.

Podminkau, ze to musi probehnout jako transakce mezi dvema ucty jsem prehlednul. Potom lze stale pouzit variantu 2. Prosti si tam zalozite ucet a on vam to posle na ten vas ucet vedeny u US banky. K tomu uctu budete mit kartu a tou kartou si ty prachy vyzvednete kdekoliv po svete za bezny VISA/MC poplatek.

CoffeeMan

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #37 kdy: 05. 01. 2018, 19:50:03 »
Hlavně je to blbost z toho důvodu, že ty peníze musí projít přes tazatelův účet kvůli berňáku.

Proč by musely? Když mi někdo zaplatí hotově, tak přes účet taky nejdou.

Tak si to plaťte hotově. Ať narve peníze do obálky a pošle to standardní logistickou cestou. Jako jestli se jenom řeší, jak dostat balíček dolarů do ČR, tak na tom fakt nic není. Akorát celníci budou mít dotaz.

anon

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #38 kdy: 06. 01. 2018, 01:46:39 »
prepaid karta kterou ti bude "nabijet" a za to koupis btc, pripadne primo pouzijes?

y,

Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #39 kdy: 06. 01. 2018, 11:00:12 »
Tak si to plaťte hotově. Ať narve peníze do obálky a pošle to standardní logistickou cestou. Jako jestli se jenom řeší, jak dostat balíček dolarů do ČR, tak na tom fakt nic není. Akorát celníci budou mít dotaz.
On je nejaky limit "importu" meny -- co se stane nad limit nevim, mozna jen budete muset vyplnit nejaky formular nebo psat cestne prohlaseni, ze jste si ty penize vydelal. Ale smerem do USA se ptaji, jestli vezete vice nez $10k dolaru (v jakekoliv mene). Nemel jsem nikdy prilezitost ani chut testovat, co se stane, pokud zaskrtnu, ze ano.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak poslat USD z USA do ČR
« Odpověď #40 kdy: 06. 01. 2018, 11:40:33 »
Ale smerem do USA se ptaji, jestli vezete vice nez $10k dolaru (v jakekoliv mene). Nemel jsem nikdy prilezitost ani chut testovat, co se stane, pokud zaskrtnu, ze ano.

To byste mel. Vezmete si s sebou 10001$ a pak napiste, co rikali. BTW, co kdyz vezu 10k$ + 20k€?